Новини
 
 
08.05.2017 року                                                                                                                                      
Пам'ятаємо заради миру
   У смт Чемерівці відбулися заходи з нагоди  Дня пам'яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У Будинку культури, де проведено урочисті збори, зібралися представники керівництва органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району, працівники підприємств, установ і організацій краю різних форм власності, військові, учасники АТО, воїни-афганці, учнівська молодь, громадськість. «Ми сьогодні вшановуємо пам'ять мільйонів, які віддали життя за те, щоб воно тривало. Чим більше ми будемо приходити до могил загиблих, тим більше в нашій пам'яті, в наших традиціях буде зберігатися той героїзм, той неоціненний подвиг Перемоги наших дідів та батьків…» - говорили у ході своїх виступів ведучі заходу. Оратори з поміж цього  зупинилися на питаннях виняткової ролі України у перемозі над німецьким ворогом  та відмітили, що   подвиги, здійснені мужніми українськими визволителями у смертельному двобої із німецькими загарбниками, зробили їх героями, а всенародна пам'ять - безсмертними. Перед присутніми виступив заступник голови райдержадміністрації Петро Кравцов. У своєму вступному слові він зазначив, що наша держава у цій світовій війні зазнала чималих людських втрат та фактично не оминула жодної родини.
   «У Другій світовій війні Україна зазнала чи не найбільших втрат. Мільйони українців заплатили своїм життям за Перемогу. Мужність, ставлення до військового і громадянського обов'язку ветеранів-фронтовиків у роки Другої світової війни - це високий приклад для наслідування нинішнім поколінням захисників… Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона запорука неминучої нашої перемоги сьогодні. Миру, добробуту і благополуччя усім українським родинам. Зі святом Перемоги!», - відмітив Петро Іванович. Про героїчний подвиг українців під час Другої світової війни говорили також у своєму виступі голова районної ради Світлана Павлишина, голова Чемеровецької селищної ради, об'єднаної територіальної громади Олександр Собань, голова районного осередку організації ветеранів України Валентина Курохтіна та районний військовий комісар Павло Джигун.
   Далі учасники зібрання вишикувалися у святкову колону на центральній площі селища, рушили до Парку Слави. Під час ходи були покладені живі квіти  до пам'ятника борцям за незалежність України, пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам  та  меморіалу загиблим воїнам.
   Також присутні вшанували загиблих воїнів у роки Другої світової війни під час панахиди, яку провів настоятель української греко - католицької церкви Василь Демчишин.
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2017