Новини
 
22.05.2017 року                                                          
                                                                          
О Корнійчук: приємно відмітити, що Хмельниччина посіла 3 місце у рейтингу демократичного розвитку областей України
За підсумками 2016 року в ТОП-п'ять увійшли Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Сумська, Львівська області. Такі рейтинги оголошено під час презентації результатів вимірювання Індексу демократичного розвитку областей України.
 
У рамках проекту «Сприяння реформам та розвиток підзвітності в регіонах України», який реалізовано ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» (м. Чернігів) у співпраці з Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки National Endowment for Democracy (NED), було проведено комплексне дослідження та в результаті створено загальнонаціональний рейтинг демократичного розвитку областей України.
 
Такі дослідження виконувалося протягом листопада 2016 року - січня 2017 року в 24 областях України за виключенням тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей.
 
В методологію дослідження було включено 10 розділів, які охоплюють всі аспекти суспільного життя, що мають відношення до оцінки рівня демократії. Це такі сфери, як: «Стан реалізації громадсько-політичних прав людини», «Соціально-економічний стан», «Громадська активність і самоорганізація громадян», «Стан засобів масової інформації», «Міжетнічні та конфесійні відносини», «Політична активність, діяльність партій, організація і проведення виборів», «Децентралізація та діяльність органів місцевого самоврядування», «Рівень безпеки, органи правопорядку», «Корупція», «Якість роботи державних адміністрацій на регіональному рівні».
 
Зокрема, Хмельниччина у загальному рейтингу посіла 3 місце, що у відсотковому еквіваленті - 3,40%.
 
Аналізуючи кожен розділ у рейтинговій таблиці варто зазначити, що Стан реалізації захисту прав людини, зокрема стан правосуддя - 1 місце (3,61%), Соціально-економічний стан - 5 місце (3,45%), громадська активність і самоорганізація громадян - 1 місце (3,78%), стан ЗМІ - 2 місце (3,40%), Міжетнічні та конфесійні відносини - 4 місце (3,66%), політична активність, партії, вибори - 2 місце (3,64%), децентралізація та діяльність органів місцевого самоврядування - 2 місце (3,44%), діяльність державних адміністрацій - 2 місце (3,44%), рівень безпеки, органи правопорядку, поліція, прокуратура - 4 місце (2,92%), корупція - 8 місце (2,46%).
 
Загалом, Хмельниччина посіла 3 місце у рейтингу областей за складовими індексу демократичного розвитку регіонів України.
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2017