Цивільний захист населення
 
Навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях
 
 З 2 січня розпочався новий навчальний рік у системі цивільного захисту, який буде тривати до 30 листопада 2018 року.
 Основним  Законом України який регламентує організацію цивільного захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій є Кодекс цивільного захисту України, який прийнятий 2 жовтня 2012 року. Однією із задач цивільного захисту є навчання  населення діям у надзвичайних ситуаціях.
Так згідно з Кодексом навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях здійснюється:
1) за місцем роботи - працюючого населення;
2) за місцем навчання - дітей дошкільного віку, учнів та студентів;
3) за місцем проживання - непрацюючого населення.
Навчання осіб керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, здійснюється шляхом проведення функціонального навчання та практичної підготовки.
Функціональне навчання - це навчання осіб, які за класифікацією професій належать до керівників, професіоналів і фахівців, з метою набуття та систематичного оновлення спеціальних знань, умінь і навичок з питань цивільного захисту.
 Практична підготовка - це спеціальні об'єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту, що проводяться суб'єктами господарювання відповідно до планів реагування на надзвичайні ситуації, планів локалізації і ліквідації наслідків аварій на об'єктах підвищеної небезпеки та планів цивільного захисту на особливий період, затверджених в установленому законодавством порядку.
Особи керівного складу та фахівці органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, у перший рік призначення на посаду і періодично один раз на три - п'ять років зобов'язані проходити функціональне навчання у Навчально - методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області та навчально-консультаційному пункті у місті Кам'янець - Подільському НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області.
Якщо раніше навчання для суб'єктів господарювання проводилося безкоштовно, за рахунок коштів державного бюджету,  то тепер згідно пункту 19 Постанови Кабінету Міністрів України № 819 від 23 жовтня 2013 року ,,Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту” - функціональне навчання суб'єктів господарювання проводиться за контрактом за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб.
Розпорядженням голови Хмельницької ОДА №  1183/2017-р від 20.11.2017 року ,, Про навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту у Навчально - методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області у 2018 році” спланована підготовка фахівців в НКП у наступні терміни:
 

п/п
     Категорія слухачів
 
 
 
 
 
 
 
 
Чемеровецький район
 
1.
 Особи, які очолюють об'єктові формування цивільного захисту:
 
 
 
 - радіаційного та хімічного спостереження
 березень
 13-15
 2.
 Керівники навчальних груп з підготовки працівників суб'єктів  господарювання діям у НС
 травень
 13-15
 3.
 Особи, які призначені відповідальними (інструкторами)  консультаційних пунктів з питань ЦЗ при органах місцевого самоврядування
 березень
 22-24
 
 Всього  чол..
 
 34
 
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 
                                                                                                                                                                                               ЧЕМЕРОВЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
СЕКТОР З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ
 
Пам'ятка населенню про порядок укриття в захисних спорудах цивільного захисту
 
        Укриття населення в захисних спорудах є найбільш надійним способом захисту від впливу небезпечних факторів, що виникають унаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.
       Захисні споруди поділяються на сховища і протирадіаційні укриття.
Сховище- герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають унаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів.
        Протирадіаційне укриття- негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості.
       Крім того, для захисту людей можуть застосовуватися найпростіші укриття.
Найпростіше укриття- це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.
         Фонд захисних споруд цивільного захисту для укриття населення в Чемеровецькому районі від надзвичайних ситуацій техногенного, природнього та воєнного характеру складається з  протирадіаційних укриттів та найпростіших укриттів ( підвалів житлових будинків та інших споруд , які можуть бути використані для укриття населення).
        Керівники організацій , підприємств, на балансі яких знаходяться захисні споруди та мешканці будинків, які мають ключі від вхідних дверей підвалів житлових будинків, у разі необхідності, повинні забезпечити вільний доступ до  укриття.
        Дані про місцезнаходження сховищ, протирадіаційних укриттів та найпростіші укриття можна уточнити в секторі з питань ЦЗ Чемеровецької райдержадміністрації,а також у районному секторіГоловного управління ДСНС в Хмельницькій області.
       Для привернення уваги перед доведенням інформації до населення про загрорзу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації передається попереджувальний сигнал «Увага всім», а саме :уричасте звучання електросирен. Тривалість звучання попереджувального сигналу становить три-п'ять хвилин.Після попереджувального сигналу здійснюється трансляція телерадіомережами відповідних повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації.
        Почувши звуки сирен необхідно негайно увімкнути телевізор, радіоприймач, FM радіоприймач для прослуховування екстреного повідомлення управління з питань цивільного захисту Хмельницької облдержадміністрації .
          Уважно вислухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.
         Кожний громадянин, який знаходиться на робочому місці, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб'єкта господарської діяльності, діяти у відповідності з планом цивільного захисту, а також брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань.
         Громадяни, які перебувають вдома при виникненні надзвичайних ситуацій, повинні:
       - тримати вдома постійно включеними  радіоприймачі, телевізори для того, щоб
          слухати розпорядження і вказівки органів виконавчої влади;
       - повідомити про отриману інформацію сусідів;
       - привести в готовність індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри, при
         їх відсутності приготувати найпростіші засоби - ватномарлеві пов'язки;
       - постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, підготувати медичну 
         аптечку, документи, засоби зв'язку, особистої гігієни, запас їжі та інше;
      - провести у своїй квартирі (будинку) протипожежні профілактичні заходи
        (перекрити газ, воду, вимкнути електропостачання та інше), підвищити захисні
        властивості квартири: зачинити вікна, кватирки, ущільнити їх;
На одязі дітей мають бути нашивки з позначенням прізвища, імені та по батькові,року народження, адреси постійного місця проживання.
          Особи, що укриваються, повинні прибувати у захисну споруду із засобами індивідуального захисту та дводобовим запасом продуктів у поліетиленовій упаковці  та мати при собі найнеобхідніші речі. 
         Забороняється приносити у захисну споруду легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, а також громіздкі речі, приводити тварин.  
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                
______________________________________________________________________________________________________________________________________
 
ПЕРЕЛІК
 захисних споруд цивільного захисту Чемеровецького району
 
№ з/п
 Захисна споруда
( протирадіаційне укриття)
 Балансоутримувач (власник)
 Орган управління захисною спорудою, як об'єктом нерухомого майна
 Коротка характеристика
(розташування (окремо, вбудовано), клас (коеф. захисту), місткість, термін приведення у готовність, використання у мирний час)
 Проведення технічної інвентаризації,
як об'єктів
нерухомого майна
 
 
 
 
 
 
 
 Обліковий номер
 Рік вводу в експлуатацію,
інв. №
 адреса розташування
 код ЄДРПУ
 
Назва об'єкта
(установи)
 Місце знаходження юридичної особи
 
 
 Інвентаризаційна справа №
 технічний паспорт
 балансова вартість
(тис. грн.)
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
 12
 1
 86994
 1993
 смт
Чемерівці
вул. Першо-
равнева 1
 
 РВ УМВС
 смт
Чемерівці
вул. Першо-
равнева 1
 РВ УМВС
 Вбудоване,
Кз-100
50 осіб
 до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16753
 заведено
 73,40
 2
 86959
 1987
 смт Чемерівці
Вул..
Поповича 1
 
 Відділення лаборатор-
них досліджень
ГУ
Держсанепідслужба
 смт Чемерівці
Вул..
 
Головне управління
Держсанепідслужба
 Вбудоване,
Кз-100,
50осіб,
до 12 год,
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№13930
 заведено
 22,05
 3
 86967
 1989
 смт Чемерівці
Вул. Центральна 56
 
 РВ ГУ ДСНС
 смт Чемерівці
Вул. Центральна56
 РВ ГУ ДСНС
 Вбудоване,
Кз-100,
50 осіб,
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16128
 заведено
 26,3
 4
 86901
 1974
 смтЧемерівці
вул. Першо-
равнева 1
 
 РВ УМВС
 смтЧемері-вці
вул.Першо-
травнева 1
 РВ УМВС
 Вбудоване,
Кз-100
30 осіб
 до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр./2
 заведено
 8,25
 5
 86944
 1986
 смтЧемерівці
вул. Першо-
равнева 1
 
 РВ УМВС
 смтЧемері-вці
вул.Першо-
травнева 1
 РВ УМВС
 Вбудоване,
Кз-100
100 осіб
 до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№15240/1
 заведено
 8,89
 6
 86939
 1985
 смт Чемерівці
Вул.
Першо-травнева 1
 
 Відділ
Державно-
го  казна-
чейства
 смт Чемерівці
Вул.
Першо-травнева 1
 Відділ
Державно-
го  казна-
черства
в Чемеровецькому районі
 Вбудоване,
Кз-100
100 осіб
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№14135/1
 заведено
 50,9
 7
 86908
 1970
 смт Закупна
вул.Центральна
 
 ДП «Закупнян-ський
кар'єр
 Смт Закупна
Вул..Централь
на
 ДП «Закупнян-ський
кар'єр
 Окремо
розташоване,
Кз-100
100 осіб
до 12 год
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16528
 заведено
 5
 8
 86929
 1978
 смт Чемерівці
вул.Централь-на 3
 
 НВК №2
відділ
освіти
райдержадміністрації
 смт Чемерівці
вул.Центра-
На 40
 відділ
освіти
райдержадміністрації
 Вбудоване,
Кз-100
50 осіб
 до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№167797/1
 заведено
 183,7
 9
 86938
 1973
 смт.Чемерівці
вул.Пушкіна 21
 
 ЦРЛ
 смт Чемерівці
Вул.
Пирогова 1
 Центральна районна лікарня
 
Вбудоване,
Кз-100,
300 осіб,
до 12 год,
склад
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№13933
 заведено
 294,3
 10
 86954
 1987
 смт Чемерівці
Вул. Центральна 18
 
 Медичний
коледж
 смт
Чемерівці
Вул.
Центральна18
 Медичний коледж
 Вбудоване,
Кз-100,
500 осіб,
до 12 год,
спортивний зал
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№14164
 заведено
 160,2
 11
 86993
 1992
 смт Чемерівці
Вул. Центральна 59
 
 ЦРЛ
полікліні-ка
 смт Чемерівці
Вул.
Пирогова 1
 Центральна районна лікарня
 
 
Вбудоване,
Кз-100,
350 осіб,
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16276
 заведено
 103,65
 12
 86991
 1992
 смт Чемерівці
Вул. Центральна 48
 
 НВК №1
 смт.
Чемерівці
Вул.
Центральна
40
 відділ
освіти
райдержадміністрації
 Вбудоване,
Кз-100,
50 осіб,
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16490
 заведено
 89,09
 13
 86998
 1973
 смт Чемерівці
Вул. Центральна 28
 
 Районна рада
 смт Чемерівці
Вул. Центральна 28
 Районна рада
 Вбудоване,
Кз-100,
50 осіб,
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
 заведено
 
 14
 86972
 1990
 смт Чемерівці
пр.Поштовий 3
 
 Дошкіль-ний заклад
“Червона
калина”
 смт Чемерівці
Вул.
Центральна
40
 Чемеровецька селищна рада
 Вбудоване,
Кз-100,
150 осіб,
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№14164
 заведено
 107,86
 15
 86916
 1978
 смт Чемерівці
Вул.
Центральна 56
 
 Чемеровецький центр культури,дозвілля і мистецтв
 смт Чемерівці
Вул..
Центральна 56
 Чемеровець
кий центр культури,дозвілля і мистецтв
 Вбудоване,
Кз-100
100 осіб
до 12 год
склад
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16646/2
 заведено
 48,5
 16
 86917
 1978
 смт Чемерівці
Вул.
Центральна 56
 
 Чемеровецький центр культури,дозвілля і мистецтв
 смт Чемерівці
Вул..
Центральна 56
 Чемеровецький центр культури,дозвілля і мистецтв
 Вбудоване,
Кз-100
100 осіб
до 12 год
склад
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16646/1
 заведено
 49,89
 17
 86933
 1985
 смт Чемерівці
Вул.
Центральна  40
 
 Селищна рада
 смт Чемерівці
Вул.
Центральна  40
 Чемеровецька селищна рада
 Вбудоване,
Кз-100
100 осіб
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16595/1
 заведено
 26,09
 18
 86970
 1989
 смт Чемерівці
Лікарняний
провулок 1
 
 Централь
на районна лікарня
 смт Чемерівці
Лікарняний
провулок 1
 ЦРЛ
 Вбудоване,
Кз-100
100 осіб
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№13933/1
 заведено
 81,15
 19
 86976
 1990
 смт Чемерівці
Вул.
Центральна 28
 
 Районна рада
 смт Чемерівці
Вул.
Центральна 28
 Чемеровецька районна рада
 Вбудоване,
Кз-100
100 осіб
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№13999/1
 заведено
 303
 20
 86977
 1989
 смтЧемерівці
Вул.
І.Франко 1
 
 Редакція
газети
“Нове
життя”
 смтЧемерівці
Вул.
І.Франко 1
 Редакція газети «Нове життя»
 Вбудоване,
Кз-100
50 осіб
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№14752/1
 заведено
 34,37
 21
 86971
 1989
 смт Закупна
Вул.
Центральна 9
 
 Будинок
культури
 смт Закупна
Вул.
Центральна 9
 Закупнянська селищна рада
 Вбудоване,
Кз-100
100 осіб
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№14029
 заведено
 92
 22
 86980
 1988
 смт Закупна
Вул..
Центральна
 
 Загально-
освітня
школа
1-3 ст
 смт Чемерівці
Вул.
Центральна 40
РайВО
 відділ
освіти
райдержадміністрації
 Окремо
розташоване
Кз-100
50 осіб
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16805
 заведено
 1,2
 23
 86921
 1981
 с.Хропотова
 
 загально-
освітня
школа
1-3 ст
 смт Чемерівці
Вул.
Центральна 40
РайВО
 відділ
освіти
райдержадміністрації
 Вбудоване,
Кз-100
50 осіб
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16675
 заведено
 7,98
 24
 86964
 1986
 с.Вівся
 
 Загально-
освітня
школа
1-3 ст
 смт Чемерівці
Вул.
Центральна 40
РайВО
 відділ
освіти
райдержадміністрації
 Вбудоване,
Кз-100
50 осіб
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16670
 заведено
 1,75
 25
 86935
 1985
 с.Кугаївці
 
 Загально-
освітня
школа
1-3 ст
 смт Чемерівці
Вул.
Центральна 40
РайВО
 відділ
освіти
райдержадміністрації
 Вбудоване,
Кз-100
700 осіб
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16502
 заведено
 298,3
 26
 86955
 1988
 с.Свіршківці
 
 Загально-
освітня
школа
1-3 ст
 смт Чемерівці
Вул.
Центральна 40
РайВО
 відділ
освіти
райдержадміністрації
 Вбудоване,
Кз-100
50 осіб
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16807
 заведено
 81,13
 27
 86963
 1987
 с.Сл.Смотриц-ька
 
 Будинок
культури
 смт.Чемерівці
вул.
Центральна 56
 
сільська рада
 Вбудоване,
Кз-100
100 осіб
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16832
 заведено
 32
 28
 86982
 1991
 с.Сл.Смотрицька
 
 Загально-
освітня
школа
1-3 ст
 смт Чемерівці
вул.
Центральна 40
РайВО
 відділ
освіти
райдержадміністрації
 Вбудоване,
Кз-100
50 осіб
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16802
 заведено
 153
 29
 86968
 1986
 с..Почапенці
 
 Будинок
культури
 с.Почапенці
вул.
Грушевського 108а
 сільська рада
 Вбудоване,
Кз-100
100 осіб
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16905
 заведено
 32,2
 30
 86961
 1988
 с.Черче
 
 Будинок-
інтернат
для людей похилого віку
 
с.Черче вул.
.Ліщука 90
 Будинок-
інтернат
для людей похилого віку
 
 
Вбудоване,
Кз-100
50 осіб
до 12 год
склад
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16459
 заведено
 1,6
 31
 86957
 1987
 с.Цикова
 
 Загально-
освітня
школа
1-3 ст
 смт Чемерівці
Вул.
Центральна 40
РайВО
 відділ
освіти
райдержадміністрації
 Вбудоване,
Кз-100
100 осіб
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16799
 заведено
 407
 32
 86973
 1989
 с.Юрківці
 
 Загально-
освітня
школа
1-2 ст
 смт Чемерівці
Вул.
Центральна 40
РайВО
 відділ
освіти
райдержадміністрації
 Вбудоване,
Кз-100
50 осіб
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16493
 заведено
 39,17
 33
 86992
 1979
 с.Зарічан
ка
 
 Загально-
освітня
школа
1-3 ст
 смт Чемерівці
Вул.
Центральна 40
РайВО
 відділ
освіти
райдержадміністрації
 Вбудоване,
Кз-100
100 осіб
до 12 год
підвальне приміщення
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№16803
 заведено
 15
 34
 86934
 1983
 смт Закупна
 
 ВАТ
Закупнян-
ське
ХПП
 Смт Закупна
 ВАТ
Закупнян-
ське
ХПП
 Вбудоване,
Кз-100
100 осіб
до 12 год
склад
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№14704/1
 заведено
 33,8
 35
 86950
 1975
 смт Чемерівці
Вул.
Централь
на 45
 
 Районне споживче товариство
 смт Чемерівці
вул.
Центральна 45
 
Районне споживче товариство
 Вбудоване,
Кз-100
100 осіб
до 12 год
склад
 Чемеровецьке БТІ
Інв.спр.
№14974
 заведено
 3,3
 
                                                                                                                                            
 Укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту
 
  
Укриття населення в захисних спорудах є найбільш надійним способом захисту від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.
      В залежності від захисних властивостей ці споруди поділяються на сховища, протирадіаційні укриття та найпростіші укриття цивільного захисту.
    Сховище - герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів.
   Протирадіаційне укриття - споруда для захисту людей (негерметична), в якій створюються умови, які виключають вплив на людей іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості;
    Найпростіше укриття - це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.
    Районний фонд захисних споруд включає 38 протирадіаційних укриттів та найпростіші укриття (підвальні приміщення) комунальних  та приватних  будинків.
     В протирадіаційних укриттях, в разі необхідності, укриваються  діти дошкільних навчальних закладів, учні та студенти навчальних закладів, працівники суб'єктів господарювання, хворі , медичний та обслуговуючий персонал закладів охорони здоров'я, працівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
    Решта населення укривається в найпростіших укриттях.
   Дані про місцезнаходження протирадіаційних укриттів, їх адреси знаходяться в райдержадміністрації (телефон 9-14-47) , районному сектору ГУ ДСНС України в Хмельницькій області (телефон 101, 2-00-01), в керівників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.
   Утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням здійснюється суб'єктами господарювання, на балансі яких вони перебувають, а також мешканцями житлових будинків.
   Укриття населення в захисних спорудах і найпростіших укриттях проводиться за наступними сигналами оповіщення цивільного захисту: "Повітряна тривога", "Радіаційна небезпека", "Хімічна тривога". Оповіщення здійснюється  за допомогою електросирени, мережі радіомовлення всіх діапазонів частот і видів модуляції .
   Терміновій інформації, що доводиться до населення, повинно передувати уривчасте звучання електросирени.
 
УРИВЧАСТЕ ЗВУЧАННЯ ЕЛЕКТРОСИРЕН ОЗНАЧАЄ "УВАГА ВСІМ!".
 
      Почувши звук електросирени необхідно негайно увімкнути гучномовці, радіоприймачі, телеприймачі і слухати подальше  повідомлення.
     Повідомлення передаються неодноразово протягом 5 хвилин після подачі звукового сигналу "Увага всім!". Вислухавши повідомлення, кожний повинен діяти без паніки і метушні відповідно до отриманих вказівок та рекомендацій, однією з яких є необхідність укриття в захисних спорудах і найпростіших укриттях.
   Після отримання сигналів "Відбій повітряної тривоги", "Відбій радіаційної небезпеки" "Відбій хімічної тривоги" повернутися із захисної споруди (найпростішого укриття) до місця роботи або власного помешкання. Бути в готовності до дій за наступними можливими сигналами оповіщення цивільного захисту.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Пам'ятка населенню
оповіщення про НС
 
В період напруженої ситуації в країні громадянин повинен бути підготовлений до дій під часоповіщення населення прозагрозу та виникненнянадзвичайнихситуацій.
Способи доведення сигналів оповіщення:
·    телебачення, радіоприймачі;
·    електросирени, гудки підприємств, гудки транспортних засобів;
·    гучномовці, телефони, посильні.
Почувши звуки електросирен, виробничих гудків, інших сигнальних засобів (що значить“увага всім”), кожний громадянин зобов'язаний:
·    увімкнути радіоприймач, телевізор місцевого віщання;
·    уважно прослухати звернення, яке пролунаєпісля відключення сирен, гудків, тощо;
·    продумати і виконати усі рекомендації, що пропонуються;
·    знайти можливість сповістити про отриману інформацію сусідів та знайомих.
 
Оповіщення в умовах воєнного стану
здійснюється за сигналами:
·    Ракетна і авіаційна небезпека - ПОВІТРЯНА ТРИВОГА;
·    Радіаційне зараження - РАДІАЦІЙНЕ ЗАРАЖЕННЯ;
·    Хімічне зараження - ХІМІЧНЕ ЗАРАЖЕННЯ;
·    Біологічне зараження - БІОЛОГІЧНЕ ЗАРАЖЕННЯ.
 
Оповіщення у мирний час про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій здійснюється за повідомленнями:
·    у разі аварії на АЕС;
·    у разі аварії на хімічно-небезпечному об'єкті;
·    у разі можливого землетрусу, повені, урагану та інших
природних небезпечних явищ.
 
Дії населення при аварії на АЕС
Забороняєтьсявідключатирадіоточки та абонентські лінії, через які здійснюється запуск електросирен, від мереж державного радіомовлення, демонтувати вуличні гучномовці без погодження з відповідними органами цивільного захисту.
Якщо ви стали очевидцем виникнення надзвичайної ситуації на території Хмельницької області, повідомте про це за телефонами: „101” - черговим службам структурних підрозділів Головного управління ДСНС; 76-47-00 - оперативному черговомупункту управління з питань ЦЗН (Кризовий центр ОДА Хмельницької області).
 
 
Пам'ятка населенню
ЯК ВИЖИТИ В КВАРТИРІ ПІД ЧАС обстрілів
 
Найбезпечніше місце під час обстрілів у старих блокових будинках - це туалет і ванна. Вони виливалися, як бетонний моноблок і витримують дуже багато чого. Плюс чавунна ванна. Винесіть з ванної та туалету абсолютно все скло і весь метал !!! Це убезпечить від травмувань.
У цегляних будинках найбезпечніше місце - ванна і середня капітальна стіна з боку, протилежного обстрілу.
У часи затишшя від обстрілів заклейте вікна скотчем. Кращий орнамент - ромбічна решітка з мінімальним асиметричним малюнком. Або повністю заклейте скотчем вікна з двох сторін. Пам'ятайте, що багато серйозних травм, порізів і навіть поранень наноситься осколками скла, що розлітається від вибухової хвилі.
Перенесіть у ванну / туалет все найнеобхідніше, щоб під час обстрілу не виходити в приміщення. Захистіть двері ванної / туалету ватяними матрацами - це дуже ефективний засіб від осколків та куль.
Перетягніть холодильник у коридор - там для нього найбезпечніше місце.
Одягайте ватні костюми (куртки) під час обстрілу.
Не вживайте під час обстрілів консерви! Хімікати, що в них містяться, провокують спрагу.
Краща кризова їжа - шоколад, банани і несолоні бутерброди з несолоним салом.
Тримайте вдома Кока-Колу / Пепсі-Колу. Розчинені в цих напоях хімікати нейтралізують сльозоточиві і порохові гази.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Про переведення районної ланки територіальної  підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту в режим підвищеної готовності
 
    Відповідно до наказу начальника цивільного захисту району, голови  районної державної адміністрації від 31.01.2015 року №2  на виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.01.2015 року №47-р «Про встановлення режимів підвищеної готовності та надзвичайної ситуації», наказу начальника цивільного захисту області, голови обласної державної адміністрації від 29 січня 2015 року №1, Чемеровецьку районну ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області переведено в режим підвищеної готовності. Вищеназваним документом передбачено вжити вичерпних заходів щодо: переведення служб в режим підвищеної готовності; уточнення розрахунків сил та засобів, які залучаються для ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій, особливо на об'єктах з масовим перебуванням людей, об'єктах інфраструктури, транспорту та життєзабезпечення населення; забезпечення сил та засобів, які задіяні для виконання аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт необхідним запасом паливно-мастильних матеріалів, засобами захисту, матеріалами та транспортом; утворення необхідних резервів матеріалів та майна відповідно затверджених номенклатур; організації чергування аварійно-рятувальних бригад в цілодобовому режимі; уточнення порядків взаємодії та планів реагування на можливі надзвичайні ситуації на території  району  та області; забезпеченя цілодобового моніторингу ситуації на території району, організації контролю та спостереження за обстановкою; забезпечення своєчасного оповіщення керівного складу цивільного захисту району та  населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій.
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2017