Волочиське управління ГУ ДФС у Хмельницькійобласті 
 
 
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
 
 
Волочиське управління ГУ ДФС у Хмельницькій області
 
Графік особистого прийому громадян посадовими особами Волочиського управління ГУ ДФС у Хмельницькій області
 
 
Щодо необхідності внесення змін даних громадянами до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.
 
 
Відповідно до пункту 70.7 статті 70 Податкового Кодексу України, фізичні особи - платники податків зобов'язані подавати контролюючим органам відомості
про зміну даних, які вносяться до облікової картки протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Фізичні особи подають заяви за формою № 5ДР або №5ДРП (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті). Громадяни можуть це зробити особисто або через законного представника чи уповноважену особу до контролюючого органу за місцем проживання, у разі зміни місця проживання - до контролюючого органу за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого контролюючого органу.
Для заповнення Заяви використовуються дані документа, що посвідчує особу, та інших документів, які підтверджують зміни таких даних (наприклад, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про зміну імені, рішення суду про усиновлення тощо).
Внесення змін до ДРФО здійснюється протягом трьох робочих днів від дня подання фізичною особою Заяви за формою № 5ДР або Заяви за формою № 5ДРП. У разі звернення до будь-якого контролюючого органу строк внесення змін до Державного реєстру може бути продовжено до п'яти робочих днів.
Завдяки своєчасно внесеній достовірній інформації про фактичні реєстраційні дані фізичних осіб податкові повідомлення - рішення про нараховану суму земельного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та транспортного податку обов'язково надійдуть у визначений законом термін до адресата.
Громадянин,   який   несвоєчасно потурбувався
    про    внесення реєстраційних змін до ДРФО, може не отримати повідомлення від органу ДФС про нараховані суми податкових платежів, а відтак своєчасно не виконає свій обов'язок зі сплати зазначених податків.
Громадянин, який змінив свої реєстраційні дані (прізвище, ім'я, по батькові або місце проживання), зобов'язаний подати заяву за формою 5-ДР за місцем нової реєстрації щоб мати можливість не потрапити у перелік податкових боржників.
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Головного управління
ДФС у Хмельницькій області
від 29.11.2018   №578-о
«Про оголошення конкурсу»
 
УМОВИ
проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби
категорії „В” - старшого державного ревізор -інспектора відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб Волочиського управління
 Головного управління ДФС у Хмельницькій області
Робоче місце - смт Чемерівці
Загальні умови
 
 
 Посадові обов'язки
 - організація роботи з адміністрування податків і зборів, митних та інших платежів, єдиного внеску в порядку, встановленому законом, забезпечення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою їх нарахування та сплати до бюджету і відповідних позабюджетних фондів;
- здійснення контролю за своєчасністю подання платниками податків та єдиного внеску, передбаченої законом звітності;
- організація роботи із застосування штрафних (фінансових) санкцій за несвоєчасність подання звітності, несвоєчасну сплату єдиного внеску, інших платежів, встановлених законодавством, контроль за додержанням якого покладено на ДФС;
- організація роботи та здійснення у випадках, передбачених законом, провадження у справах про адміністративні правопорушення;
взаємодія з державними органами та органами місцевого самоврядування.
 
 Умови оплати праці
 відповідно до статей 50-52 Закону України від 10.12.2015 №889-VІІІ „Про державну службу” і постанови  Кабінету Міністрів України від 25 січня 2018 року №24 за групою оплати праці «8» для державного органу, юрисдикція якого поширюється на територію однієї або кількох областей
Посадовий оклад - 4400 грн.00 коп.
 
 Інформація про строковість чи безстроковість призначення на посаду
 безстроково
 
 Перелік документів, необхідних для участі в конкурсі, та строк їх подання
 1)Копію паспорта громадянина України;
2)письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади, до якої додається резюме у довільній формі;
3)письмову заяву, в якій повідомляє про те, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті1 Закону України “Про очищення влади”, та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;
4)копію (копії) документа (документів) про освіту; 5)оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою (уразі подання документів для участі у конкурсі через Єдиний портал вакансій державної служби НАДС подається копія такого посвідчення, а оригінал обов'язково пред'являється до проходження тестування);
6)заповнену особову картку встановленого зразка ;
7)декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. рік -   шляхом заповнення електронної форми (заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції
Документи приймаються до 18 години 00 хв.
17 грудня  2018  року.
 
 Місце, час та дата початку проведення конкурсу
 20 грудня 2018 року, початок о 10 год. 00 хв.
за адресою:
29000, м. Хмельницький, вул.Пилипчука, 17
 
 Прізвище, ім'я та по батькові, номер телефону та адреса електронної пошти особи, яка надає додаткову інформацію з питань проведення конкурсу
 Ворошилова Зінаїда Анатоліївна, 0382-70-18-23,
km.kadri@sfs.gov.ua
 
 Кваліфікаційні вимоги
 
 
 1.
 Освіта
 Вища, не нижче молодшого бакалавра або бакалавра у галузі знань «Управління та адміністрування», або по спеціальності «Економіка»
 2.
 Досвід роботи
 Не потребує
 3.
 Володіння державною мовою
 Вільне володіння державною мовою
 
 Вимоги до компетентності
 
 Вимога
 Компоненти вимоги
 
 1
 Уміння працювати з комп'ютером (рівень користувача, зазначити необхідні спеціалізовані програми, з якими повинна вміти працювати особа)
 - володіння ПК на рівні досвідченого користувача;
- знання програм Microsoft  Office (Word, Excel);
- вміння користуватись оргтехнікою.
 2
 Необхідні ділові якості
 
- аналітичні здібності,
- здатність ризикувати,
- діалогове спілкування (письмове і усне),
- вміння активно слухати,
- виваженість,
- здатність концентруватись на деталях,
- уміння дотримуватись субординації,
- стійкість,
- вміння уступати,
- адаптивність,
- оперативність,
- вміння аргументовано доводити власну точку зору,
- уміння працювати в команді тощо.
 3
 Необхідні особистісні якості
 - креативність;
- ініціативність;
- надійність,
- порядність;
- чесність;
- дисциплінованість;
- тактовність;
- готовність допомогти,
- емоційна стабільність;
- контроль емоцій,
- комунікабельність,
- повага до інших,
- відповідальність.
 Професійні знання
 
 
 Вимога
 Компоненти вимоги
 
 1.
 Знання законодавства
 -Конституції України;
-Закону України “Про державну службу”;
-Закону України “Про запобігання корупції”.
 2.
 Знання спеціального законодавства, що пов'язане із завданнями та змістом роботи державного службовця відповідно до посадової інструкції
 - Податковий кодекс України;
- Митний кодекс України,
- Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»,
- Закон України «Про Державний бюджет»
 
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Особливості складання та реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних
 
Державна фіскальна служба України у зв'язку із набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2018 № 763  "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307", який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за № 269/30137 (далі - наказ № 763), яким, зокрема, внесено зміни до форми податкової накладної та порядку її заповнення, інформує про окремі особливості складання та реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних.
1. Загальні положення
Наказом № 763 внесено зміни до форми податкової накладної та розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування), а також до Порядку заповнення податкової накладної (далі - Порядок № 763).
Згідно з пунктом 4 наказу № 763
цей наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, крім абзацу другого пункту 6 та пункту 8 Змін до Порядку заповнення податкової накладної, затверджених цим наказом, які набирають чинності з 01 січня 2020року.
Наказ № 763 опубліковано 06.11.2018 у виданні "Офіційний вісник України
", № 85, а отже, він набирає чинності 01 грудня 2018 року.
Таким чином, з 01 грудня 2018 року реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) здійснюється за формою, затвердженою наказом № 763, незалежно від дати складання таких податкових накладних та розрахунків коригування.
Податкові накладні та розрахунки коригування, які були подані на реєстрацію до 01.12.2018 і реєстрація яких була зупинена, в подальшому (у разі прийняття відповідного рішення) реєструються в ЄРПН за формою, за якою такі документи були  подані до ЄРПН.
2. Зміни, які внесені до форм податкової накладної та розрахунку коригування до податкової накладної
Форму податкової накладної доповнено такими реквізитами:
а) заголовну частину доповнено реквізитом "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" (цей реквізит передбачено і для постачальника, і для покупця);
б) розділ Б доповнено новою графою 11 "Сума податку на додану вартість". Узв'язку із цим графа "Код виду діяльності сільськогосподарського товаровиробника" стала обліковуватись у формі податкової накладної за номером12.
Форму розрахунку коригування до податкової накладної доповнено аналогічними реквізитами, що і податкову накладну, а також іншими, які містяться виключно в розрахунках коригування:
а) заголовну частину доповнено реквізитом "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" (цей реквізит передбачено і для постачальника, і для покупця);
б) запроваджено нумерацію рядків розрахунку коригування (графа 1.1). До внесення змін у розрахунку коригування вказувався лише номер за порядком рядка податкової накладної, що коригується. Узв'язку з цим графа "№ з/п податкової накладної, що коригується або додається" стала обліковуватись у формі розрахунку коригування за номером 1.2;
в) для причини коригування передбачено зазначення коду причини коригування (графа 2.1) та запроваджено номер за порядком для групи коригування (графа 2.2);
г) розділ Б розрахунку коригування доповнено новою графою "Сума податку на додану вартість". У зв'язку із доповненням вказаною графою за номером 14 графа "Код виду діяльності сільськогосподарського товаровиробника" стала обліковуватись у формі розрахунку коригування за номером 15;
д) після розділу Б розрахунку коригування передбачено заповнення (в разі необхідності) одного або двох інформаційних полів із зазначенням даних щодо податкових накладних, які були складені два і більше разів при здійсненні однієї і тієї ж операції (далі - "зайво складені" податкові накладні) та були зареєстровані в ЄРПН, та розрахунків коригування, складених до таких податкових накладних та зареєстрованих в ЄРПН.
 
3. Зміни в порядку заповнення податкової накладної та розрахунку коригування до податкової накладної
3.1. Особливості заповнення полів у верхній лівій частині податкової накладної / розрахунку коригування
3.1.1. Поле податкової накладної "Зведена податкова накладна" та поле розрахунку коригування "До зведеної податкової накладної"
У разі складання зведеної податкової накладної та/або розрахунку коригування до зведеної податкової накладної у цьому полі замість позначки "Х" зазначається код ознаки, передбачений пунктом 11 Порядку № 763, який застосовується залежно від причини, з якої складається зведена податкова накладна / розрахунок коригування:
код ознаки 1 - застосовується у разі складання зведених податкових накладних / розрахунків коригування у зв'язку з нарахуванням податкових зобов'язань відповідно до пункту 198.5 статті 198 розділу V Податкового кодексу України (далі - Кодекс);
код ознаки 2 - застосовується у разі складання зведених податкових накладних / розрахунків коригування у зв'язку з нарахуванням податкових зобов'язань відповідно до пункту 199.1 статті 199 розділу V Кодексу;
код ознаки 3 - застосовується у разі складання зведених податкових накладних / розрахунків коригування, особливості заповнення яких викладені у пункті 15 Порядку
№ 763 (постачання товарів/послуг, база оподаткування яких, визначена відповідно до статей 188 і 189 розділу V Кодексу, перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг);
код ознаки 4 - застосовується у разі складання зведених податкових накладних / розрахунків коригування, особливості заповнення яких викладені у пункті 19 Порядку
№ 763 (складені за операціями з постачання товарів/послуг, які мають безперервний або ритмічний характер постачання).
У розрахунках коригування, складених починаючи з 01.12.2018 до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН до 01.12.2018, у полі "До зведеної податкової накладної" замість позначки "Х", яка вказана в податковій накладній, вказується відповідний код ознаки (позначка "Х" не проставляється).
У розрахунках коригування, складених до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН починаючи з 01.12.2018, код ознаки, що вказується у полі "До зведеної податкової накладної", має відповідати коду ознаки "Зведена податкова накладна", який вказано у зведеній податковій накладній, до якої складається розрахунок коригування.
3.1.2. Поле "Складена на операції, звільнені від оподаткування"
У верхній лівій частині податкової податкової накладної / розрахунку коригування у полі "Складена на операції, звільнені від оподаткування" проставляється позначка "Без ПДВ". У разі заповнення цього поля у графі 8 розділу Б табличної частини податкової накладної вказується код ставки "903" та в обов'язковому порядку заповнюється графа 9 "Код пільги".
У розрахунках коригування, складених до податкових накладних, у яких було заповнено поле "Складена на операції, звільнені від оподаткування", це поле також має бути заповнене. У разі заповнення цього поля у графі 11 розділу Б розрахунку коригування вказується код ставки "903" та в обов'язковому порядку заповнюється графа 12 "Код пільги".
3.1.3. Поле "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини"
У полі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" згідно з пунктом 8 Порядку № 763 при складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пунктах 10 - 15 Порядку № 763, вказується позначка "X" та зазначається тип причини (значення від"01" до "15"; для податкових накладних, складених до 01.03.2017, такі значення можуть бути від "01" до"17").
У розрахунках коригування, складених до податкових накладних, у яких було заповнено поле "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини", це поле також має бути заповнене, а тип причини повинен відповідати типу причини, що був зазначений у податковій накладній, до якої складається розрахунок коригування, незалежно від дати складання такої податкової накладної (до 01.03.2017 чи після вказаної дати).
Наприклад
У розрахунку коригування, складеному до податкової накладної від 20.01.2017, яка має тип причини "16", також має бути вказано тип причини "16", незважаючи на його відсутність в переліку типів причин, зазначеному в пункті 8 Порядку № 763.
3.2. Особливості заповнення реквізитів податкової накладної / розрахунку коригування "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" (постачальника/покупця)
Поле "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" передбачено для зазначення даних і постачальника (продавця), і отримувача (покупця).
Відповідно до пункту 2.2 розділу ІІ наказу Міністерства фінансів України від09.12.2011 № 1588 "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за№1562/20300 (зі змінами) (далі - Порядок № 1588), податковим номером платника податків є:
1) код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України для платників податків, які включаються до такого реєстру (юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб - резидентів та нерезидентів);
2) реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи, крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта;
3) реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами за структурою, встановленою у пункті2.3 розділу ІІ Порядку № 1588, платникам податків, визначеним у пункті2.4 розділу ІІ Порядку № 1588 (зазначене стосується уповноважених осіб договорів про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи при взятті на облік договору, управителя майна при взятті на облік договорів управління майном, інвесторів (операторів) за угодами про розподіл продукції, виконавців (юридичних осіб - нерезидентів) проектів (програм) міжнародної технічної допомоги та представництвам донорських установ в Україні).
Серія (за наявності) та номер паспорта зазначаються у разі, якщо Порядком№763 визначено необхідність заповнення реквізиту
"Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" і при цьому покупець або продавець - фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відмітку у паспорті.
Реквізит податкової накладної / розрахунку коригування "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" заповнюється:
для постачальника (продавця) - постійно (незалежно від того, за якою операцією складається та реєструється в ЄРПН податкова накладна / розрахунок коригування);
для отримувача (покупця) - у випадках, визначених Порядком № 763.
Відповідно до пункту 4 Порядку
№ 763 поле "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта", яке передбачене для заповнення даних щодо отримувача (покупця), заповнюється у разі постачання товарів/послуг платнику податку на додану вартість та у разі складання податкової накладної відповідно до пункту 10 Порядку № 763.
Таким чином,
поле "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" для отримувача (покупця) заповнюється в обов'язковому порядку при складанні податкової накладної за операціями з постачання товарів / послуг:
а) платникам ПДВ (незалежно від того, за якою ставкою чи в якому порядку оподатковується ПДВ операція);
б) для власних потреб дипломатичних місій в Україні, а також для використання особами з числа дипломатичного персоналу цих дипломатичних місій та членами їх сімей, які проживають разом з такими особами (в такому випадку у полі "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" вказується реєстраційний (обліковий) номер платника податків, наданий контролюючим органом дипломатичній місії при взятті її на облік);
в) особі, не зареєстрованій платником податку, при умові, що операції з постачання товарів/послуг відповідно до статті 211 розділу V Кодексу оподатковуються у пільговому режимі та такі товари/послуги придбаваються за кошти міжнародної технічної допомоги за проектом (програмою) в рамках проведення операцій, пов'язаних із виконанням робіт з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему;
г) особі, не зареєстрованій платником податку, за умови, що операції з постачання товарів/послуг звільнені від оподаткування податком відповідно до пункту 26 підрозділу 2 розділу XX Кодексу та оплачуються за рахунок грантів (субгрантів), наданих відповідно до програм Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні.
При складанні та реєстрації в ЄРПН податкової накладної / розрахунку коригування в інших випадках (за операціями з постачання товарів / послуг неплатникам податку, при визначенні податкових зобов'язань з ПДВ відповідно до пункту 198.5 статті 198, пункту 199.1 статті 199 розділу V Кодексу, за щоденними підсумками операцій тощо) заповнення поля
"Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" для отримувача (покупця) не передбачається. Разом з тим, якщо це поле в перерахованих випадках буде заповнене, це не буде вважатися помилкою, допущеною при складанні податкової накладної.
Реквізит
"Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" не заповнюється ні для постачальника (продавця), ні для отримувача (покупця) при складанні податкової накладної за операцією з отримання послуг від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України (в такій податковій накладній у верхній лівій частині у полі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю)" вказується відмітка "X" та тип причини "14", а у рядку "Індивідуальний податковий номер постачальника (продавця)" - умовний ІПН "500000000000"), а також при складанні розрахунку коригування до такої податкової накладної.
3.3. Особливості заповнення графи податкової накладної / розрахунку коригування "Сума податку на додану вартість"
Графа 11 розділу Б податкової накладної (графа 14 розділу Б розрахунку коригування) "Сума податку на додану вартість" є обов'язковою до заповнення в усіх випадках, коли за здійсненою операцією нараховується сума ПДВ за ставкою 20 або 7 відсотків.
Значення графи 11 розділу Б податкової накладної (графи 14 розділу Б розрахунку коригування) обчислюється шляхом множення значення графи 10 розділу Б податкової накладної (графи 13 розділу Б розрахунку коригування) на відповідне значення ставки податку, код якої зазначено у графі 8 розділу Б податкової накладної (графі 11 розділу Б розрахунку коригування).
Графа 11 розділу Б податкової накладної (графа 14 розділу Б розрахунку коригування) заповнюється у гривнях з копійками, але з урахуванням особливостей здійснення окремих операцій з постачання товарів/послуг допускається зазначення в цій графі показника з урахуванням арифметичного округлення до 6 знаків включно після коми.
Графа 11 розділу Б податкової накладної (графа 14 розділу Б розрахунку коригування) "Сума податку на додану вартість" не заповнюється у разі здійснення:
а) операцій, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою (у графі 8 розділу Б податкової накладної (графі 11 розділу Б розрахунку коригування) має бути зазначено код ставки "901" або "902");
б) операцій, звільнених від оподаткування (у графі 8 розділу Б податкової накладної (графі 11 розділу Б розрахунку коригування) має бути зазначено код ставки "903" та у графі 9 розділу Б податкової накладної (графі 12 розділу Б розрахунку коригування) має бути вказаний код відповідної пільги з податку на додану вартість згідно з Довідниками податкових пільг).
Якщо графа 11 розділу Б податкової накладної (графа 14 розділу Б розрахунку коригування) не заповнюється, нулі, прочерки та інші знаки чи символи у цій графі не проставляються.
 
4. Особливості складання розрахунків коригування до податкової накладної
4.1. Загальні положення
Розрахунок коригування може бути складений та зареєстрований в ЄРПН тільки до зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної, з дати складання якої не минуло більше як 1095 календарних днів.
З метою забезпечення єдиного підходу до складання розрахунків коригування до податкових накладних Порядок № 763 доповнено пунктом 23, в якому визначено особливості заповнення розрахунків коригування до податкових накладних.
Згідно з пунктом 23 Порядку № 763 для коригування кількісних та/або вартісних показників розділу Б податкової накладної у зв'язку із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадку повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником (продавцем) суми попередньої оплати товарів/послуг, запроваджується такий порядок складання розрахунків коригування:
1) відповідні показники рядка податкової накладної, що коригується (кількість або ціна, залежно від причини коригування, а також обсяг постачання та сума ПДВ), зазначаються зі знаком "-" (обнуляється (виводиться в"0") рядок податкової накладної, який коригується);
2) за потреби додається(ються) новий(і) рядок(ки) з виправленими показниками, якому(им) присвоюється новий черговий порядковий номер, що не зазначався в податковій накладній.
При цьому в розрахунку коригування в одному рядку не можуть бути одночасно зазначені показники щодо коригування кількості та коригування вартості (ціни).
У разі зміни кількості товарів/послуг показники з граф 6 та 7 розділу Б податкової накладної переносяться до граф 7 та 8 та розділу Б розрахунку коригування. При цьому із цієї пари в розділі Б розрахунку коригування зі знаком"-" заповнюється тільки графа 7.
У разі зміни вартості (ціни) товарів/послуг показники з граф 6 та 7 розділу Б податкової накладної переносяться до граф 9 та 10 розділу Б розрахунку коригування. При цьому із цієї пари в розділі Б розрахунку коригування зі знаком"-" заповнюється тільки графа 9.
Одночасно в одному рядку розділу Б розрахунку коригування може бути заповнена тільки одна пара граф: 7 і 8 або 9 і 10.
Якщо розрахунок коригування складається у зв'язку з повним поверненням товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником (продавцем) повної суми попередньої оплати товарів/послуг, новий(і) рядок(ки) в розділі Б розрахунку коригування не додається(ються).
Часткове повернення товарів або часткове повернення суми попередньої оплати товарів/послуг розглядається як зміна кількості або вартості (ціни) товарів/послуг.
При складанні розрахунку коригування до податкової накладної, складеної та зареєстрованої в ЄРПН до 01.12.2018, графа 14 розділу Б розрахунку коригування "Сума податку на додану вартість" не заповнюється у тих рядках, до яких відповідні показники податкової накладної переносяться зі знаком "-" (виводяться в "0"), водночас в нових (доданих) рядках такого розрахунку коригування графа 14 розділу Б підлягає заповненню у разі наявності суми податку (графа 11 розділу Б розрахунку коригування має значення "7" або "20").
4.2. Складання розрахунку коригування у разі виправлення помилок в реквізитах заголовної частини податкової накладної (крім помилки в індивідуальному податковому номері отримувача (покупця)
Дата складання податкової накладної та її порядковий номер виправленню не підлягають.
У разі допущення помилки в реквізитах заголовної частини податкової накладної, крім помилки в індивідуальному податковому номері отримувача (покупця), постачальник (продавець) складає розрахунок коригування до податкової накладної, у якому всі правильно заповнені реквізити податкової накладної повторюються, а реквізит, у якому допущено помилку, заповнюється без помилок. Розрахунок коригування складається на дату виявлення такої помилки.
У такому розрахунку коригування розділи А та Б не заповнюються (нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються).
Такий розрахунок коригування реєструється в ЄРПН постачальником (продавцем).
4.3. Складання розрахунку коригування у разі виправлення помилки в індивідуальному податковому номері отримувача (покупця)
Виправлення помилки, допущеної в заголовній частині податкової накладної в індивідуальному податковому номері (далі - ІПН) отримувача (покупця), здійснюється таким чином:
Постачальник (продавець) повинен скласти розрахунок коригування з урахуванням таких особливостей:
у полі "Дата складання" зазначається дата, на яку було виявлено помилку вІПН покупця;
у заголовній частині розрахунку коригування зазначаються дані із заголовної частини податкової накладної  з помилковим ІПН;
у розділі Б зазначаються зі знаком "-" (виводяться в "0") відповідні показники усіх рядків податкової накладної, що коригується (кількість, обсяг постачання та сума ПДВ).
Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН платником податку, якому належить ІПН, що помилково був зазначений у полі "ІПН покупця" податкової накладної.
Одночасно постачальник (продавець) повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН нову податкову накладну з урахуванням таких особливостей:
1) реквізити заголовної частини податкової накладної зазначаються без помилок, тобто у полі "ІПН покупця" має бути вказаний правильний ІПН отримувача (покупця);
2) у полі "Дата складання" зазначається дата виникнення податкових зобов'язань постачальника (продавця), тобто дата складання податкової накладної з "помилковим" ІПН;
3) такій податковій накладній присвоюється новий порядковий номер, відмінний від порядкового номера податкової накладної з "помилковим" ІПН отримувача (покупця);
4) у розділі Б такої податкової накладної зазначається обсяг операцій з постачання товарів/послуг та інші показники, що були вказані в податковій накладній з "помилковим" ІПН.
4.4. Зазначення у розрахунку коригування причини коригування
Порядком № 763 у розділі Б розрахунку коригування передбачено новий показник "Код причини коригування", який вказується у графі 2.1 розділу Б розрахунку коригування (до внесення змін причина коригування зазначалася у текстовому вигляді).
Відповідно до пункту 23 Порядку № 763 Державна фіскальна служба України визначає умовні коди причин коригування, які платники податку зазначають у графі 2.1 розрахунку коригування, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку під час складання розрахунків коригування відповідно до Кодексу.
Перелік кодів причин коригування, які 
можуть бути зазначені у графі 2.1 розділу Б розрахунку коригування "Код причини", та їх значення наведено в таблиці 1 та розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за адресою: http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/357858.html.
Таблиця 1
Умовний код
 Назва умовного коду причини коригування
 101
 Зміна ціни
 102
 Зміна кількості
 103
 Повернення товару або авансових платежів
 104
 Зміна номенклатури
 201
 Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 розділу V Кодексу
 202
 Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пункту 199.1 статті 199 розділу V Кодексу
 203
 Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до 11 (останнього) абзацу пункту 201.4 статті 201 розділу V Кодексу
 301
 Виправлення помилки (пункт 24 Порядку заповнення податкової накладної)
 302
 Усунення неоднозначностей
 303
 Зменшення обсягу при нульовій кількості
 304
 Зменшення кількості при нульовому обсягу
Причина коригування зазначається у розділі Б розрахунку коригування виключно шляхом внесення до графи 2.1 відповідного умовного коду з довідника, розміщеного на офіційному веб-порталі ДФС. Заповнення причини коригування у текстовому вигляді або шляхом зазначення будь-яких інших цифр, знаків чи символів не допускається.
4.5. Зазначення у розрахунку коригування групи коригування
Порядком № 763 у розділі Б розрахунку коригування передбачено новий показник "Група коригування", який вказується у графі 2.2 розділу Б розрахунку коригування
В усіх рядках розрахунку коригування, пов'язаних з коригуванням одного рядка податкової накладної (рядок, в якому зі знаком "-" зазначено відповідні показники  податкової накладної, що коригується, та за наявності новий(і) рядок(ки) з виправленими показниками, що його замінює(ють)), у графі 2.1 зазначається однаковий код причини коригування. Одночасно усім таким рядкам присвоюється один номер групи коригування, який зазначається у графі2.2 розділу Б розрахунку коригування "№ з/п групи коригування".
Кількість груп коригування у розрахунку коригування обмежується лише кількістю рядків у розділі Б розрахунку коригування, призначених для заповнення відповідних показників (загальна кількість рядків у розділі Б розрахунку коригування не може перевищувати 9999).
У розрахунку коригування одночасно може бути зазначено кілька різних причин коригування (наприклад, одночасна зміна кількості одного товару, повернення другого товару та перегляд ціни на третій товар тощо) в межах першого типу причин коригування (коди причин 101-104).
У такому випадку в одному розрахунку коригування кожній наступній групі коригування присвоюється окремий наступний порядковий номер,  в тому числі, і у випадках, коли причини коригування співпадають (наприклад, змінюється кількість двох різних товарів).
Наприклад
У податковій накладній, зареєстрованій в ЄРПН та виданій платнику податку,  заповнено чотири рядки з різними видами (номенклатурою) товару. Відбувається повернення товару, вказаного у другому рядку податкової накладної (Товар 2), та зміна номенклатури товарів, що вказані в третьому та четвертому рядках податкової накладної (Товар 3 та Товар 4). При цьому Товар 3 замінюється на Товар 5, а Товар 4 замінюється на два нові товари: Товар 6 та Товар 7.
У цьому випадку розділ Б розрахунку коригування до такої податкової накладної заповнюється таким чином:
1) повернення товару, вказаного у другому рядку податкової накладної (Товар 2):
у
рядку 1 розділу Б розрахунку коригування у графі 1.1 вказується 1, у графі 1.2 зазначається номер рядка 2 податкової накладної, який коригується (виводиться в "0") у зв'язку з поверненням Товару 2, у графі 2.1 зазначається код причини 103, у графі 2.2 зазначається номер за порядком групи коригування 1;
2) зміна номенклатури товару, вказаного в третьому рядку податкової накладної (Товар 3 замінюється на Товар 5):
а) у
рядку 2 розділу Б розрахунку коригування у графі 1.1 вказується 2, у графі 1.2 зазначається номер рядка 3 податкової накладної, який коригується (виводиться в "0") у зв'язку із зміною номенклатури Товару 3, у графі 2.1 зазначається код причини 104, у графі2.2 зазначається номер за порядком групи коригування 2;
б) у
рядку 3  розділу Б розрахунку коригування у графі 1.1 вказується 3, у графі 1.2 зазначається новий (доданий) номер рядка 5, в якому зазначається інформація про Товар 5, який додається внаслідок заміни Товару 3 на Товар 5; у графі 2.1 зазначається код причини104, у графі 2.2 зазначається номер за порядком групи коригування 2;
3) зміна номенклатури товару, вказаного в четвертому рядку податкової накладної (Товар 4 замінюється на Товари 6 та 7):
а) у рядку 4 розділу Б розрахунку коригування у графі 1.1 вказується
4, у графі 1.2 зазначається номер рядка 4 податкової накладної, який коригується (виводиться в "0") у зв'язку із зміною номенклатури  Товару  4, у графі 2.1 зазначається код причини 104, у графі2.2 зазначається номер за порядком групи коригування 3;
б) у рядку 5 розділу Б розрахунку коригування у графі 1.1 вказується
5, у графі 1.2 зазначається новий (доданий) номер рядка 6, в якому зазначається інформація про Товар 6, який додається внаслідок заміни Товару 4  на Товар 6; у графі 2.1 зазначається код причини104, у графі 2.2 зазначається номер за порядком групи коригування 3;
в) у рядку 6 розділу Б розрахунку коригування у графі 1.1 вказується
6, у графі 1.2 зазначається новий (доданий) номер рядка 7, в якому зазначається інформація про Товар 7, який додається внаслідок заміни Товару 4 на Товар 7; у графі 2.1 зазначається код причини104, у графі 2.2 зазначається номер за порядком групи коригування 3.
Приклад заповнення граф 1.1-2.2 розділу Б розрахунку коригування
№ з/п
 № з/п рядка податкової накладної, що коригується або додається
 Причина коригування
 
 Примітка
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 код причини
 № з/п групи коригування
 
 
 1.1
 1.2
 2.1
 2.2
 
 
 1
 2
 103
 1
 
 Показники обсягу постачання зі знаком "-"
 2
 3
 104
 2
 
 Показники обсягу постачання зі знаком "-"
 3
 5
 104
 2
 
 Показники обсягу постачання зі знаком "+"
 4
 4
 104
 3
 
 Показники обсягу постачання зі знаком "-"
 5
 6
 104
 3
 
 Показники обсягу постачання зі знаком "+"
 6
 7
 104
 3
 
 Показники обсягу постачання зі знаком "+"
 
4.6. Особливості складання розрахунків коригування до зареєстрованих в ЄРПН "зайво складених" податкових накладних
Особливості складання розрахунків коригування до зареєстрованих в ЄРПН "зайво складених" податкових накладних визначено пунктом 24 Порядку № 763, згідно з яким у разі реєстрації в ЄРПН двох і більше податкових накладних, складених на одну операцію з постачання товарів/послуг, постачальник (продавець) складає розрахунок коригування до "зайво складених" податкових накладних.
З метою такого коригування продавець (постачальник) повинен самостійно визначити, яка з кількох складених ним на одну і ту ж операцію податкових накладних є правильною, а яка (які) "зайво складеною(ними)".
При цьому один розрахунок коригування можна скласти лише до однієї "зайво складеної" податкової накладної. Якщо на одну і ту ж операцію з постачання товарів/послуг складено кілька податкових накладних, розрахунки коригування, особливості складання яких визначені у пункті 24 Порядку № 763, складаються окремо до кожної податкової накладної, яка визначена платником як "зайво складена", у тому числі і до податкових накладних, що не надаються отримувачу (покупцю).
У результаті такого коригування на одну операцію з постачання товарів/послуг в ЄРПН має залишитися одна податкова накладна (далі - "правильна" податкова накладна). Таке коригування не може бути проведене, якщо в ЄРПН за результатами операції з постачання товарів/послуг не залишиться жодної податкової накладної.
Складання розрахунку коригування до "зайво складених" податкових накладних передбачено окремо для випадків, коли розрахунки коригування до таких податкових накладних не було складено та зареєстровано в ЄРПН, та окремо для випадків, коли до "зайво складених" податкових накладних розрахунки коригування вже були складені та зареєстровані в ЄРПН до01.12.2018.
4.6.1. Складання розрахунку коригування до "зайво складеної" податкової накладної, до якої не було складено та зареєстровано в ЄРПН розрахунку коригування
Розрахунок коригування до "зайво складеної" податкової накладної, до якої ще не складався та не реєструвався в ЄРПН розрахунок коригування, складається у такому порядку:
а) у верхній лівій частині розрахунку коригування у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причин" зазначається тип причини
20, при цьому позначка "Х" не проставляється;
б) у заголовній частині розрахунку коригування у полі "до податкової накладної" зазначаються дата і номер податкової накладної, яка визначена платником як "зайво складена" податкова накладна;
в) в розділі Б розрахунку коригування підлягають заповненню графи з 1 по 15 (крім випадків, коли таке заповнення не передбачено Порядком № 763); графи 9 та 10 розділу Б розрахунку коригування не заповнюються;
г) відповідні показники кожного рядка "зайво складеної" податкової накладної (кількість (графа 7 розрахунку коригування), обсяг постачання (графа 13 розрахунку коригування) та сума ПДВ (графа 14 розрахунку коригування) зазначаються зі знаком "-" (показники податкової накладної виводяться в "0");
д) якщо "зайво складена" податкова накладна зареєстрована в ЄРПН до01.12.2018, графа 14 розділу Б розрахунку коригування до такої податкової накладної не заповнюється;
е) у
графі 2.1 розділу Б розрахунку коригування зазначається код причини301;
є) у першому інформаційному полі "Інформаційні дані щодо складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної", яке знаходиться під табличною частиною розрахунку коригування, зазначаються дані щодо податкової накладної, яка визначена платником як "правильна" податкова накладна;
ж) якщо на одну операцію з постачання товарів/послуг складено більше ніж дві податкові накладні, тобто "зайво складених" податкових накладних дві і більше, то в кожному із розрахунків коригування, що складаються до кожної із "зайво складених" податкових накладних, в першому інформаційному полі зазначаються дані щодо однієї і тієї ж податкової накладної, яка визначена платником як "правильна" податкова накладна;
з) розрахунок коригування з кодом причини 301 не може бути складено до податкової накладної, яка визначена платником як "правильна" податкова накладна. Інформація про таку "правильну" податкову накладну має бути вказана в першому інформаційному полі кожного з розрахунків коригування, що складаються до кожної з податкових накладних, визначених платником як "зайво складені". Будь-які коригування показників "правильної" податкової накладної (повернення товару, зміна ціни чи кількості) надалі здійснюються у загальному порядку;
и) друге інформаційне поле "Інформаційні дані щодо складеного та зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, зайво складеної на операцію, за якою в ЄРПН вже зареєстрована податкова накладна" одночасно з першим інформаційним полем не заповнюється.
Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем), який був зазначений у податковій накладній, що коригується, крім випадків, передбачених Порядком № 763.
4.6.2. Складання розрахунку коригування за умови, що до 01.12.2018 до "зайво складеної" податкової накладної вже був складений та зареєстрований в ЄРПН розрахунок коригування
У разі якщо до набрання чинності Порядком № 763 (тобто до 01.12.2018) до "зайво складеної" податкової накладної вже був складений та зареєстрований в ЄРПН розрахунок коригування, в результаті реєстрації якого показники такої податкової накладної виведено в "0", платник податку може скласти ще один "інформаційний" розрахунок коригування до такої "зайво складеної" податкової накладної.
У такому "інформаційному" розрахунку коригування:
а) у верхній лівій частині розрахунку коригування у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причин" зазначається тип причини
20, при цьому позначка "Х" не проставляється;
б) у заголовній частині розрахунку коригування у полі "до податкової накладної" зазначаються дата і номер податкової накладної, яка визначена платником як "зайво складена" податкова накладна;
в) розділи А і Б розрахунку коригування не заповнюються;
г) в першому інформаційному полі "Інформаційні дані щодо складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної", яке знаходиться під табличною частиною розрахунку коригування, зазначаються дані щодо податкової накладної, яка визначена платником як "правильна" податкова накладна;
д) у другому інформаційному полі "Інформаційні дані щодо складеного та зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, "зайво складеної" на операцію, за якою в ЄРПН вже зареєстрована податкова накладна", зазначаються дані щодо розрахунку коригування до податкової накладної, що був складений та зареєстрований в ЄРПН і яким показники такої податкової накладної виведено в "0".
Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН виключно постачальником (продавцем).
 
4.6.3. Звертаємо увагу
Встановлений пунктом 24 Порядку № 763 порядок складання розрахунків коригування до податкових накладних, які визначені платником як "зайво складені" податкові накладні, не застосовується у таких випадках:
1) за операцією з постачання товарів/послуг в ЄРПН зареєстрована одна податкова накладна;
2) зареєстрована в ЄРПН податкова накладна складена без факту здійснення господарських операцій;
3) у зареєстрованій в ЄРПН податковій накладній, яка визначена платником як "зайво складена", показники розділу Б не відповідають показникам податкової накладної, яка визначена платником як "правильна" податкова накладна;
4) до "зайво складеної" податкової накладної зареєстровано розрахунок коригування, яким показники такої податкової накладної не виводились в "0", а здійснювалося коригування кількісних або вартісних показників та/або зміни номенклатури, в результаті чого такі показники відкоригованої податкової накладної не дорівнюють нулю.
Розрахунки коригування до таких податкових накладних складаються (в разі виникнення підстав) у звичайному порядку, тип причини 20 у них не зазначається, інформаційні поля "Інформаційні дані щодо складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної" та "Інформаційні дані щодо складеного та зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, зайво складеної на операцію, за якою в ЄРПН вже зареєстрована податкова накладна", не заповнюються.
Головним управлінням ДФС в областях, м. Києві, Офісу великих платників податків ДФС довести зазначений лист до відома платників податку і підпорядкованих підрозділів та забезпечити його врахування при проведенні масово-роз'яснювальної роботи з платниками податків.
 
 
 
В.о. заступника Голови
 Є. БАМБІЗОВ
 
 
Оксана Гермаківська 284-18-11
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ!
 
 
ЗМІНЮЮТЬСЯ РЕКВІЗИТИ РАХУНКІВ ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ ДОХОДІВ ДО ДЕРЖАВНОГО ТА МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ інформує, що Державна казначейська служба України на офіційному субсайті за посиланням
http://www.treasury.gov.ua/main/uk/publish/article/411054 звернула увагу платників податків, органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та інших органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, на зміну реквізитів рахунків для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів.
Так, внесено зміни до наказів Міністерства фінансів України:
> від 22.06.2012 № 758 «Про затвердження Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.07.2012 за № 1206/21518 (наказ Міністерства фінансів України від 05.02.2018 № 110 «Про затвердження Змін до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.02.2018 № 400/31852);
> від 29.01.2013 № 43 «Про затвердження Порядку казначейського обслуговування доходів та інших надходжень державного бюджету», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.02.2013 за № 291/22823 (наказ Міністерства фінансів України від 07.03.2018 № 350 «Про затвердження Змін до Порядку казначейського обслуговування доходів та інших надходжень державного бюджету», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 04.04.2018 за № 400/31852);
> від 23.08.2012 № 938 «Про затвердження Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.09.2012 за № 1569/21881 (наказ Міністерства фінансів України від 08.02.2018 № 126 «Про затвердження Змін до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28.02.2018 за № 256/31708).
У зв'язку зі зміною порядку відкриття дохідних рахунків з 02.07.2018 рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів за новими реквізитами будуть відкриті на балансі Державної казначейської служби України (МФО 899998).
Реквізити рахунків розміщені на веб-сторінках Головних управлінь Державної казначейської служби України та доведені до органів, які контролюють справляння надходжень бюджету.
Реквізити змінених рахунків для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів на субсайті ГУ ДФС у Хмельницькій області розміщені за наступним посиланням:
http://km.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/ або завантажити тут.
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Змінено інструкцію про порядок нарахування і сплати ЄСВ
З 26 червня 2018 року набули чинності зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (наказ Міністерства фінансів України від 04.05.2018 № 469, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30 травня 2018 року за № 645/32097).
Ця Інструкція визначає процедуру нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхувальниками, нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів органами доходів і зборів.
Відповідно до змін розширено перелік платників єдиного внеску, зокрема, з 01.01.2018 платниками єдиного внеску визначено членів фермерського господарства.
Також змінено звітні форми - таблиця 1 Додатка 4 «Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та Додаток 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (створено уніфіковану форму для платників єдиного внеску визначених пунктами 4, 5, 51 частини першої статті 4 Закону України № 2464). Звітність згідно Додатку 4 за новими формами починає подаватись з 01.09.2018 року за серпень 2018 року.
Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування розміщена на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Законодавство>ЄСВ>Накази» за посиланням:
http://sfs.gov.ua/…/ediniy-vnesok-na-zag…/-nakazi/72943.html.
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
 
ІННОВАЦІЙНА СИСТЕМА E-RECEIPT ЯКІСНО МОДЕРНІЗУЄ ПРОЦЕС РЕЄСТРАЦІЇ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ
 
Кабінет Міністрів України схвалив постанову про проведення пілотного проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.
Інноваційна система #e_Receiptрозроблена ДФС й передбачатиме оnline реєстрацію пристроїв (персональні комп'ютери, планшети, смартфони), без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею. Нова система може бути встановлена та підтримуватиметься будь-яким гаджетом. Вона передбачатиме програмне забезпечення для продавця, покупця та ДФС, а також буде інтегрована з Електронним кабінетом платника. Всі кейси цієї системи, будуть безкоштовними для її користувачів та не потребуватимуть абонентської плати за користування. Крім того, система e-Receipt працюватиме цілодобово та міститиме значний масив інформації для забезпечення потреб її користувачів. Система e-Receipt матиме можливість інтегруватися з іншими системами ДФС та бухгалтерськими програмами, відповідатиме вимогам захисту інформації та передбачатиме мінімальні затрати часу на процес фіскалізації.
Нова система e-Receipt значно спрощує та удосконалює цей процес, оскільки передбачає виключно оnline реєстрацію пристрою через Електронний кабінет та оnline передачу (отримання) даних. Електронний чек генеруватиметься, реєструватиметься в системі ДФС і доповнюватиметься QR-кодом, після чого передаватиметься на пристрій.
Інформація про фіскальний номер чеку та його QR-код зберігатиметься в e-Receipt та буде доступною для перегляду в Електронному кабінеті платника як платником, так і покупцем.
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ
ГУ ДФС у Хмельницькій області
.
 
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
Увага! Внесено зміни до Положення про форму і зміст
 розрахункових документів
 
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ
вертає увагу керівників органів місцевого самоврядування та керівників суб'єктів господарювання, що наказом Міністерства фінансів України від 19.02.2018 № 288, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.03.2018 за №293/31745 (далі - Наказ № 288), внесено зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за №220/28350 (далі - Положення № 13).
Зазначені зміни внесено з метою приведення норм Положення №13 у відповідність до вимог Податкового кодексу України та Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон №265).
Так, Законом України від 20 грудня 2016 року №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (далі - Закон №1791) внесено зміни до п. 11 ст. З Закону №265 щодо обов'язку суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Крім того, Законом №1791 було внесено зміни до п. 6 ст. 17 Закону №265, якими передбачено застосування до вказаних суб'єктів господарювання фінансових санкцій у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості. Враховуючи викладене, підпунктами 1) і 2) п.1 Наказу №288 передбачено доповнення переліку обов'язкових реквізитів фіскального касового чека на товари (послуги) та фіскального касового чеку видачі коштів (розділи II та III до Положення № 13) новим реквізитом: «код товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством)».
Також зазначення коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД передбачається, як додатковий реквізит чека, у фіскальному касовому чеку за операціями приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС), якщо переказ призначений для оплати товарів (послуг), що придбаваються, а також якщо це передбачено правилами (регламентом) отримувача коштів.
Відповідні зміни також внесено у форму касових чеків РРО, які наведено у додатках 1, 2 та 5 до Положення №13.
Наказ №288
набрав чинністьз дня опублікування -06.04.2018 року.
Внесення Наказом №288 змін до Положення № 13 забезпечує умови для виконання суб'єктами господарювання вимог чинного законодавства щодо зазначення у розрахункових документах, які друкуються реєстраторами розрахункових операцій, кодів товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД.
Звертаємо особливу увагу керівників органів місцевого самоврядування та керівників суб'єктів господарювання, що від виконання суб'єктами господарювання приписів чинного законодавства щодо зазначення коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД у касових чеках реєстраторів розрахункових операцій напряму залежить зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію країни пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування.
 
Яку фінансову звітність подає платник податку на прибуток, який переходить в середині року з єдиного податку на загальну систему оподаткування?
          
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ звертає увагу, що відповідно до п. 294.1 ст. 294 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку четвертої групи є календарний рік. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.
Податковими (звітними) періодами для платників податку на прибуток підприємств (далі - платник податку), крім випадків, передбачених п. 137.5 ст. 137 ПКУ, є календарні:  квартал, півріччя, три квартали, рік.  При цьому податкова декларація з податку на прибуток розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду (п. 137.4 ст. 137 ПКУ).
З урахуванням положення пп. «а» п. 137.5 ст. 137 ПКУ платники єдиного податку, які переходять на загальну систему оподаткування в середині року, сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації за річний податковий (звітний) період (як новостворені), який для них починається з дати переходу на загальну систему та закінчується 31 грудня такого року.
Отже, у разі переходу платником єдиного податку на загальну систему оподаткування в середині року такий платник податку подає Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 467) (далі - Декларація), за податковий (звітний) рік, який починається з дати переходу на загальну систему оподаткування та закінчується 31 грудня такого року.
Оскільки об'єкт оподаткування податком на прибуток визначається на підставі фінансової звітності підприємства, то такий платник податку разом з Декларацією
повинен подати фінансову звітність за період перебування на спрощеній системі оподаткування та за звітний рік (з 01 січня по 31 грудня такого року).
 
                                  Завершується  кампанія Декларування-2018
 
З початку поточного року, як завжди, стартувала кампанія декларування доходів громадянами-фізичними особами, які протягом попереднього, тобто 2017 року, отримували доходи, які не були оподатковані.
Кампанія декларування завершується 
02 травня 2018 року. Тож  в останні дні, що залишилися до завершення декларування, хочеться нагадати всім громадянам про конституційний обов'язок, який передбачено 67-ю статтею Конституції України,  а саме:
«Кожен громадянин зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни подають до податкових інспекцій за податковою адресою (місцем реєстрації) декларацію про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому чинним законодавством».
Погодьтесь, це вагомий внесок в розвиток нашого краю, в нелегкий час світових  економічних негараздів, які, звичайно, впливають на економічний розвиток країни.
Ми впевнені, щорічне декларування доходів стане Вашим свідомим громадянським обов'язком.
                   
Добровільно декларуємо доходи - вчасно сплачуємо податок
 
Декларант зобов'язаний самостійно сплатити суму податку на доходи фізичних осіб, зазначену ним у поданій декларації,
до 1 серпня року, що настає за звітним  (п. 179.7  ст.179 Податкового кодексу України) (далі - ПКУ).
Якщо після перевірки даних, зазначених у декларації, контролюючим органом буде донарахована сума податку на доходи фізичних осіб, то платник податку зобов'язаний буде сплатити нараховану суму
протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.
Сума податку на доходи фізичних осіб і в першому, і в другому випадках сплачується фізичною особою за своєю податковою адресою (пп. 168.4.5  п.168.4  ст.168 ПКУ). Податковою адресою вважається місце проживання фізичної особи, за яким ця особа перебуває на обліку в органі податкової служби як платник податку на доходи фізичних осіб (п.45.1 ст.45 ПКУ).
Звертаємо увагу декларантів, що за несплату узгодженої суми грошового зобов'язання  протягом вказаних строків,  платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах  (ст.126 ПКУ):
-    10%  погашеної суми податкового боргу  - за прострочення до 30 календарних днів включно;
-    20%  погашеної суми податкового боргу  - за прострочення більше 30 календарних днів.
Крім того, доведеться ще сплатити і пеню, яка нараховується на суму податкового боргу  за кожний календарний день прострочення з розрахунку 100% річної суми Національного банку України.
 
 
 
Внесено зміни до Порядку проведення контролюючими органами зустрічних звірок
 
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ інформує, що постановою Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 №240 (далі - Постанова №240) внесено зміни до пункту 1 Порядку проведення контролюючими органами зустрічних звірок (далі - Порядок). Цей Порядок визначає механізм проведення контролюючими органами зустрічних звірок.
Під час зустрічної звірки:
- здійснюється зіставлення даних, отриманих від платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування повноти їх відображення в обліку платника податків;
- забезпечується отримання податкової інформації, необхідної для встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» у випадках, передбачених п.п.39.5.2.13 п.п.39.5.2 п.39.5 ст.39 Податкового кодексу України.
Постанову №240  розміщено на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України «Урядовий портал» за посиланням:
https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-punk
 
Податковий розрахунок за формою №1ДФ - подають податкові агенти
 до 9 травня 2018р.
 
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільська ОДПІ нагадує, що підпунктом «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України  (далі -ПКУ) встановлено, що особи, які відповідно до Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.
Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4.
Якщо дані, зокрема, камеральної перевірки свідчать про подання
Податкового розрахунку за формою № 1ДФ, з недостовірними відомостями або з помилками, до податкового агента застосовуються наступні штрафні (фінансові) санкції.
Отже, згідно з п. 119.2 ст. 119 ПКУ неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку тягнуть за собою накладення штрафу
у розмірі 510 грн.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу
у розмірі 1020 грн.
 
Дотримуватись закону в своїх інтересах
 
Встановлення партнерських відносин в атмосфері довіри та поваги між податковою службою і платниками податків - найголовніше завдання сьогодення. Як же допомогти тим громадянам, які через своє скрутне становище змушені отримувати зарплату в «конвертах». Що їм потрібно робити, щоб змусити свого роботодавця платити гідну офіційну заробітну плату?
В першу чергу, найманий працівник повинен  звернутися з письмовою заявою до працедавця з вимогою укласти трудовий договір і внести дані про прийняття на роботу у трудову книжку.
Саме цей документ гарантує трудовий стаж та соціальні гарантії працівнику, захищає кожну із сторін договору, поєднує права з обов'язками.
Пам'ятайте, що  пенсію Ви матимете тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.
Найманому працівнику необхідно зайняти чітку громадянську позицію і наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог чинного законодавства, а про факти виплати заробітної плати у «конвертах» своєчасно повідомляти до контролюючих органів.
 
Юридична особа приймає від населення вторинну сировину: чи необхідно при розрахунках застосовувати РРО?
 
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ    звертає увагу, що згідно з п.19 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 №1336 зі змінами і доповненнями (далі - Перелік), розрахункові операції за прийняту від населення вторинну сировину (крім металобрухту) дозволено проводити без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.
Для форм і умов проведення діяльності, визначених п.19 Переліку, граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлюється.
 
 
Об'єкт  житлової  нерухомості перебуває у власності неповнолітньої особи: як сплатити податок на нерухомість?
 
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ доводить до відома платників, що згідно із ст.266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VIзі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) податкове/ податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - податок на нерухомість), обчисленого відповідно до п.п.266.7.1 п.266.7 ст.267 ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку на нерухомість - фізичній особі контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Податкове зобов'язання за звітний рік з податку на нерухомість сплачується фізичними особами
протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.99.2 cт.99 ПКУ грошові зобов'язання неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі. Батьки (усиновителі) неповнолітніх і неповнолітні у разі невиконання грошових зобов'язань неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов'язань та/або податкового боргу
Отже, обов'язок щодо сплати за неповнолітню особу податку на нерухомість виконують батьки (усиновителі), опікуни (піклувальники).
 
 
 
Об'єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб виникає у фізичної особи в момент прийняття спадкоємцем об'єкта спадщини
 
Об'єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб виникає у фізичної особи в момент прийняття спадкоємцем об'єкта спадщини.
Відповідно до ст. 1302 глави 90 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року N 435-IV із змінами та доповненнями (далі - ЦКУ) за спадковим договором одна сторона (набувач) зобов'язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача.
Згідно із ст. 1304 ЦКУ спадковий договір укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, а також державній реєстрації у Спадковому реєстрі в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 1307 ЦКУ на майно, визначене у спадковому договорі, нотаріус, який посвідчив цей договір, накладає заборону відчуження.
Згідно зі ст. 334 глави 24 ЦКУ право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом, а право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення.
Відповідно до ст. 182 ЦКУ право власності та інші речові права на нерухомі речі, зокрема, спадкове майно, підлягає державній реєстрації.
Отже, право власності у набувача на таке майно виникає з моменту державної реєстрації.
Згідно із ст. 1216 ЦКУ спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до положень глави 89 ЦКУ, якою визначено порядок оформлення права на спадщину, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно і зареєструвати право на таку спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна, оскільки право власності на таке майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.
Оподаткування доходу, отриманого платником податку, зокрема, внаслідок прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регламентується ст. 174 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.
Довідково: Загальнодоступний інформаційно -довідковий ресурс (категорія 103.23).
 
 
 
 
Про результати роботи
Чемеровецького відділення
Кам'янець-Подільської ОДПІ за 2017 рік.
 
Реформи,  які проводились протягом останніх років  фіскальною службою України, призвели до значного скорочення штатної чисельності працівників  та збільшення навантажень по адмініструванню податків, зборів та єдиного соціального внеску.
Станом на 1 січня 2018 року на податковому обліку у Чемеровецькому районі перебуває 786 суб'єктів підприємницької діяльності  - фізичних осіб   та   462 платники податків  - юридичних  осіб. За  вказаний період  працівниками відділення оброблено та  проведено камеральні перевірки  6574 звітних  податкових декларацій та розрахунків. Крім цього, оброблено та надано інформацію про доходи 2181 громадянам, які звернулись для отримання субсидій  на оплату комунальних послуг, заповнення декларацій та інше.
 Протягом 2017 року  Чемеровецьким відділенням Кам'янець-Подільської
ОДПІ  здійснено комплекс організаційних та практичних заходів спрямованих на  забезпечення виконання індикативних показників по наповненню бюджетів усіх рівнів, скорочення  податкового боргу та реалізації завдань визначених Податковим кодексом  України.    
    Зокрема,  за   2017 рік  забезпечено надходження:
- до
Зведеного бюджету в сумі  207,8 млн. грн., що на 75.8  млн.грн. більше 2016 року, темп росту при цьому  склав 157.7 %;
- до
Місцевого бюджету в сумі 106,7 млн.грн., темп росту  до  2016 року  склав  130.1%. Бюджети  району,  сільських та об'єднаних громад  додатково  до минулорічних надходжень  одержали   27,7  млн.грн. податків та зборів.
     Надходження єдиного соціального внеску протягом 2017 року  зросли  на 148% і склали 64,2 млн.грн. Пенсійний фонд додатково одержав 9,4 млн грн. Середня заробітна плата по підприємствах району, які подали звітність по єдиному соціальному внеску за грудень місяць  становить 6920 грн.    
  За результатами проведених контрольно-перевірочних заходів  до 58 порушників податкового законодавства застосовано штрафних санкцій на суму
308.2 тис.грн.
    Основним бюджетоутворюючим платежем до місцевого бюджету є  податок на  доходи фізичних осіб,  частка якого в загальних надходженнях становить 69 %. За   2017 рік   забезпечено надходження до  місцевого бюджету  податку на доходи фізичних осіб  в сумі 58,8 млн. грн., з яких надходження від сільськогосподарських товаровиробників із виплаченої орендної плати за  оренду земель становить 24 млн.грн, що на 5,8 млн.грн більше  надходжень за попередній бюджетний рік.
       Значними резервами  по наповненню місцевих бюджетів є і буде в перспективі - це  плата за користування земельними ділянками та податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, надходження від  яких 100% зараховуються  у бюджет місцевих громад. Протягом року на рахунки сільських та селищних рад надійшло  майже 11 млн.грн. плати за землю та податку на нерухоме майно. Крім цього в  бюджети громад  надійшло  16,1млн. грн єдиного податку від сільськогосподарських товаровиробників.
      Результатом  зростання  надходжень до місцевих бюджетів є -   підвищення рівня добровільної сплати, так і  заходи по  децентралізації які проходять у державі та нашому районі зокрема.
 
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
Повідомлення за ф. №20-ОПП: кому та коли подавати
Відповідно до п.63.3 ст.63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 №462) (далі - Порядок), шляхом подання повідомлення за ф. №20-ОПП.
Відповідно до Порядку повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою N20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.
Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом ПКУ.
Взяття на облік за неосновним місцем обліку здійснюється, в тому числі, на підставі повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою N20-ОПП (додаток 10), поданого платником відповідно до розділу VIII Порядку, та якщо у такому повідомленні платник податків визначив контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням відповідного об'єкта оподаткування.
У разі створення відокремленого підрозділу юридичної особи з місцезнаходженням за межами України повідомлення за формою N 20-ОПП подається юридичною особою протягом 10 робочих днів після створення, реєстрації такого підрозділу до контролюючого органу за основним місцем обліку юридичної особи.
Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати повідомлення за формою N20-ОПП засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
У разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об'єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою N 20-ОПП з оновленою інформацією про об'єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.
Які суб'єкти господарювання та у яких випадках не повинні подавати повідомлення за ф.№20-ОПП?
Повідомлення за ф.№20-ОПП подається платниками податків за умови наявності об'єктів оподаткування або об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням. Інформація про об'єкти оподаткування, такі як товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) відображаються у відповідній податковій звітності платника податків (податкова декларація з податку на прибуток, з податку на додану вартість, податковий розрахунок за ф. №1ДФ та інші), тому про такі об'єкти оподаткування не потрібно повідомляти у повідомленні за ф. №20-ОПП.
Чи подає суб'єкт господарювання - власник нерухомого майна повідомлення за ф.№20-ОПП у разі надання в оренду частини приміщень (окремих кімнат, офісів, квадратних метрів)?
Суб'єкт господарювання - власник нерухомого майна у разі надання в оренду частини приміщень (окремих кімнат, офісів, квадратних метрів), які розташовані за одним місцезнаходженням, у повідомленні за ф. №20-ОПП відображає їх у вигляді одного об'єкта оподаткування. Якщо однотипні об'єкти оподаткування розташовані за різним місцезнаходженням, то їх необхідно показувати як окремі об'єкти оподаткування.
Як суб'єкту господарювання здійснити самостійне виправлення помилок у повідомленні за ф. №20-ОПП?
У разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження або стану об'єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за ф. №20-ОПП з оновленою інформацією про об'єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни. У повідомленні поряд із реквізитом, який змінився, зазначається у дужках його попереднє значення.
При цьому в разі зміни призначення об'єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація щодо такого об'єкта оподаткування надається в повідомленні двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об'єкта оподаткування, призначення якого змінюється, у другому - оновлена інформація про об'єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого (п. 8.5 розд. VIII Порядку).
Якщо суб'єкт господарювання виявив помилку у повідомленні за ф. №20-ОПП він повинен подати повідомлення з виправленою інформацією про такі об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. № 20-ОПП до органу ДФС за основним місцем обліку.
При заповненні повідомлення за ф. №20-ОПП з виправленою інформацією у другій графі відомостей про об'єкти оподаткування платником податків зазначається код ознаки надання інформації 3 (надання інформації щодо зміни відомостей про об'єкт оподаткування). При цьому таке повідомлення подається разом з супровідним листом, в якому зазначається факт виправлення помилок у відомостях про об'єкт оподаткування.
Чи потрібно подавати повідомлення за формою №20-ОПП з оновленою інформацією, якщо відбулось перейменування назви міста, вулиці тощо?
У разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, зокрема його місцезнаходження, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою №20-ОПП з оновленою інформацією про об'єкт оподаткування. У повідомленні зазначаються нове та попереднє значення реквізиту, який змінився.
Оскільки відомості про об'єкти оподаткування не включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а інше достовірне джерело інформації про об'єкти оподаткування відсутнє, то платник податків, у разі зміни відомостей про місцезнаходження об'єкта оподаткування, у тому числі внаслідок перейменування міста, вулиці інших топонімів, повинен надати до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про об'єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни. Таке повідомлення подається протягом 10 робочих днів з дня виникнення змін у даних. При цьому у разі, якщо такі зміни підлягають державній реєстрації, то початком перебігу 10-денного строку є дата державної реєстрації змін.
Який порядок заповнення розділу 3 повідомлення за ф. №20-ОПП?
Відомості про об'єкти оподаткування платника податків у повідомленні за формою №20-ОПП (розд. 3) заповнюються наступним чином:
- при першому наданні - зазначаються всі об'єкти оподаткування;
- при наступному поданні - зазначається новий об'єкт оподаткування або об'єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.
- Графа 2 «Код ознаки надання інформації» має значення:
- 1 - первинне надання інформації про об'єкти оподаткування;
- 3 - зміна відомостей про об'єкт оподаткування;
- 6 - закриття об'єкта оподаткування.
При поданні інформації про новий об'єкт оподаткування у графу 2 «Код ознаки надання інформації» вноситься значення «1 - первинне надання інформації про об'єкти оподаткування».
У разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування (зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об'єкта оподаткування, зазначається оновлена інформація про об'єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни, та у графу 2 «Код ознаки надання інформації» вноситься значення «3 - зміна відомостей про об'єкт оподаткування».
У разі зміни призначення об'єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація щодо такого об'єкта оподаткування надається в повідомленні двома рядками: в одному - зазначається інформація про закриття об'єкта оподаткування, призначення якого змінюється (у графу 2 вноситься значення «6 - закриття об'єкта оподаткування»), у другому- оновлена інформація про об'єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого (у графу 2 вноситься значення «1 - первинне надання інформації про об'єкти оподаткування»), при цьому ідентифікатор об'єкта оподаткування змінюється.
Графа 3 «Тип об'єкта оподаткування» заповнюється відповідно до рекомендованого довідника типів об'єктів оподаткування, що оприлюднений на офіційному веб-сайті ДФС та розміщений на інформаційних стендах у контролюючих органах.
Графа 4 «Найменування об'єкта оподаткування» (зазначити у разі наявності) заповнюється якщо об'єкт обліковується з найменуванням.
Графа 5 «Ідентифікатор об'єкта оподаткування» - це числове значення, яке складається з коду типу об'єкта оподаткування та внутрішнього ідентифікатора, прийнятого самою особою, що складається з 5-ти знаків.
Наприклад:
для кафе ідентифікатор об'єкта оподаткування може бути 24700001, де 247 - код типу об'єкта оподаткування відповідно до рекомендованого довідника типів об'єктів оподаткування, 00001 - внутрішній ідентифікатор, прийнятий особою.
У разі зміни місцезнаходження об'єкта оподаткування зазначається нове місцезнаходження такого об'єкта.
Графи 6 - 7 «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об'єкт оподаткування» заповнюється відповідно до Класифікатора об'єктів адміністративно-територіального устрою, що розміщений на офіційному веб-сайті Державної служби статистики України.
У графі 9 «Стан об'єкта оподаткування» зазначається: будується / готується до введення в експлуатацію; експлуатується; тимчасово не експлуатується; здається в оренду; орендується; не придатний до експлуатації; об'єкт відчужений / повернутий власнику; зміна призначення / перепрофілювання.
У графі 10 «Вид права на об'єкт» зазначається: право власності; право володіння; право користування (сервітут, емфітевзис, суперфіцій); право господарського відання; право оперативного управління; право постійного користування; право довгострокового користування або оренди; право короткострокового користування, оренди або найму; іпотека; довірче управління майном.
На підставі проставленої відповідної позначки в графі 11 здійснюється взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням об'єкта оподаткування.
Інформація про об'єкти оподаткування такі як - товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) відображається у відповідній податковій звітності платника податків (податкові декларації з податку на прибуток, з податку на додану вартість, податковий розрахунок за формою № 1 ДФ тощо), тому про такі об'єкти оподаткування не потрібно повідомляти у повідомленні за формою № 20-ОПП.
Рекомендований довідник типів об'єктів оподаткування оприлюднюється на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/Головна/Довідники/Типи об'єктів оподаткування) та розміщується на інформаційних стендах у контролюючих органах (п. 8.7 розд. VIII Порядку).
В які терміни подається повідомлення за ф. №20-ОПП та з якої дати визначається 10 - денний строк для подання повідомлення: дати державної реєстрації (взяття на облік) юридичної особи, фізичної особи-підприємця, або фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, дати оформлення договору купівлі-продажу, оренди (тощо) або іншої дати?
Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.
Початком перебігу 10-денного строку є дата набуття права платником щодо об'єкту оподаткування відповідно до правовстановлюючих документів чи документів, що підтверджують право користування, розпорядження об'єктом оподаткування.
Яким чином вносити зміни щодо ідентифікатора об'єкта оподаткування по об'єктах, про які було подано повідомлення за ф. № 20-ОПП до набрання чинності наказом Мінфіну від 21.12.2016 №1125 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», у тому числі у разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування?
При першому наданні повідомлення за формою №20-ОПП зазначаються всі об'єкти оподаткування. При наступному поданні повідомлення за формою № 20-ОПП зазначається новий об'єкт оподаткування або об'єкт оподаткування, щодо якого відбувається хоча б одна із зазначених змін.
Графа 5 «Ідентифікатор об'єкта оподаткування» повідомлення за формою № 20-ОПП - це числове значення, яке складається з коду типу об'єкта оподаткування та внутрішнього ідентифікатора, прийнятого самою особою, що складається з 5-ти знаків.
Наприклад: для кафе ідентифікатор об'єкта оподаткування може бути 24700001, де 247- код типу об'єкта оподаткування відповідно до рекомендованого довідника типів об'єктів оподаткування, 00001- внутрішній ідентифікатор, прийнятий особою.
Підпунктом 1 п. 4 наказу Мінфіну від 21.12.2016 № 1125 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» установлено, що платники податків можуть переглянути інформацію про об'єкти оподаткування, у тому числі про ідентифікатор об'єкта оподаткування, присвоєний ДФС, в приватній частині Електронного кабінету платника.
У разі необхідності зміни ідентифікатора об'єкта оподаткування платник податків може подати до контролюючого органу зміни про об'єкт оподаткування шляхом подання повідомлення за формою № 20-ОПП, у якому інформація щодо такого об'єкта оподаткування подається двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об'єкта оподаткування, у другому - оновлена інформація про об'єкт оподаткування.
Яка передбачена відповідальність за неподання повідомлення за ф. № 20-ОПП про об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням?
Згідно з п. 117.1 ст. 117 ПКУ неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених ПКУ, - тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 510 гривень.
У разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 1020 гривень.
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
Особливості кампанії декларування у 2018 році
 
   Декларувати свої доходи  це конституційний обов'язок громадян (ч.2 ст. 67 Конституції України).
   Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі - Кодекс) громадян, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі - декларація) розподіляються на дві категорії: осіб, які зобов'язані подавати річну декларацію, та осіб, якімають право подати декларацію добровільно.
З 01 січня 2018 року застосовується нова форма декларації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 556, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 липня 2017 року за № 821/30689  (далі - Наказ № 556). Наказом № 556 впроваджено зміни законодавства щодо:
-    реалізації права фізичними особами - підприємцям  (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов'язаних із провадженням їх господарської діяльності, амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат;
-    визначення останнього базового податкового (звітного) періоду для фізичних осіб - підприємців, якими проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;  
-    реалізації права на сплату сум податкового зобов'язання, нарахованого на суму боргу, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит), протягом трьох років починаючи з року, в якому задекларовано суму такого податкового зобов'язання.
 
Граничні строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи:
 
         для фізичних осіб - підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування)  - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року)
 
Важливо! У разі якщо фізична особа - підприємець (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, такі доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи зазначаються в річній податковій декларації, що подається
 
          для фізичних осіб - підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням,  - протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. 
 
 
         для громадян і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, та які зобов'язані подати декларації - до    01 травня року, що настає за звітним;
 
Важливо! Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем  (п.49.20 ст. 49 Кодексу).
 
        для громадян, які мають право на податкову знижку - по 31 грудня (включно)  наступного за звітним податкового року;   
 
        для платників податку - резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання,
- не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. 
 
 
Граничні строки сплати податкових зобов'язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи
 
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Кодексу платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених Кодексом.
Разом з тим, п. 179.7 ст. 179 Кодексу передбачено, що фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи.
Отже, граничні строки сплати податкових зобов'язань, зазначених у податковій декларації про майновий стан і доходи, поданої за результатами 2017 року:
для фізичних осіб - підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) - 19 лютого 2018 року;
для фізичних осіб, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), - протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації;
для фізичних осіб, що не зареєстровані як фізичні особи - підприємці, та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність - 31 липня 2018.   
 
Підпунктом 168.4.5 п. 168.4 ст. 168 Кодексу фізична особа, відповідальна згідно з вимогами розділу IV Кодексу за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету:
а) у разі коли така фізична особа є податковим агентом, зокрема фізична особа - підприємець або особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, - за місцем реєстрації у контролюючих органах;
б) у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна резидентами та нерезидентами, посвідчення договорів дарування чи видачі свідоцтв про право на спадщину нерезидентам - за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (одержання свідоцтв);
в) в інших випадках - за її податковою адресою.
 
Інформація про реквізити банківських рахунків для сплати податків відповідно до адміністративно-територіального устрою України оприлюднена на офіційному веб-порталі ДФС в рубриці «Бюджетні рахунки» (sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki)
 
Інформаційні матеріали, бланки, приклади:
"ДЕКЛАРУВАННЯ 2018 - інформаційні матеріали.RAR"
 
 
 
Начальник Чемеровецького відділення
Кам'янець- Подільської ОДПІ               
ГУ ДФС у Хмельницькій області                                                                                            В. Лук'янов
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
 
 
                                                     
Про зміни у законодавстві  для  фермерів та членів фермерських господарств
 
Головне управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області, у зв'язку з прийняттям Закону України від 03 жовтня 2017 року №2148-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", яким внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон №2464), які набули чинності з 01 січня 2018 року, повідомляє наступне.
Згідно із внесеними змінами,
з 01.01.2018р. члени фермерського господарства виключені з переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування (далі - єдиний внесок).
Відповідно до пункту 51  частини першої статті 4 Закону №2464, членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, визначено платниками єдиного внеску.
Члени фермерського господарства з 01.01.2018 року
зобов'язані стати на облік в органах доходів і зборів, як платники єдиного внеску.
Зазначена норма не поширюється на членів фермерських господарств, які є застрахованими особами (найманими працівниками, фізичними особами-підприємцями, головами фермерських господарств як юридичних осіб так і фізичних осіб-підприємців зі статусом сімейного фермерського господарства). Також обов'язок щодо постановки на облік не поширюється на членів фермерського господарства якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України від 09 липня 2003 року №1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (60 років), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
У разі втрати членом фермерського господарства статусу застрахованої особи або статусу особи з інвалідністю, або припинення виплати соціальної допомоги, такий член фермерського господарства зобов'язаний стати на облік в органах доходів і зборів як платник єдиного внеску.
Взяття на облік членів фермерських господарств здійснюється в органі доходів і зборів за місцезнаходженням чи місцем проживання у день отримання від них заяви про взяття на облік платника єдиного внеску.
При цьому, у разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платниками єдиного внеску, накладається штраф у розмірі  десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.).
 Починаючи з 01.01.2018 члени фермерських господарств зобов'язані сплачувати за себе єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Базою нарахування єдиного внеску для членів фермерського господарства є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (3723,00 *22 відс. =
819,06 грн.).
У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці кварталу, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом №2464 (3723 *15*22 відс. = 12285,90 грн.). При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (
819,06 грн.).
Наголошуємо, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, а за порушення законодавства про єдиний внесок, зокрема, за несвоєчасну сплату єдиного внеску, передбачено фінансову відповідальність у розмірі 20 відс. своєчасно несплачених сум єдиного внеску, а також нараховується пеня з розрахунку 0,1 відс. суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
З метою уникнення в подальшому непорозумінь щодо застосування штрафних санкцій за ухилення від взяття на облік в органах доходів і зборів та несвоєчасну сплату єдиного внеску,  ГУ ДФС у Хмельницькій області просить довести зазначену інформацію до відома усіх членів Вашого фермерського господарства.
 
Начальник Чемеровецького відділення
Кам'янець-Подільської ОДПІ           
ГУ ДФС у Хмельницькій області                                                                                                                В.Лук'янов
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
 
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
 
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
Внесено зміни до критеріїв блокування реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування
 
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ повідомляє, що 12.08.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.07.17 №654, яким внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі - Наказ №567).
Змін зазнав перший критерій, на відповідність якому проводиться моніторинг податкових накладних та розрахунків коригування.
Зокрема, уточнено, що обсяг постачання охоплює не тільки той об'єм поставлених товарів (послуг), що вказаний у податкових накладних, а й у розрахунках коригування  до них.
Іншим чином визначається залишок різниці (якщо раніше вона визначалась як різниця між обсягом постачання та обсягом придбання, то у новій редакції Наказу №567 ці складові змінено місцями).
Крім цього запропоновано в розрахунку різниці не враховувати обсяги придбаних товарів за звільненими від ПДВ операціями.
Також внесені зміни до Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄДПН. Згідно нової редакції Наказу №567 платник податку подає до ДФС письмові пояснення та копії документів, зазначені у Вичерпному переліку, виключно в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.
________________________________________________________________________________________________________________________________
                                                    
Завітайте до Електронного кабінету платника
 
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ повідомляє, що Електронний кабінет реалізований у вигляді захищеного Інтернет-порталу для платників податків, робота в якому здійснюється у режимі реального часу та не вимагає використання жодного додаткового програмного забезпечення.
Модернізований сервіс включає дві функціональні частини:
- відкрита (загальнодоступна);
- приватна(особистий кабінет).
Електронний кабінет працює цілодобово, крім часу, необхідного для проведення технічного обслуговування, та забезпечує такі можливості для платника податків:
- перегляд в режимі реального часу даних оперативного обліку, системи електронного адміністрування податку на додану вартість, системи електронного адміністрування реалізації пального;
- одержання інформації у вигляді документа, який формується автоматизовано шляхом вивантаження інформації з електронного кабінету із накладенням електронного підпису посадової особи та печатки контролюючого органу в т.ч (документа про стан розрахунків, довідок та інших документів, які видаються податковими органами);
- надання заяви про повернення помилково або надлишково сплачених сум податків, про перехід на спрощену систему оподаткування;
- автоматизоване визначення обов'язкових для подання платником податків форм податкової звітності, рахунків для сплати податків конкретним платником податків;
-
заповнення, перевірки та подання податкових декларацій до контролюючого органу;
-
реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
-
внесення змін до реєстраційних даних платника податку;
-
реєстрація РРО,подання звітності про використання РРО
-
отримання довідки про відсутність заборгованості та інші.
Сервіси Електронного кабінету платника податків можуть бути цікавими також і громадянам. Зокрема, використовуючи електронний цифровий підпис, за допомогою Електронного кабінету платника, всі фізичні особи можуть направити запит для отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків, заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи, направити електронний лист до органів ДФС, отримати доступ до публічної інформації. Крім того, фізична особа може переглянути і стан своїх розрахунків з бюджетом.
Вхід до Електронного кабінету платника здійснюєтьсяза адресою:
http://cabinet.sfs.gov.ua,а також через офіційний веб-портал ДФС з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК).
 
 
Затверджені нові форма Книги обліку доходів і витрат
та Порядок  їх ведення
 
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ повідомляє, що 11.08.2017 набрав чинності Наказ Міністерства фінансів України від 23.06.2017 №591, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18.07.2017 за №871/30739 (далі - Наказ №591).
Цим Наказом затверджені нові:
- форма Книги обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу (далі - Книга обліку);
- Порядок ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу (далі - Порядок).
Порядок поширюється на фізичних осіб - платників податків (далі - платники податків), які отримують доходи та відповідно до розділу IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ)
зобов'язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі - декларація) та/або мають право на таке подання з метою повернення надміру сплачених податків, у тому числі при застосуванні права на податкову знижку, крім осіб, які перебувають на податковому обліку як самозайняті особи.
Порядок розроблено відповідно до положень ПКУ, згідно з підпунктом «а» пункту 176.1 статті 176 розділу IV якого платники податків ведуть облік у Книзі обліку.
Наказом №591 визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 №794 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу та Порядку ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.12.2013 за №2217/24749.
 
Що потрібно знати про закриття підприємницької діяльності
 
     Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ  інформує  суб'єктів господарювання, відповідно до пп.6 п.11.22 розділу XI Наказу Міністерства фінансів України № 1588 від 09.12.2011 року (із змінами та доповненнями від 18.03.2016 року) після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності у фізичної особи не припиняються її зобов'язання, що виникли під час провадження підприємницької діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов'язань та застосування санкцій за їх невиконання. Цей статус накладає на неї обов'язок пройти документальну перевірку, здати заключну звітність і в повному обсязі розрахуватися з бюджетом за своїми зобов'язаннями.
Для зняття з обліку в органах ДФС фізичній особі необхідно:
- подати декларацію про майновий стан і доходи до органів ДФС, за місцем обліку, за останній базовий звітний період (у якій має відобразити винятково доходи від проведення підприємницької діяльності) протягом 30 календарних днів з дня проведення держреєстрації припинення (п.177.11 ст.177 Податкового кодексу України);
- подати до органів ДФС, за місцем обліку, Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (за формою № Д5 згідно з додатком 5 до Порядку, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.04.15 № 435). Термін сплати за звітом настає в день його подання, відповідно єдиний внесок необхідно сплатити до дати подання звіту включно.
Головне управління ДФС у Хмельницькій області може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи - платника податків за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених Податковим кодексом України. Для цього видається наказ та направлення на перевірку, які вручаються платнику податків.
      Ознайомившись з направленням та отримавши наказ про проведення позапланової документальної перевірки СГД надає для проведення перевірки первинні документи, що використовувались в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов'язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.
     За результатами проведеної перевірки підприємець отримує акт (довідку) перевірки, та забезпечує сплату визначених податкових зобов'язань (у разі встановлення порушень).
        Після сплати усіх нарахованих платежів ГУ ДФС в області вносить відповідні записи до реєстру страхувальників із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску та проводить зняття фізичної особи - підприємця з податкового обліку.
_______________________________________________________________________________________________________________________________
 
   Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ інформує, що з 01.07.2017 року виникли технічні проблеми функціонування ІС «Податковий блок» в частині формування податкових повідомлень-рішень з плати за землю, у зв'язку з чим на даний час немає можливості в повному обсязі сформувати та вручити власникам та користувачам земельних ділянок ППР про нараховану суму плати за землю , за земельні ділянки, які знаходяться у власності або користуванні, по смт.Чемерівці та населеним пунктам Вишнівчицької сільської ради. Дана ситуація передана на розгляд та виправлення до ДФС України і найближчим часом очікується її усунення. В той же час повідомляємо, що частина сформованих ППР передана до селищної та сільської рад і мешканці цих населених пунктів можуть їх отримати, у разі наявності, та сплатити вказаний податок. За додатковою інформацією можна звертатись до Чемеровецького відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ, вул. Центральна, 28, каб. №40.
    Просимо вибачення та з розумінням поставитись до вказаної ситуації.
 
_______________________________________________________________________________________________________________________________
 
 
_______________________________________________________________________________________________________________________________
Порядок розгляду скарг на рішення комісії ДФС про вимову у реєстрації ПП/РК в ЄРІШ
 
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДНІ повідомляє, що 14.07.2017 набрала чинності постанова Кабінету- Міністрів України від 04.07.2017 №485 (далі - Постанова - №485), якою затверджено Порядок розгляду скарг на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок).
Цей Порядок визначає процедуру розгляду скарг на рішення комісії ДФС, яка приймає рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі  комісія ДФС) (п. 1 Порядку).
Пунктом 5 Порядку визначено, що скарги подаються платником податку на додану вартість (далі - платник податку) до ДФС протягом 10 календарних днів після отримання ним рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - рішення комісії ДФС). У разі коли останній день строку, зазначеного у цьому пункті, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем такого строку вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем. Строк подання скарги може бути продовженим за правилами і на підставах, визначених п. 102.6 ст. 102 Податкового кодексу України (далі - ІЖУ).
Скарга складається виключно у письмовій формі та подається платником податку особисто або через свого уповноваженого представника безпосередньо до ДФС або надсилається поштовим відправленням (п.7 Порядку).
Відповідно до п.13 Порядку за результатами розгляду скарги комісія з питань розгляду скарг приймає одне з таких рішень:
-    задовольняє скаргу та скасовує рішення комісії ДФС;
-    залишає скаргу без задоволення та рішення комісії ДФС без змін.
Якщо вмотивоване рішення щодо скарги не надсилається платнику податку протягом строку, визначеного п.56.23 ст.56 ПКУ, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податку з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку (п. 16 Порядку).
Рішення комісії з питань розгляду скарг не підлягає подальшому адміністративному оскарженню та може бути оскаржене в судовому порядку (п. 17 Порядку).
Пунктом 18 Порядку визначено, що задоволення скарги є підставою для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних/розрахунків коригування, зазначених у скарзі, з урахуванням вимог п.200\3 ст.2001 ПКУ.
Постанова №485 опублікована у газеті «Урядовий кур'єр» від 14.07.2017 №129.
ДФС надано відповіді на актуальні питання платників щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування
 
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДНІ інформує, що Державною фіскальною службою України на головній сторінці офіційного веб-порталу у банері «До уваги платників ПД В! Припинення реєстрації ПН» за посиланням http://sfs.gov.uа/bаnегуі/рrріnеnnуа-гееstratsii-pn/303280.html розміщено актуальні питання платників щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у зв'язку із запровадженням системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та відповіді на них.
 
ДФС України: Питання зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування
 
Питання зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування регулюється п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), Постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 341 (далі - Постанова), якою Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних викладено в новій редакції, наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 року за № 754/30622 та наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 566 «Про затвердження Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 року за № 752/30622.
Система автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - СМКОР) запроваджено відповідно до вимог пункту 74.2 статті 74 глави 7 розділу ЇЇ Кодекс.
У разі відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу, формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю)  платнику податків.
Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу, платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу.
Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою І(Р)1312601 (Повідомлення).
Повідомлення (ДБ)1312601) формується по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в ЄРПН, та до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою ДР)1360101 у форматі РБР (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 МБ).
Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, який затверджено наказом Міністерства фінансів України №567.
Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких було зупинено реєструються у день прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування, а також у день набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).
 
 
Подаємо заяву на спрощену систему оподаткування
 
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ повідомляє суб'єктів господарювання  щодо подання заяви  на  спрощену систему  оподаткування. 
          Нагадаємо, що суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року шляхом подання заяви до контролюючого органу  не пізніше ніж
за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу (пп.298.1.4 п.298.1 ст.298 Податковий кодекс України).  
           Отже,  суб'єкти господарювання  можуть бути платниками єдиного податку з
ІІІ - кварталу  лише  при умові, якщо подадуть  до контролюючого органу заяву до 15 червня поточного року.  
 
 
Припинив діяльність на спрощеній системі оподаткування - погаси заборгованість
 
        Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільська ОДПІ нагадує, що  платники  єдиного податку 1-ї та 2-ї груп  відповідно до п.295.1 ст.295 Податкового кодексу України, сплачують єдиний податок шляхом внесення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
              Такі платники можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більше як до кінця поточного звітного року.
               Звертаємо увагу на те, що пунктом 295.4 ст.295 Кодексу передбачено сплату єдиного податку здійснювати за місцем податкової адреси.
               У разі припинення платником єдиного податку провадження підприємницької діяльності, податкові зобов'язання щодо сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому до органу податкової служби подано заяву (п.295.8 п.295 Кодексу).
               
Таким чином, Кодексом не передбачено звільнення від сплати авансових внесків у разі припинення фізичною особою - підприємцем  провадження господарської  діяльності, за винятком платників, які здійснили сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік).
 
Інформуємо   податкову службу  про
зміни даних облікової картки
 
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ повідомляє громадян району, що Державний реєстр створений для забезпечення  єдиного державного обліку фізичних осіб, які зобов'язані сплачувати податки, збори у порядку та на умовах, що визначаються Податковим кодексом України та іншими нормативно-правовими актами України, з метою створення умов для здійснення контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, зборів, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи фіскальної служби.   
Для цього законодавцем передбачено необхідність подання фізичним особами контролюючим органам відомостей про зміну даних, які вносяться до Облікової картки фізичних осіб - платника податків,  протягом місяця  з дня виникнення таких змін, а саме:
             прізвище, ім'я та по батькові;
             дата народження;
             місце народження (країна, область, район, населений пункт);
             місце проживання, а для іноземних громадян - також громадянство;
             серія, номер свідоцтва про народження, паспорта (аналогічні дані іншого документа, що посвідчує особу), ким і коли виданий документ.
           Звертаємо також Вашу  увагу, що за неподання або порушення порядку подання фізичною особою  інформації для формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб  протягом 30 календарних днів,  Податковим кодексом передбачено застосування штрафу у розмірі 85 грн. вперше, та 170 грн. за порушення вчинене вдруге протягом поточного року  (ст.119 ПКУ).
 
Виїзджаючи  закордон на постійне місце проживання - отримайте Довідку!
 
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільська ОДПІ  нагадує, що платники податку -  резиденти, які виїзджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані, у відповідності до п.179.3 ст.179 Податкового кодексу України,  подати декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за податковою адресою не пізніше 60-ти  календарних днів, що передують виїзду за кордон.
            У свою чергу контролюючий орган протягом
30 календарних днів з дня отримання декларації визначає податкове зобов'язання платника податку та надсилає йому податкове повідомлення, а у разі відсутності податкових зобов'язань - видає відповідну довідку.
           Зазначений документ подається до органів митного контролю під час перетину кордону і є підставою для проведення митних процедур.
 
 
Платники податку на нерухомість проводять звірку
 об'єктів оподаткування
                   
          Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ, нагадує платникам
податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що кожен платник може звернутися з письмовою заявою до  контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних   щодо:
-    об'єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
-    розміру загальної площі об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
-    права на користування пільгою зі сплати податку;
-    розміру ставки податку;
-    нарахованої суми податку.
         У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку та надсилає (вручає) йому податкове повідомлення-рішення.
 
Умови застосування ставок  єдиного податку
платниками   І та ІІ груп
 
              Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ, звертає увагу платників єдиного податку на те, що   ставки єдиного податку у зв'язку із збільшенням  на протязі (звітного) року розміру мінімальної заробітної  плати та прожиткового мінімуму - не змінюються.Оскільки, відповідно до п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку для платників першої - другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для плвтників І групи та  мінімальної заробітної плати для  платників ІІ групи, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
            У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності
застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку,  встановлений для таких видів  господарської діяльності (п. 293.6 ст. 293 ПКУ).
            Також звертаємо увагу, що здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений цією статтею для відповідної групи таких платників єдиного податку (п. 293.7 ст. 293 ПКУ).
 
Збережіть свій час для подання  повідомлень  за   формами -
 № 17-ОПП, № 20-ОПП, № 1-ОПП
 
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ повідомляє, що платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати заяву № 17-ОПП засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови відносно реєстрації електронного підпису підзвітних осіб в порядку, визначеному законодавством.
Заява за формою № 17-ОПП може бути надана як в контролюючий орган за неосновним місцем обліку, так і в контролюючий орган за основним місцем обліку.
У разі подання заяви за формою № 17-ОПП в контролюючий орган за неосновним місцем обліку, платник податків в розділі - 3 заяви, може вказати контролюючий орган  в який подається заява та вибрати адміністративно-територіальні одиниці (по місцезнаходженню об'єктів оподаткування), які обслуговуються таким органом.
За умови подання заяви за формою № 17-ОПП в контролюючий орган за основним місцем обліку, платник податків в розділі 3 заяви, може вказати усі контролюючі органи, в яких бажає стати на облік за основним місцем обліку, і вибрати адміністративно-територіальні одиниці (по місцезнаходженню об'єктів оподаткування), які обслуговуються такими органами.
До того ж,  взяття на облік за основним місцем обліку здійснюється на основі:
-     повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які здійснюється діяльність за формою № 20-ОПП, і якщо в такому повідомленні платник податків визначив контролюючий орган, в якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку по місцезнаходженню відповідного об'єкту оподаткування;
-    заяви за формою № 5-ОПП, наданого нотаріусом, і якщо в такій заяві платник вказав про бажання стати на облік за неосновним місцем обліку в контролюючому органі по місцезнаходженню робочого місця.
У випадку.  якщо платник податків визначив контролюючий орган, в якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку, в повідомленні за формою № 20-ОПП або заяві за формою № 5-ОПП, платник податків звільняється від обов'язку надання в контролюючий орган заяви за формою № 17-ОПП.
Також,  можна  подати повідомлення № 20-ОПП,  засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови відносно реєстрації електронного підпису підзвітних осіб в порядку, визначеному законодавством.
Платники податків зможуть переглянути інформацію про об'єкти оподаткування, у тому числі про ідентифікатор об'єкта оподаткування, присвоєний ДФС України, в приватній частині  Електронного кабінету платника.
Це ж торкається і заяви за формою № 1-ОПП з відміткою "Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку"
Класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою оприлюдниться на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізовує державну політику у сфері статистики.
Відповідні новації містяться в наказі Мінфіну від 21.12.2016 р. № 1125, який вносить зміни в Порядок обліку платників податків і зборів.
Також викладені в новій редакції форми документів:
- довідка про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП);
- заява для юридичних осіб і відособлених підрозділів(форма № 1-ОПП);
- заява для самозайнятих осіб (форма № 5-ОПП);
- повідомлення про взяття на облік за основним місцем обліку (форма № 16-ОПП);
- повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, які пов'язані з оподаткуванням або через які здійснюється діяльність (форма № 20-ОПП).
 
З 1 травня збільшився прожитковий мінімум
 
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільськ ОДПІ інформує, що  розмір визначений ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2017 рік" від 21.12.2016 р. № 1801 - VIII, і на період:
-    з травня по листопад прожитковий мінімум складе для працездатних осіб - 1684 грн.;
-    в грудні складатиме -
1762 грн.
У свою чергу, мінімальна зарплата в сумі 3200 грн не міняється впродовж 2017 року. Тому усі похідні від неї величини залишаються в тому розмірі, в якому вони визначені за станом на 1 січня 2017 року.
Звертаємо особливу увагу платників єдиного податку першої групи, для  Вас   змінюється сума сплати єдиного соціального внеску:
 
з травня по листопад 2017р. становитиме  - 370,48 грн.;
 в грудні 2017р. -  387,64 грн.
 
Головні умови для роздрібної торгівлі пивом
 
Фахівці Чемеровецького відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ звертають увагу на те, що оскільки пиво віднесено до алкогольних напоїв, суб'єктам господарювання для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно отримувати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Також звертають увагу, однією з умов отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (крім столових вин) є наявність зареєстрованого належним чином реєстратора розрахункових операцій (книги обліку розрахункових операцій).
Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки закладами ресторанного господарства та спеціалізованими відділами підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, підприємств з універсальним асортиментом товарів.
Отже, фізичні особи-підприємці - платники єдиного податку другої та третьої груп мають право здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив, у тому числі пива, виключно через заклад ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус закладу ресторанного харчування, за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО) при проведенні розрахунків.
Водночас,
дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок (РК) та книг обліку розрахункових операцій (КОРО) фізичними особами-підприємцями, які сплачують єдиний податок та здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках, за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів.
Однак, при перевищенні річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг)
у розмірі 1 млн грн застосування РРО є обов'язковим
 
 
Особливості сплати задекларованої
суми податку на доходи фізичних осіб
 
 
              Декларант зобов'язаний самостійно сплатити суму податку на доходи фізичних осіб, зазначену ним у поданій декларації, до 1 серпня року, що настає за звітним (тобто граничний строк сплати податку на доходи фізичних осіб за 2016 рік (п. 179.1  ст.179 Податкового кодексу України) (далі - ПКУ).
             Якщо після перевірки даних, зазначених у декларації, контролюючим органом буде донарахована сума податку на доходи фізичних осіб, то платник податку зобов'язаний буде сплатити нараховану суму протягом
10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.
               Сума податку на доходи фізичних осіб і в першому, і в другому випадках сплачується фізичною особою за своєю податковою адресою (пп. 168.4.5  п.168.4  ст.168 ПКУ). Податковою адресою вважається місце проживання фізичної особи, за яким ця особа перебуває на обліку в податковій інспекції як платник податку на доходи фізичних осіб (п.45.1 ст.45 ПКУ).
               Звертаємо увагу, що за затримку платежу застосовується  штраф у розмірі  (ст.126 ПКУ):
-    10%  суми податкового боргу  - за прострочення до 30 календарних днів включно;
-    20%  суми податкового боргу  - за прострочення більше 30 календарних днів.
            Крім того, доведеться ще сплатити і пеню, яка нараховується на суму податкового боргу  за кожний календарний день прострочення з розрахунку 100%  річних облікової ставки НБУ,  діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення (пункт 129.4. статті 129 ПКУ).
 
 
З 7 ТРАВНЯ  2017 РОКУ ПРИ ПРОДАЖІ ТЕХНІЧНО СКЛАДНИХ ПОБУТОВИХ ТОВАРІВ НЕОБХІДНО ЗАСТОСОВУВАТИ РРО
 
Чемеровецьке відділення Кам'янець- Подільської ОДПІ  повідомляє, змінами в законодавстві (Закон №1791-VIII) передбачено, що платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинні застосовувати РРО незалежно від обсягу отриманого доходу від продажу.
Водночас, згідно з п. 6 ст. 9 Закону про РРО при продажу товарів(крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які належать відповідно до Податкового кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО, не застосовуються РРО та розрахункові книжки.
Застосовувати РРО в разі продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинні як платники єдиного податку першої групи, які провадять діяльність на ринках, так і платники другої та третьої груп незалежно від обсягу річного доходу. Для них визначальною умовою для застосовування РРО є реалізація відповідного виду товарів, а саме  технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
При цьому термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту», для цілей Закону про РРО вживається у значенні, наведеному в Законі України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 р. № 1023-XII. Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231 "Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій".
 
 
З 1 січня 2017 року змінено порядок оподаткування спадщини
 
Чемеровецьке відділеня Кам'янець-Подільської ОДПІ повідомляє, що 25.03.2017 набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року №1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» (далі - Закон).
Так,
з 1 січня 2017 року об'єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами  сім'ї  спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об'єкти спадщини, що успадковуються членами сім'ї другого ступеня споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб ( підпункт 174.2 статті 174 ПКУ).
Відповідно до пп.14.1.263 Податкового кодексу України , членами сім'ї фізичної особи
першого ступеня споріднення вважаються  - її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі, усиновлені. Інші члени сім'ї  фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступень споріднення.
Також, Законом встановлено, що у разі спадкування будь-яких об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об'єктів з метою оподаткування не визначається.
Не сплачують спадкоємці в таких випадках й військовий збір.
 
 
Змінено  форму податкової декларації  з плати за землю
 
Чемеровецьке відділеня Кам'янець-Подільської ОДПІ  повідомляє, що 21.03.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від23.01.2017 №9 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.02.2017 за№225/30093 (далі - Наказ №9).
Цим Наказом внесені зміни до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державноїабокомунальноївласності) (далі - декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від16.06.2015 №560, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.07.2015 за№783/27228 (далі - Наказ №560).
Зокрема, Наказом №9 передбачено відображення в декларації:
-не лише місяця і року, а також і дати державної реєстрації прав на земельну ділянку або дати документу, що засвідчує/підтверджує право оренди землі;
-площі земельної ділянки не лише в гектарах, а також і в квадратних метрах;
-нормативної грошової оцінки одиниці площі земельної ділянки.
Крім того, при уточненні податкових зобов'язань більше не потрібно буде розмежовувати суми збільшення/зменшення податкових зобов'язань на ті, за якими ще не настав строк сплати, і на ті, за якими строк сплати вже минув.
Одночасно звертаємо увагу, що згідно з пунктом46.6 статті46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями) до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
 
 
Встановлено підстави для прийняття рішення комісією ДФС про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації
 
Нагадуємо, що з 1 квітня 2017 року згідно з п. 201.16 ПКУ в тестовому режимі розпочинає роботу система зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН.
Уряд
Постановою від 29 березня 2017 р.№ 190затвердив підстави для прийняття рішення комісією ДФС про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації.
Установлено, що комісія ДФС приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до
підпункту “в” п.201.16.1 ПКУписьмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу ДФСпротягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.
Комісія ДФС може відмовити платнику ПДВ в реєстрації податкової накладної виключно за таких умов:
- не надання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до яких застосована процедура зупинення реєстрації згідно з
п. 201.16 ПКУ;
- не надання платником податку копій документів відповідно до
підпункту "в" п. 201.16.1 ПКУ;
- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства, та/або, які не є достатніми для прийняття комісією.
 
До відома платників податків
 
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області повідомляє платників податків, що відповідно до наказу ДФС України від 24.10.2014 №213, заяви та документи для видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, подаються суб'єктом господарської діяльності (особисто або через представника) до Головного управління ДФС у Хмельницькій області або до Центру обслуговування платників за місцем провадження суб'єктом господарювання торговельної діяльності (смт. Чемерівці, вул.Центральна, буд. 28, каб. 51)
Прийом від суб'єктів господарювання документів для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами - щовівторка, з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.
Видача суб'єктам господарювання оригіналів (дублікатів) ліцензій - щочетверга, з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.
________________________________________________________________________________________________________________________________
Увага! Відбувається спам-розсилка вірусних файлів з гіперпосиланням на веб-портал ДФС Розділ: Новини
 
Протягом останніх днів зафіксовано велику кількість звернень платників податків до Контакт-центру Державної фіскальної служби України щодо спам-розсилки листів, що містять посилання на веб-портал ДФС.
З огляду на це повідомляємо, що відправка спам-повідомлень відбувається з електронних скриньок, які не мають жодного відношення до Державної фіскальної служби України.
Посилання, що міститься у тексті листа та нібито перенаправляє на портал ДФС, насправді є гіперпосиланням, яке веде на сторонню Інтернет-сторінку та призводить до завантаження вірусного файлу (троянської програми).
Звертаємося до платників з проханням уважно читати електронну адресу відправника листа та перевіряти її достовірність.
Ознайомитися з контактною інформацією Державної фіскальної служби України можна за посиланням
http://www.sf s .gov.ua/others/kontakti/.
© 2017 Державна фіскальна служба України
http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/289258.html
________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Заповнення платником податку Декларації про майновий стан і доходи при отриманні протягом звітного року доходів на різних системах оподаткування.
 
Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільська ОДПІ  інформує платників податків щодо заповнення рядка 8 розділу І Декларації про майновий стан і доходи
.
Отже, платник податків самостійно визначає категорію, до якої слід віднести платника: громадянин; особа, яка провадить незалежну професійну діяльність; підприємець (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування).
Фізичні особи - підприємці, які протягом року отримують дохід «виключно від підприємницької діяльності (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), вказують категорію платника проставляючи позначку X в клітинці „ підприємець ".
Граничний термін подання Декларації про майновий стан і доходи для таких підприємців 09 лютого 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб 17 лютого 2017 року.
      Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність та отримують дохід виключно від незалежної професійної діяльності, вказують категорію платника проставляючи позначку X в клітинці „ особа, яка провадить незалежну професійну діяльність ".
Граничний термін подання Декларації про майновий стан і доходи для платників податку фізичних осіб - незалежників 3 травня 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб до 1 серпня року, що настає за звітним (останній день сплати 31 липня 2017 року).
Платники податку -
фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність та одночасно здійснюють підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування, вказують категорію платника проставляючи позначку X в клітинці „ підприємець ".
Граничний термін подання Декларації про майновий стан і доходи для таких осіб 09 лютого 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб 17 лютого 2017 року.
Платники податку -
фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність та одночасно здійснюють підприємницьку діяльність виключно на спрощеній системі оподаткування, вказують категорію платника проставляючи позначку X в клітинці „ особа, яка провадить незалежну професійну діяльність ".
Граничний термін подання Декларації про майновий стан і доходи для таких осіб 3 травня 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб до 1 серпня року, що настає за звітним (останній день сплати 31 липня 2017 року).
Фізичні особи - підприємці, які протягом року отримали дохід від підприємницької діяльності (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) та інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи як громадяни (дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); інвестиційний прибуток; дохід від успадкованого чи отриманого у дарунок майна і т.д.), вказують категорію платника проставляючи позначку X в клітинці „ підприємець ".
Граничний термін подання Декларації про майновий стан і доходи для таких підприємців 09 лютого 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб 17 лютого 2017 року.
Фізичні особи - підприємці, які протягом року отримали дохід від підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування та інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи як громадяни (дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); інвестиційний прибуток; дохід від успадкованого чи отриманого у дарунок майна і т.д.), вказують категорію платника проставляючи позначку X в клітинці „громадянин ".
Граничний термін подання Декларації про майновий стан і доходи для таких осіб 3 травня 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб до 1 серпня року, що настає за звітним (останній день сплати 31 липня 2017 року).
Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність та отримали інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи як
громадяни (дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); інвестиційний прибуток; дохід від успадкованого чи отриманого у дарунок майна і т.д.), вказують категорію платника проставляючи позначку X в клітинці „
особа, яка провадить незалежну професійну діяльність ".
Граничний термін подання Декларації про майновий стан і доходи для таких осіб 3 травня 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб до 1 серпня року, що настає за звітним (останній день сплати 31 липня 2017 року).
Фізичні особи - підприємці, які протягом року здійснили перехід зі спрощеної системи оподаткування та отримали дохід виключно від підприємницької діяльності, вказують категорію платника проставляючи позначку X в клітинці „ підприємець ".
Граничний термін подання Декларації про майновий стан і доходи для таких підприємців 09 лютого 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб 17 лютого 2017 року.
Якщо останній день строку подання податкової декларації
припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (пункт 49.20 статті 49 Кодексу).
Зверніть увагу, що перенесення останнього дня сплати податкового зобов'язання, якщо останній день сплати припадає на вихідний або святковий день, чинним законодавством не передбачено.
 
                                                             
 
Звітують підприємці за новою формою податкової декларації
 
                 Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільська ОДПІ  інформує що з 01 січня 2017 року розпочалася кампанія декларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов'язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи (далі - податкова декларація) та визначити податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/або мають право подати декларації для отримання податкової знижки.
             Слід зазначити, що наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року № 821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859» (далі - наказ № 821), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 жовтня 2016 року за № 1349/29479, який набрав чинності 31 грудня 2016 року, внесено зміни до форми податкової декларації, яка запроваджена з 01 січня 2017 року.
             Наказом № 821 приведено податкову декларацію у відповідність до змін, внесених до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) Законом України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», а саме:
-    кількість додатків зменшено з чотирьох до двох, в яких платники податків здійснюють розрахунок податкових зобов'язань з урахуванням понесених витрат: розрахунок інвестиційного прибутку (додаток Ф1) та розрахунок податкових зобов'язань самозайнятими особами (додаток Ф2);
-    змінено порядок розрахунку податкових зобов'язань із доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, з урахуванням змін щодо порядку сплати авансових платежів з податку на доходи;   
-    уточнені показники податкової декларації з урахуванням введення в дію   ставки податку  з фізичних осіб у розмірі 18 відсотків тощо.
           Нагадуємо, що у зв'язку із впровадженням ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків та скасуванням п.п. «є» п. 176.1 ст. 176 Кодексу, у платників податку, які отримували доходи від двох та більше податкових агентів у розмірі визначеному п.п. «є» п. 176.1 ст. 176 Кодекс),за результатами 2016 року не виникає обов'язку щодо подання декларації.
          Фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, з
01 січня 2016 року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховують та сплачують згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). При цьому авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.
           Враховуючи зазначені зміни протягом звітного (податкового) року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб формуються у платника податку в ІКІІ як переплата, а нарахування податкових зобов'язань здійснюються за даними податкової декларації за відповідний звітний (податковий) період. При цьому платник податків визначає суму податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, за результатами звітного (податкового) року в рядку 1.1 додатку Ф2, яка переноситься до графи 6 рядка 10.7 податкової декларації.
             Інформаційно платник податків в рядках 1.2 - 1.4 додатку Ф2 зазначає суму сплачених авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб; залишок суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті або поверненню з урахуванням сплачених авансових платежів, при цьому такі показники в 1КП платника податків не відображаються.
 
Термін подання звіту  по єдиному соціальному внеску
            Чемеровецьке відділення Кам'янець-Подільська ОДПІ, інформує  платників  єдиного соціального внеску щодо  подання звіту нарахованих сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
            Отже,  фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які  обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до контролюючого  органу 
звіт самі за себе один раз на рік (за 2016 рік  до  09 лютого 2017 року), наступного за звітним періодом. Таким чином, для такої категорії осіб звітним періодом є календарний рік.
            Звертаємо увагу, що фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування,
звільняються від  сплати за себе єдиного внеску, якщо вони  є  пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Звіт  зазначеними особами не подається. Такі  особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їхньої добровільної участі в системі  загальнообов'язкового державного соціального страхування.
            
Зауважимо, що фізичні особи - підприємці, які  тимчасово припинили  підприємницьку діяльність,  зобов'язані подати звітність по єдиному соціальному внеску до 09 лютого 2017 року.
 
Податкова соціальна пільга з податку на доходи фізичних осіб
 у 2017 році
          Кам'янець-Подільська ОДПІ, інформує,  що відповідно до пп.169.1.1 Податкового кодексу України податкова соціальна пільга надається для будь-якого платника податку в розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.
         У 2017 році розмір податкової соціальної пільги (далі - ПСП) становитиме 800 грн. (1600 грн*50% = 800,00 грн.).
         Водночас, абз.1 пп.169.4.1 Кодексу визначено, що ПСП застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (1600*1,4 = 2240 грн.).
           
 
 
 
ПДВ - новації 2017.
 
30 грудня 2016 року Президентом України був підписаний Закон від21.12.2016№1797-VIIIПро внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні, який набирає чинностіз 1 січня 2017 року(крім окремих положень, зазначених у розділі «Прикінцеві та перехідні положення»).
Законом внесено чимало змін в порядок оподаткування податком на додану вартість. Наведемо основні з них.
Порядокреєстрації платників податку
Зазначено, що реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника ПДВ може бути подана державному реєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію. Електронна копія реєстраційної заяви передається державним реєстратором до контролюючих органів одночасно з відомостями з ЄДРПОУ.
Податкованакладна
Визначено, що обов'язковий реквізит податкової наладної -код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.Платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг не повністю, але не менше ніжчотири перших цифри відповідного коду.
Уточнено, щодо 31 грудня 2017 року штрафні санкції за помилки, допущені в податковій накладній під час зазначення кодутовару згідно з УКТ ЗЕД та/або коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послугне застосовуються.
Крім того, платникам податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, база оподаткування яких, визначена відповідно до статей 188 і 189 ПКУ, перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг, надано право скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням сум податку, розрахованих виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо по кожній операції з постачання товарів/послуг.
Зупинення реєстрації податкових накладних
Набирає чинності з 1 квітня 2017 року
.
Реєстрація податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена
у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації в ЄРПН.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в ЄРПН платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган надсилає квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в ЄРПН. Така квитанція надсилається одночасно продавцю та покупцю.
У квитанції зазначаються:
а) порядковий номер та дата складення податкової накладної /розрахунку коригування;
б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в ЄРПН, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації;
в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної /розрахунку коригування в ЄРПН.
Письмові пояснення та/або копії документів платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів.
Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Період з 1 квітня 2017 року до 1 липня 2017 року є перехідним періодом, протягом якого така процедура здійснюється без фактичного зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних.
 
Особливості складання податкових накладних,
 починаючи з 1 січня 2017 року
 
          Кам'янець-Подільська ОДПІ  у зв'язку із набранням чинності з 1 січня 2017 року Закону України № 1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" (далі - Закон № 1797) повідомляє.
          Законом № 1797 підпункт "і" пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) викладено в новій редакції, відповідно до якої з 1 січня 2017 року при складанні податкової накладної запроваджується заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.
         При цьому платники податків мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду. У разі здійснення платниками податків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається в податковій накладній повністю.
          Зміни щодо складання податкових накладних, запроваджені Законом № 1797 в частині зазначення в податковій накладній коду товару згідно з УКТ ЗЕД, застосовуються до податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 січня 2017 року.
          До внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код товару згідно з УКТ ЗЕД слід зазначати в графі 3 табличної частини податкової накладної.
         Оскільки діюча форма податкової накладної не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначається.
         Відсутність коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг в податковій накладній, дата складання якої припадає на період з 1 січня 2017 року до дати набрання чинності відповідних змін до форми податкової накладної не визначається як помилка, допущена при складанні такої податкової накладної.
         Тобто, при здійсненні платниками податку, починаючи з 1 січня 2017 року операцій з постачання товарів у податковій накладній в обов'язковому порядку зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних і імпортних товарів - 10 знаків, для інших товарів - не менше 4 знаків). При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати).
         Вищезазначені зміни стосуються також і розрахунків коригування до податкових накладних, які складаються з 1 січня 2017 року, незалежно від дати складання податкових накладних (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати), до яких складаються такі розрахунки коригування.
         В той же час у разі складання податкових накладних не за операціями з постачання товарів/послуг, а з метою нарахування податкових зобов'язань відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу та/або статті 199 Кодексу (за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для використання чи починають використовуватися в неоподатковуваних операціях), код товару згідно з УКТ ЗЕД, а для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, не зазначаються (лист ДФС України від 20.01.2017 №1312/7/99-99-15-03-02-17).
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
Змінено порядок надання податкової знижки на оплату вартості навчання
 
Кам'янець-Подільська ОДПІ  повідомляє,  що пунктом 74 Закону України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні»,  що набрав чинності з 01 січня 2017 року,  внесені зміни до підпункту 166.3.3 пункту 166.3 статті Податкового кодексу України (далі - ПКУ), яка регламентує правила включення до податкової знижки з податку на доходи фізичних осіб оплаченої вартості навчання фізичної особи.
В оновленій редакції п.п.166.3.3 ПКУ визначено, що дозволяються включати до податкової знижки витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих і професійно-технічних навчальних закладів (раніше у нормі було зазначено «на користь закладів освіти»).
Крім того, з 2017 року для отримання податкової знижки у разі оплати вартості навчання членів сім'ї першого ступеня споріднення не обов'язково, щоб такий член сім'ї не одержував заробітної плати, тобто такий член сім'ї може бути працевлаштованим, отримувати зарплату, а особа, яка оплачує на його користь вартість навчання, може включити витрати до податкової знижки.
До 01 січня 2017 року сума витрат, дозволена до включення до податкової знижки, не могла перевищувати суми місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. (у 2016 році - 1930 грн.). З 01 січня 2017року  всі обмеження щодо розміру витрат скасовані.
 
Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ
 
Особливості  визначення  орендного платежу від надання
  нерухомості в оренду
 
Кам'янець-Подільська ОДПІ нагадує орендодавцям, що відповідно до п.170.1 ст.170 розділу IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), орендодавець, який здає нерухомість фізичним особам і не зареєстрований як підприємець, щокварталу впродовж 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу має самостійно нарахувати і сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету у розмірі 18% та 1,5% військового збору.
Нормами ПКУ визначено, що під час нарахування доходу фізичній особі від надання нею в оренду об'єктів нерухомості необхідно враховувати розмір орендної плати, зазначений у договорі оренди, який має бути не меншим, ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди.
Мінімальна сума орендного платежу визначається за Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1253, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом місцевого самоврядування села, селища, місця, об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, на території яких вона розташована.
Таким чином, оподаткуванню підлягають фактично отримані суми за оренду майна, але не нижче мінімальної вартості.
Нагадуємо, що фізичні особи, які отримували у 2016 році такі доходи зобов'язані подавати декларацію про майновий стан та доходи до 1 травня 2017 року.
    Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ
 
Суб'єкти роздрібної торгівлі алкогольною та тютюновою продукцією
з 1 січня 2017 року звітність не подають
 
Кам'янець-Подільська ОДПІ  інформує, що Законом України від 20.12.2016 р. № 1791-VIIIвнесено зміни до Закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481 від19.12.1995 р., які стосуються, зокрема, подання звітності платниками.
Так, змінами до ч. 3 ст. 16 Закону № 481встановлено, що з
01січня 2017 року алкогольно-тютюнову звітність подають суб'єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції.
Таким чином,
у роздрібних торгівців алкогольною та тютюновою продукцією з 2017 року вже не має обов'язку подавати  дану звітність.
Також  ст. 18 Закону № 481 доповнена ч. 19,  відповідно до якої штрафи за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів не застосовуються до роздрібних торгівців з дати виникнення зобов'язання щодо подання такого звіту.
Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ
 
    До уваги посадових осіб органів державної влади
та органів місцевого самоврядування
          
Повідомляємо, що відповідно до
Закону України від 14 жовтня 2014 року №1700-VII «Про запобігання корупції»починаючи з січня 2017 року особи, зазначені упункті 1,підпункті «а» пункту 2частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до1квітняпоточного року подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Для подання декларації за минулий рік суб'єкт декларування має використовувати особистий ключ електронного цифрового підпису (ЕЦП), отриманий для виконання своїх службових обов'язків. Разом з цим, особи, які припинили діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування протягом звітного року, отримують послуги ЕЦП як фізичні особи, а не як посадові особи органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи або організації державної форми власності.
Таким чином, для безперешкодного та комфортного отримання послуг ЕЦП просимо не відкладати  візит до представництва Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС на кінець звітного періоду.
         Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ
    
 
 
Особливості оподаткування доходів підприємців на загальній системі оподаткування у 2017 році
 
Кам'янець-Подільська ОДПІ  інформує, що пунктом 79 Закону України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні»,  що набрав чинності з 01 січня 2017року,  внесені зміни до статті 177 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).
Суттєво змінилася база оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) та військовим збором (далі - ВЗ).
Нагадаємо, що для підприємців на загальній системі оподаткування базою для нарахування ПДФО та ВЗ є чистий дохід, тобто різниця між отриманим доходом та понесеними витратами.
Позитивним моментом є те, що
з 01 січня 2017 р. відповідно до п.177.3. ст..177 Податкового кодексу отриманий дохід з метою оподаткування можна зменшити:
-    якщо фізична особа - підприємець (далі - ФОП) є платником ПДВ - на суму податкового зобов'язання з ПДВ;
-    якщо ФОП - роздрібний торговець підакцизними товарами, - на суму акцизного податку з реалізованих  ним підакцизних товарів.
 
Перелік понесених витрат, як і раніше, встановлює п.177.3 Кодексу. Але з 2017 року підприємець може враховувати у складі витрат не тільки сплачений ЄСВ, а й:
-    суми податків, зборів, які пов'язані з проведенням господарської діяльності такої фізичної особи - підприємця (крім ПДВ, якщо ФОП-платник ПДВ, та акцизного податку, ПДФО та податку на майно);
-    платежів, сплачених за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою - підприємцем;
-    витрати на одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов'язані з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця.
 
Не включатимуться до витрат підприємця витрати:
-    не пов'язані з провадженням господарської діяльності;
-    на придбання, самостійне виготовлення основних засобів та на придбання нематеріальних активів, які підлягають амортизації;
-    на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення;
-    документально не підтверджені.
 
Водночас, фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування отримали право
за власним бажанням включати до витрат амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат.
 
У 2017 році не змінилися ставки з
податку на доходи фізичних осіб - 18% та військового  збору - 1,5%.
                                                        Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ
 
 
Особливості нарахування та сплати єдиного соціального внеску з 01 січня 2017 року
Кам'янець-Подільська ОДПІ  інформує платників єдиного  соціального внеску щодо сум єдиного внеску, які необхідно буде сплатити у 2017 році.
    Законом України від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (далі - Закон № 1801) визначено:
прожитковий мінімум для працездатних осіб на 2017 рік:
з 01 січня   2017 року -
1600 грн.;
з 01 травня 2017 року -
1684 грн.;
з 01 грудня 2017 року - 1762 грн.;
мінімальна заробітна плата відповідно до Закону № 1801:
            з 01 січня 2017 року -
3200 гривень.
Оскільки для фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, крім фізичних осіб - підприємців віднесених до першої групи платників єдиного податку, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток), то мінімальна сума єдиного внеску для таких осіб за 2017 рік складатиме:
з 01 січня - 704 грн. (3200 х 22 відсотки).
Для фізичних осіб - підприємців віднесених до першої групи платників єдиного податку, визначених у підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 ПКУ, мінімальна сума єдиного внеску складатиме:
з 01 січня 2017 року - 352 грн. (3200 х 0,5 х 22 відсотки).
Водночас наголошуємо, що страховий стаж таким особам буде зараховуватись пропорційно сплаченому єдиному внеску.
Щодо термінів сплати єдиного внеску.
Терміни сплати єдиного внеску для фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, у 2017 році залишаться незмінними.
Фізичні особи - підприємці, які обрали
спрощену систему оподаткування, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої статті 9 Закону Ка 2464),
Фізичні особи - підприємці, які застосовують
загальну систему оподаткування, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року (абзац третій частини восьмої статті 9 Закону № 2464).
Особи, які провадять
незалежну професійну діяльність, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року (абзац четвертий частини восьмої статті 9 Закону № 2464).
ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!
Останній день сплати ЄСВ за ІV квартал 2016р. у розмірі  990 грн.  -
19 січня 2017р. 
 
 
 
 
Ставки єдиного  податку з 1 січня 2017 року
 
З початку 2017 року граничний розмір ставки єдиного податку
для І  групи складає 10 % прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня звітного року (з 01.01.2017 - 1600 грн.), а не мінімальну зарплату, як було раніше.
Така зміна була внесена в п.293.1 Податкового кодексу України Законом України від 20.12.2016 р. № 1791 - VIII.  Тобто максимальна сума єдиного податку для  платників І групи складає 
160 грн. в місяць.
Граничний розмір ставки для платників ІІ групи складає 20 % мінімальної заробітної плати (з 01.01.2017- 3200 грн.). У зв'язку із підвищенням мінімальної зарплати максимальна сума податку зросла до 640 грн в місяць.
Для платників ІІІ групи
єдиного податку ставки не змінилися і складають:
3 % (з ПДВ);  5 % (без ПДВ) доходу.
 
Стартувала  кампанія  декларування доходів громадян, отриманих протягом  2016 року
       
Кам'янець - Подільська ОДПІ звертається до всіх громадян району, які одержували доходи у 2016 році і при їх нарахуванні чи виплаті податок на доходи фізичних особи не утримувався.
Декларування доходів - ознака цивілізованого суспільства, високої правосвідомості громадян та є одним з критеріїв партнерських взаємовідносин між платниками податків та державою.
Згідно з
Конституцією України,  всі громадяни щороку подають до контролюючого органу  за податковою адресою,  декларацію про свій майновий стан та доходи за минулий рік.  На сьогодні законодавчим актом, що регулює порядок оподаткування доходів громадян та порядок подання ними декларацій є Податковий кодекс України.
Згідно із зазначеним документом, обов'язок щодо подання декларації виникає у разі отримання платником протягом звітного року
окремих видів оподатковуваних доходів (прибутків), а саме:
-    з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався;
-    у разі отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом;
-    у разі отримання іноземних доходів.
Щорічно, одним з основних напрямків фіскальної служби є створення сприятливих умов для виконання платниками податків громадянського обов'язку з декларування доходів.
На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України, розміщено матеріали роз'яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів.
Сподіваємося, що громадяни з усією відповідальністю віднесуться до цього питання і своєчасно подадуть  декларацію про свої доходи  в строк до 1 травня 2017 року.  
 
Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ
 
 
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
 
НОРМИ ЗАКОНОДАВСТВА, ЯКІ
НЕ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ НА 2017 РІК
        У 2017 році  до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів, які прийняті на виконання  Закону №1791, не застосовуються вимоги підпункту 4.1.9 пункту 4.1 та пункту 4.5 статті 4, підпункту 12.3.4 пункту 12.3, підпункту 12.4.3 пункту 12.4 та пункту 12.5 статті 12 Податкового кодексу України та Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
ЗАСТОСУВАННЯ КОЕФІЦІЄНТА
        Крім того, Законом №1791 установлено, що  з 01.01.2017 р. до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік відповідно до цього Закону, встановлені таким органом місцевого самоврядування ставки єдиного податку для платників першої групи, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та збору за місця для паркування транспортних засобів застосовуються з коефіцієнтом 0,5.
СТАВКИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ
        Уточнено розмір ставок земельного податку за  земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження). Так, ставки за зазначені ділянки  встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (п.274.1 ст.274 Кодексу).
        Установлено, що ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюється  у розмірі не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області , а   для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області (п.277.1 ст.277 Кодексу).
СТАВКИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ
        Для  платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування):
        - для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту) - 0,95;
        - для багаторічних насаджень - 0,57;
        - для земель водного фонду  - 2,43.
 
ПОДАТКОВА ЗВІТНІСТЬ
        Посилено вимоги до податкової звітності та обов'язку подання фінансової звітності.  Фінансова звітність  є додатком та невід'ємною частиною податкової декларації та подається як платниками податку на прибуток підприємства, так і неприбутковими підприємствами, установами та організаціями.
 
НЕПРИБУТКОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ
        До 01.07.2017 р. продовжено термін , передбачений для приведення у відповідність з вимогами Кодексу установчих документів такими організаціями з метою включення до нового Реєстру неприбуткових організацій.
Стартувала  кампанія  декларування доходів громадян, отриманих протягом  2016 року
       
Кам'янець - Подільська ОДПІ звертається до всіх громадян району, які одержували доходи у 2016 році і при їх нарахуванні чи виплаті податок на доходи фізичних особи не утримувався.
Декларування доходів - ознака цивілізованого суспільства, високої правосвідомості громадян та є одним з критеріїв партнерських взаємовідносин між платниками податків та державою.
Згідно з
Конституцією України,  всі громадяни щороку подають до контролюючого органу  за податковою адресою,  декларацію про свій майновий стан та доходи за минулий рік.  На сьогодні законодавчим актом, що регулює порядок оподаткування доходів громадян та порядок подання ними декларацій є Податковий кодекс України.
Згідно із зазначеним документом, обов'язок щодо подання декларації виникає у разі отримання платником протягом звітного року
окремих видів оподатковуваних доходів (прибутків), а саме:
-    з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався;
-    у разі отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом;
-    у разі отримання іноземних доходів.
Щорічно, одним з основних напрямків фіскальної служби є створення сприятливих умов для виконання платниками податків громадянського обов'язку з декларування доходів.
На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України, розміщено матеріали роз'яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів.
Сподіваємося, що громадяни з усією відповідальністю віднесуться до цього питання і своєчасно подадуть  декларацію про свої доходи  в строк до 1 травня 2017 року.  
 
Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ
 
 
Ключові  зміни щодо сплати  єдиного соціального внеску
 в 2017 році
         Кам'янець-Подільська ОДПІ  інформує платників єдиного податку,  що  Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 р. № 1774-19 визначено дві основні зміни щодо нарахування та сплати ЄСВ фізичними особами - підприємцями (ФОП ),  які набрали чинності з 01.01.2017 р.:
        1.
ФОП - пенсіонерів за віком та інвалідів на загальній системі оподаткування звільнено від сплати ЄСВ «за себе».
Це відбулося завдяки виключенню фрази
"які обрали спрощену систему оподаткування"у першому реченнічастини четвертої статті 4 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
         2. Решта ФОП на загальній системі оподаткування сплачуватимуть ЄСВ «за себе» вже не за власним бажанням, а обов'язково, незалежно від факту отримання у місяці, за який сплачується такий ЄСВ, чистого доходу.
        Така зміна відбулася завдяки заміні слів
"має право самостійно"на слово"зобов'язаний"у першому реченні абзацу другого у пункті 2 частини першій статті 7 Закону про ЄСВ.
        Нагадаємо, що згідно з Законом про Держбюджет на 2017 рік мінімальна заробітна плата складає 3200 грн, отже, розмір ЄСВ (22%) складатиме - 704 грн.; максимальна заробітна плата, з якою утримується ЄСВ  - 40 000 грн.
       Особливу увагу звертаємо на те, що в  зв'язку із  внесеними  змінами до розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму з 1 грудня 2016 року,  змінився мінімальний розмір єдиного соціального внеску.
        Отже, в грудні ЄСВ  становив 352,00 грн., тобто 22% від мінімального  розміру заробітної плати у місячному розмірі ( 1 600 грн. х 22% = 352,00 грн.). 
Всього за ІV - й квартал 2016 року потрібно сплатити до 19 січня 2017 року  ЄСВ у розмірі - 990 грн.
Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ
 
Соціальні показники 2017 року
         З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 21.12.2016 № 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік». Зазначеним законом у 2017 році встановлені соціальні показники:
         Прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць для працездатної особи:
               з 1 січня - 1600 грн.; з 1 травня - 1684 грн.;  з 1 грудня - 1762 грн.
       Мінімальна заробітна плата:
-      у місячному розмірі: з 1 січня -3200 гривень;
-      у погодинному розмірі: з 1 січня - 19,34 гривні.
Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ
 
До уваги платників І та ІІ груп єдиного податку
 
          Кам'янець-Подільська ОДПІ, звертає увагу фізичних осіб-підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку  І або ІІ групи, щодо встановлених ставок єдиного податку на 2017 рік.
         Нагадаємо, що  нормами  Податкового кодексу України передбачено ставки єдиного податку для платників першої - другої груп встановлюються у відсотках до розміру:  прожиткового мінімуму для  першої групи та мінімальної заробітної плати для  другої групи,  встановлених чинним законодавством на 1 січня податкового 2017  року.
         Отже, Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» станом на 1 січня 2017 року встановлено розмір мінімальної зарплати -
3200 гривень та прожиткового мінімуму - 1600 грн.
         Враховуючи вищевикладене, ставки єдиного податку становлять:
·    для першої групи платників єдиного податку - 160 грн.  за місяць;
·    для другої групи платників єдиного податку - 640 грн. за місяць.
         Зауважимо, що сплачуються  єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа поточного місяця, тобто до 20 січня 2017 року.
Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ
Майнова декларація викладена в новій редакції
 
              Кам'янець-Подільська ОДПІ  нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 жовтня 2016 року за №1349/29479, внесено зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи,  затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859, та викладено у новій редакції інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.        Документ набув  чинності  31 грудня 2016 року.
        Щорічно одним з основних напрямків Державної фіскальної служби є створення сприятливих умов для виконання платниками податків громадянського обов'язку з декларування доходів.
       Кожен  громадянин  має право отримати безоплатні послуги із роз'яснення щодо порядку заповнення декларацій та допомогу при її заповненні в центрах обслуговування платників за місцем його податкової адреси.  При цьому контролюючі органи забезпечують платників податків бланками декларацій безоплатно.
           Декларація складається з 7 розділів:
        I. Загальні відомості.
       II. Доходи, які включаються в загальний річний оподатковуваний доход.
      III. Доходи, які не включаються у в загальний річний оподатковуваний доход.
     IV. Загальна сума річного доходу.
      V. Розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов'язання по податку на доходи фізичних осіб у зв'язку з використанням права на податкову знижку згідно із статтею 166 розділу IV Податкового кодексу України.
      VI. Податкові зобов'язання по податку на доходи фізичних осіб/військового збору.
    VII. Розрахунок податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок в попередніх звітних періодах.
       Крім того,
Декларація містить два застосування:
-    Розрахунок податкових зобов'язань по податку на доходи фізичних осіб і військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами (Додаток Ф1);
-    Розрахунок податкових зобов'язань по податку на доходи фізичних осіб і військового збору з доходів, отриманих самозанятым особою (Додаток Ф2).
       Звертаємо увагу на те, що термін подання декларації - до 3  травня 2017 року, для фізичних осіб, які мають право на податкову знижку - до кінця 2017 року.
 
Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ
 
 
 
 
Платники акцизного податку звітують за грудень 2016 року
за новою формою декларації
 
 З метою належного декларування податкових зобов'язань з акцизного податку, у зв'язку з прийняттям Закону України від 24 грудня 2015 року № 909 „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”, яким, зокрема, удосконалено адміністрування акцизного податку, Міністерством фінансів України прийнято наказ від № 841 „Про внесення змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку”, який зареєстровано у Міністерстві юстиції України за № 1365/29495 від 18.10.2016 (далі - наказ).
Наказом вносяться зміни до форми декларації акцизного податку (далі  Декларація) та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14, шляхом викладення їх у новій редакції.
Нова форма декларації складається із загальної частини, що містить обов'язкові реквізити платника акцизного податку, та шести розділів (А,Б,В,Г,Д,Е), що складаються платниками залежно від виду господарської діяльності, а також розділу, що заповнюється працівниками Державної фіскальної служби України після подання Декларації.
Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Кодексу податкова декларація, розрахунок - це документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання. Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.
Звертаємо увагу на зміни  щодо
Додатка  6 „Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів” викладено у новій редакції, відповідно до якої  бланк Додатка 6 розділено на два розділи:
розділ І заповнюється суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі - платниками акцизного податку при здійсненні роздрібної торгівлі пивом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, тютюном та промисловими замінниками тютюну;
розділ II заповнюється суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі - платниками акцизного податку при здійсненні роздрібної торгівлі пальним.
Додаток 6 заповнюється
окремо для кожного місця здійснення реалізації підакцизних товарів з обов'язковим зазначенням відповідного коду органу місцевого самоврядування за КОАТУУ.
Податок з товарів (продукції), реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі, на
які встановлено ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ, що діє на 20-й день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом звітного кварталу (п. 217.3 ст. 217 Кодексу).
Зауважимо, що відповідно до п. 49.2
і ст. 49 Кодексу платники, визначені п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу (особи, які реалізують пальне), а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов'язані за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.
Якщо платник податків вважає, що форма Декларації збільшує або зменшує його податкові зобов'язання, він має право подати доповнення до декларації за зразком, наведеним у Додатку 10 до Декларації (п. 46.4 ст. 46 Кодекс).
Враховуючи норми частини другої п. 46.6 ст. 46 Кодексу, особи, визначені статтею 212 Кодексу як платники акцизного податку, вперше подають декларацію акцизного податку
за новою формою не пізніше 20 січня 2017 за грудень 2016 року.
Також нагадуємо, що згідно з п. 120.1 ст. 120 Кодексу
неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірах, передбачених цією статтею, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання ( Наказ Міністерства фінансів України від  26.09.2016 № 841).
Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
 
 
Особливості  справляння земельного податку юридичними особами
 
Кам'янець-Подільська ОДПІ, з метою забезпечення дотримання вимог чинного податкового законодавства в частині справляння земельного податку з юридичних осіб повідомляє таке.
Відповідно до статті 269 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) платниками податку є власники земельних ділянок та землекористувачі.
При цьому згідно з положеннями глави і 5 Земельного кодексу України (далі - Земельний кодекс) юридичні особи., які засновані громадянами України або юридичними особами України, можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності у разі:
а)    придбання  за  договором  купівлі-продажу,  ренти,  дарування,  міни, іншими цивільно-правовими угодами;
б)    внесення земельних ділянок її засновниками до статутного капіталу;
в)    прийняття спадщини;
г)    виникнення інших підстав, передбачених законом.
Землекористування згідно з вимогами  Земельного  кодексу  може бути постійним та на умовах оренди. Право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.
Зокрема, права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають:
а)    підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності;
б)    громадські організації інвалідів України, їх підприємства (об єднання), установи та організації;
в)    релігійні організації - країни, статути (положення) яких зареєстровано у
встановленому закон: м порядку, виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності;
г)    публічне акціонерне товариство залізничного транспорту загального користування, утворене відповідно до Закону України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування»;
ґ) вищі навчальні заклади незалежно від форми власності;
д)співвласники багатоквартирного будинку для обслуговування такого будинку та забезпечення задоволення житлових, соціальних і побутових потреб   власників   (співвласників)  та  наймачів   (орендарів)  квартир  та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.
Особливу увагу необхідно звернути на те, що відповідно до пункту 6 розділу X Перехідних положень Земельного кодексу юридичні особи, які мають у постійному користуванні земельні ділянки, але згідно з Земельним кодексом, прийнятим у 2001 році, не можуть мати їх на такому праві, повинні були до 1 січня 2008 року переоформити у встановленому порядку право власності або право оренди на них.
Положення пункту 6 Розділу X щодо обов'язку переоформити право постійного користування Рішенням Конституційного Суду України від 22 вересня 2005 року № 5-рп/2005 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним). З огляду на викладене такі суб'єкти господарювання також є платниками земельного податку.
Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня і
не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Надалі таку довідку необхідно подавати за умови затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Ставки земельного податку визначаються рішеннями органів місцевого самоврядування, оскільки
з 1 січня 2015 року плату за землю віднесено до місцевих податків як одну із складових податку на майно.
При цьому необхідно звернути увагу, що за відсутності рішення місцевої ради, плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю (пункт 12.3 статті 12 Кодексу).
Зазначену норму також необхідно враховувати для розрахунку суми земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Рішення місцевої ради оприлюднюється
до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування ставок податків та пільг. Копія прийнятого рішення надсилається у десятиденний строк з дня оприлюднення до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники податку. Граничним терміном надання копії рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного відповідно до статті 284 Кодексу є 25 грудня року, що передує звітному.
 
Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб також визначено статтею 282 Кодексу. Статтею 283 Кодексу надається перелік земельних ділянок, які не підлягають оподаткуванню земельним податком.
Порядок застосування пільг зі сплати земельного податку викладено в Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом ДФС від 28.05.2015 № 379 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо застосування пільг зі сплати земельного податку, встановлених відповідним рішенням органу місцевого самоврядування».
Відповідно до статті 73 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Водночас нагадуємо, що загальні засади встановлення податків і зборів, зокрема ставок податку, податкових пільг, визначено статтею 7 Кодексу.
Крім того, рішенням місцевої ради встановлюються ставки податку у розрізі категорій земельних ділянок та користувачів (власників), але граничний розмір ставок земельного податку передбачено Кодексом.
При цьому місцевим радам не надано право встановлювати індивідуальні пільгові ставки для окремих юридичних осіб або звільняти їх від сплати податків (Лист ДФС України від 21.12.2016р. №40373/7/99-99-12-03-05-17).
Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ
 
    Продаж нерухомості, яка перебуває у власності більше 3 років не оподатковується
            Кам'янець-Подільська ОДПІ нагадує платникам податків, що не оподатковується податком на доходи фізичних осіб дохід, отриманий фізичною особою від продажу не частіше одного разу протягом звітного року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), та за умови перебування такого майна у власності понад 3 роки.
          Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.
          Дохід, отриманий фізичною особою від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з зазначених об'єктів нерухомості, оподаткується
за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5%.
         Під час проведення операцій з продажу об'єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору.
          Нотаріус щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку.
         Сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи особою, яка продає нерухомість до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу.
       Зазначена норма передбачена ст.172 Податкового кодексу України.
 
Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ
 
________________________________________________________________________________________________________________________________
   Відповідно до вимог Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» з 04 січня 2017 року в органах Державної казначейської служби України відкриті нові рахунки для зарахування надходжень до новоутворених територіальних громад.
     При цьому, рахунки, які були відкриті для сільських рад, що увійшли до складу об'єднаних територіальних громад з 04 січня 2017 року  будуть закриті.
 
 
________________________________________________________________________________________________________________________________