Захист суспільної моралі
 
Працівники відділу, райметодкабінету беруть участь в громадських колегіях з питань захисту суспільної моралі
 
На виконання листа департаменту освіти і науки від 09.09.2014р. №2655-41/2014 відділ освіти, молоді та спорту Чемеровецької райдержадміністрації інформує про проведену роботу.
На всі загальноосвітні навчальні заклади району підготовлено лист від 11.09.14р. №153 про проведення протягом І половини вересня поточного року тематичних уроків, виховних заходів на тему: «Захист інформаційного суверенітету України та інформаційна безпека дітей і молоді».
На нараді керівників, що відбулася 18 вересня, опрацьовано лист Міністерства освіти і науки від 26.08.14р. №1/9-452 «Про переліки навчальної літератури, що має відповідний гриф Міністерства освіти і науки України, для використання у загальноосвітніх навчальних закладах у 2014-2015 н.р.». Увагу директорів звернено на проведення контролю за якістю товарів шкільного призначення та вжиття можливих заходів для недопущення розповсюдження канцелярського приладдя та іншої продукції шкільного асортименту, що містять продукцію, яка пропагує національну ворожнечу, неповагу до суверенітету України та загрожує реалізації права на інформаційний простір, вільний від матеріалів, що становлять загрозу фізичному, інтелектуальному, морально-психологічному стану дітей.
Працівники відділу, райметодкабінету беруть участь в громадських колегіях з питань захисту суспільної моралі. Просвітницько-профілактична робота працівниками відділу, районного методичного кабінету з даного питання проводиться систематично.
_________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Від батьківської мудрості – до мудрості життєвої
 
Такий шлях проходить дитина, якщо головним соціальним пріоритетом сім’ї стає інтерес до неї та її виховання. Справжня соціально-моральна культура починається від формування в сім’ї кращих людських якостей, які допомагають особі стати гідною особистістю.
 
 Час, в який ми живемо, вимагає нових поглядів на життя і виховання, є часом великих роздумів і сподівань. Стрімкі зміни, яких упродовж останніх десятиліть зазнає суспільство, не завжди спрацьовують на користь людини. Однак нетлінними є й залишаються істинні цінності, що віками формувалися в нашого народу. Вони є справжнім оберегом для тих, хто знає про них, має їх за життєві орієнтири, плекає в сьогоденні, зберігаючи для нащадків. Ці скарби не піддаються впливу часу й не можуть бути ані зіпсовані, ані винищені штучними уявленнями про оманливі цінності, на формування яких спрямована сучасна інформаційна навала.
 
 Сьогодні, як ніколи, від батьків залежить захист дитини від нових, невідомих раніше загроз, які несе інформаційний простір. Від того, наскільки усвідомлюють вони ці загрози, залежить і ступінь їхньої відповідальності, і сила їхнього впливу на дітей, і рівень сприйняття та опанування дитиною захисних механізмів, формування у неї тих якостей, які допомагають людині завжди залишатися Людиною. В решті-решт, усі ці процеси впливають і на те, яким буде завтрашній день нашої країни.
 
 Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі звертається до батьків щодо використання у сімейному вихованні етично-моральних цінностей, які забезпечують цілісний розвиток дітей, формують у них життєву компетентність, допомагають успішно самореалізуватися в соціумі – як громадянину, сім'янину і професіоналу.
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2013