Місцевий розвиток орієнтований на громаду
 
 
______________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Відібрано місцеві ради для Проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»
 
    У листопаді в Чемеровецькому районі відбувся семінар в рамках, якого було представлено Проект «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» та оголошено прийом заявок на участь у Проекті. Програма розвитку  ООН та Чемеровецька районна рада, Чемеровецька районна держана адміністрація підписали Угоду про партнерство, що передбачає спільний відбір місцевих рад для участі у Проекті. Загалом на розгляд  надійшло 21 заявка від сільських рад, котрі були уважно вивчено та проаналізовано. Одночасно було проведено рейтингування даних громад за станом їх соціально-економічного розвитку та готовності до співпраці в рамках Проекту МРГ-3.
    За методикою оцінки та відбору  місцевих рад було визначено наступні 4 сільські ради в основний список:
1.Летавська сільська рада
2. Кугаєвецька сільська рада
3. Жердянська сільська рада
4. Бережанська сільська рада
Три резервних сільських ради:
1. Пуклякська сільська рада
2. Гусятинська селищна рада
3. Вишнівчицька сільська рада
______________________________________________________________________________________________________________________________________
 
 
Розвиваємо місцеві громади
 
    На початку цього тижня голова райдержадміністрації Олександр Стахурський та заступник голови районної ради Василь Мамчура взяли участь у засіданні сесій Летавської та Жердянської сільської ради. Головне питання порядку денного - реалізація на цих підвідомчих територіях проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Під час зібрання присутніх депутатів органів місцевого самоврядування було ознайомлено із пріоритетними завданнями вищеназваного проекту та продемонстровано на відповідну тематику відео слайди. Учасники зібрання обговоривши усі позитивні сторони втілення у життя третьої фази МРГ підписали угоди із координатором обласного проекту та обрали об'єкти для мікропроектів. Зокрема, Летавська сільська рада визначила напрямок реконструкції системи опалення місцевого навчально - виховного комплексу, а Жердянська сільська рада - покращення енергозбереження у дитячому садку «Сонечко».
    Також подібні засідання в середу відбулися у сс. Кугаївці та Бережанка, де реалізовуватимуться проекти щодо вуличного освітлення та енергозбереження ДНЗ.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Інвестиції ЄС і ООН - на розвиток Чемеровеччини      
 
     30 жовтня цього року серед 20 районів області  Чемеровецький район був обраний до участі в наступному етапі реалізації Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». До основного списку учасників увійшли  також Ізяславський, Білогірський, Новоушицький, Волочиський та Шепетівський райони. В резерві залишилися Городоцький, Красилівький та Летичівський. Основна мета ІІІ фази проекту, який діятиме чотири роки із загальним бюджетом  23,8 млн. євро. -  допомогти пілотним сільським громадам самоорганізуватися, спільно визначити пріоритети розвитку для свого населеного пункту, покращення умов проживання, реалізувати власну ініціативу. 
      На базі Чемеровецького медичного коледжу відбувся практичний семінар щодо впровадження на Чемеровеччині третьої фази Проекту МРГ. В ньому взяли участь керівники місцевого самоврядування та виконавчої влади району, представники громадських організацій. Відкрив зібрання  голова районної ради Ігор Забіяка. Презентували основні аспекти Проекту координатор Хмельницького підрозділу впровадження Проекту «Місцевий розвиток, впроваджений на громаду»  В'ячеслав Анатолійович Третяк та координатор Проекту від обласної ради, заступник начальника відділу з питань внутрішньої політики адміністративно-територіального устрою та інформативного забезпечення Микола Васильович Панасюк. Вони дали оцінку реалізації  проекту в регіоні та рекомендації сільським і селищним головам щодо втілення плану впровадження і поширення набутого досвіду. Представили огляд умов партнерства в рамках нової фази та зауважили, що Хмельниччина вже має певний досвід у впровадженні та реалізації програм упродовж перших двох фаз Проекту, які успішно завершені. Як результат - впроваджено понад 100 проектів, відремонтовані школи, дитсадки, фельдшерсько-акушерські пункти, водогони, відновлене вуличне освітлення, закуплені бачки для сміття та інше. Місцеві ініціативи були успішно втілені в життя завдяки об'єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої та районної влади, Проекту МРГ та інвесторів.    
   Оскільки зараз мова йде про децентралізацію влади, передачу значної частини повноважень на місцевий рівень, то в таких умовах розвиватимуться  лише ті громади, які мають справжніх лідерів та готові до співпраці з партнерами. Діяльність даного Проекту буде спрямована на відновлення базової соціальної та житлово-комунальної інфраструктури, в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона навколишнього середовища, водопостачання. Схема розподілу фінансування мікропроектів між усіма сторонами адаптована відповідно до нинішньої економічної ситуації. 75 відсотків коштів оплачуватиме МРГ, 20 відсотків - місцевий бюджет, 5 відсотків - громада. Для останніх такий внесок буде стимулом до  збереження надбань та розвитку села.
    Після завершення презентації голова районної ради  Ігор Забіяка, голова райдержадміністрації Олександр Стахурський та представники з області підписали партнерську угоду з метою реалізації проекту в районі. Кожен із присутніх керівників місцевого самоврядування отримав бланк заявки на участь у конкурсному відборі, щоб зазначити ініціативи, націлені на покращення умов життя їх мешканців, та переконати, що їм допомога потрібна найбільше. Лише чотири населених пункти із--- братимуть участь у проекті. Максимальна сума гранту для однієї громади - 10000 у.о. Відтак до 3 грудня 2014 року громади сільських та селищних рад Чемеровеччини  можуть подати заявки, після чого конкурсна комісія визначить 4 проекти, які будуть реалізовуватись.
    На завершення семінару керівники району подякували партнерам за співпрацю, за надані нові можливості розвитку населених пунктів району, а місцевим  громадам - за активність та бажання працювати.
                                                                  
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2013