Культура
  
Приорітетні напрямки роботи галузі  культури на 2015 рік:
 
-    зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури району із залученням інвестицій та позабюджетних коштів;
-    надання методичної і практичної допомоги в підготовці обдарованих дітей для участі в районних святах, обласних та Всеукраїнських конкурсах;
-    відродження, збереження, розвиток і популяризація традиційної народної культури всіх видів і жанрів аматорського мистецтва шляхом проведення конкурсів, оглядів-конкурсів колективів художньої самодіяльності, проведення виставок образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва;
-    комп'ютеризація централізованої районної бібліотечної системи, придбання бібліотечного обладнання та літератури для бібліотек району;
-    забезпечення своєчасної передплати періодичних видань, поповнення книжкового фонду, як за рахунок бюджетних асигнувань, так за рахунок залучених і позабюджетних коштів;
-    збереження контингенту та філій шкіл естетичного виховання;
-    організація інформаційно-розяснювальної роботи серед громадян району про цінність історико-культурної спадщини і подальшого збереження пам'яток для майбутніх поколінь.
___________________________________________________________________________________________________________________
13.01.2015 року        
Свято вертепу крокує Чемеровеччиною
    Відділом культури райдержадміністрації спільно із аматорами сцени Центру культури, дозвілля і мистецтв та викладачами дитячої музичної школи для працівників структурних підрозділів органу виконавчої влади краю та трудових колективів райцентру проведено театралізоване дійство «Вертеп», яке проходило у залі засідань РДА. На ньому також були присутні представники керівництва району.
   Підтримка культури вертепів в Україні, привернення уваги різних верств населення до історії українського народу, збереження і розвиток багатовікових традицій та звичаїв - цілі, які ставили перед собою організатори події. Захід вражав ретельною підготовкою усіх його учасників. Різноманітні костюми продумані до найменших деталей: ангелочок з німбами, чорт з хвостом, цар Ірод та інші персонажі. Акторські та пісенні таланти культпрацівників, які виконували різдвяні пісні на славу Ісусу Христу та Україні не залишилися без уваги та вдячних оплесків глядачів. Учасники вертепу благовістили про народження Ісуса, вітали присутніх із Різдвом Христовим та просили у Бога щасливої долі та мирного неба для рідної неньки - України.
    Також по завершенню вертепу кожен працівник установ та організацій, що функціонують у смт Чемерівці мав можливість пожертвувати кошти на підтримку Збройних сил нашої держави. 
___________________________________________________________________________________________________________________
 
Робота відділу культури у 2014 році
 
     Робота відділу культури за звітний період була спрямована на удосконалення роботи діючої мережі закладів культури, зміцнення їх матеріально-технічної бази, популяризацію і примноження культурних цінностей, задоволення культурних та духовних потреб населення й організацію його дозвілля.
В Україні 2014 рік оголошено Роком Тараса Шевченка. Враховуючи значний внесок Тараса Григоровича Шевченка у розвиток української державності та культури, Чемеровеччина гідно відзначала у 2014 році 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка :
- 09 березня відбувся мітинг та покладання квітів до пам'ятника Т.Г.Шевченку .
- 19травня - відбувся  творчий звіт з нагоди  200-річчя від дня народження  Т.Г.Шевченка «Ти правди і вольності пророк великого свого народу» та оформлена авторська виставку (техніка гравюра) методиста декоративно-прикладного мистецтва  І.Харкавої присвячена 200 - річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.
- В СЗК району проведено ряд заходів присвячених цій події (підтверджуючі  матеріали зберігаються в методичному кабінеті ЦКДМ).
  В сільських установах  культури району в  рамках естафети пам'яті «Слава визволителям України», до відзначення 70-річчя визволення Чемеровеччини від німецько-фашистських загарбників, було проведено ряд масових заходів. Чемеровецьким ЦКДМ проведені  заходи:
- 25 березня - в парку Слави відбувся мітинг  з нагоди 70-ти річчя визволення Чемеровеччини від німецько - фашистських загарбників;
- 25 березня -  відбувся мітинг  біля пам'ятного знаку Героям Небесної сотні;
 - 23 квітня - проходила історично-документальна виставка «Хмельниччина в роки Великої Вітчизняної війни»  присвячена 70-ти річчю визволення Хмельницької області та України  від німецько - фашистських загарбників.
 Колективи  художньої самодіяльності та окремі  виконавці району  були залучені до участі   в оглядах, конкурсах, фестивалях не тільки районного масштабу.
Колектив   «Madebysoul» , 4 жовтня 2014 року у м. Хмельницькому були учасниками на Хмельницькому обласному відбірковому конкурсі ХІV Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» та 7 жовтня на обласному конкурсі  патриотичної пісні та поезії «Все пам'ятає батьківська земля», присвячений 70-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників.
  22 серпня Народний аматорський хор ветеранів війни та праці «Чебриці» приймали участь у VI обласному фестивалі хорів ветеранів війни та праці у м. Хмельницький.
   23 сепня народний     аматорський     фольклорно-етнографічний ансамбль “ Берегиня ” були учасниками Всеукраїнського фестивалю «Парад вишиванок» у м. Києві  та  презентували  обряд українського весілля і отримали почесне ІІ місце.
  23 липня пройшов районний огляд - конкурс духовної пісні «З піснею до Бога».
  12 вересня працівники Закупненського СБК взяли участь у обласному конкурсі серед працівників міських будинків культури, міських палаців культури «Моя професія - гармонія краси».
  20 вересня Роздайгора М.І. став учасником обласного конкурсу творчої майстерності гармоністів-аматорів і зайняв у конкурсі ІІІ місце.
___________________________________________________________________________________________________________________
   
   Населення району обслуговує  48 бібліотек системи Міністерства культури. З них: Чемеровецька районна бібліотека для дорослих, Чемеровецька районна бібліотека для дітей, Закупненська міська бібліотека та 45 - сільських.
   Мешканцям сіл до 500 жителів надається можливість користуватися нестаціонарними формами обслуговування а саме: жителі 12 сіл району  -
Лисогірка, Нова Гута, Дубівка, Кузьминчик, Михайлівка, Залісся, Ленінське, Мала Бережанка,  Вікторівка, Карачківці, Антонівка, Сл. - Скіпчанська користуються бібліотечними пунктами 1 раз в тиждень.  Жителі 6 сіл -  Рудка, Вигода, Йосипівка, Садове, Бурти, Долинівка обслуговуються книгоношенням.
    У бібліотеках району працює 55 фахівців. З 2008 року очолює  бібліотечну систему Кульпінська Марія Михайлівна. 
  Перші згадки про створення бібліотек в районі поєднані із згадками про розвиток освіти. У великих селах відкривались церковно - приходські школи для селянських дітей. При них створювались невеликі бібліотеки. Книги для яких були пожертвувані заможними родинами. Книги в основному були духовного змісту.
   В 1938 році в смт. Чемерівці було відкрито районну бібліотеку. Вона знаходилась в окремому приміщенні і мала 25 пересувок. Книжковий фонд бібліотеки був значно кращим, ніж в селах. Районна бібліотека стає центром культурного розвитку. Значний відсоток жителів користується її послугами.
    Бібліотеки під час Великої Вітчизняної війни не працювали. Всі надбання бібліотек було знищено окупантами.
Відродження бібліотек району розпочалось після закінчення війни. Жителі сіл зносили до бібліотек вцілілі книги. Бібліотекарі ремонтували їх, а деякі й переписувались. Піднімалось з руїн народне господарство, а разом з ним і бібліотеки.
Після закінчення Великої Вітчизняної війни в старому приміщенні районного Будинку культури відновлює роботу районна бібліотека. Завідує нею Ніна Вдовіна, бібліотекар - Євгенія Павловська.
   В 1957 році колектив районної бібліотеки очолила Ліда Дмитрівна Федоришена. В 1961 році районна бібліотека для дорослих перейшла в новозбудоване приміщення кінотеатру, в якому зайняла другий поверх.
    В кінці 40-х років в Чемерівцях було відкрито дитячу бібліотеку. Знаходилась вона в приміщенні старого Будинку культури де займала кімнату поряд з дорослою бібліотекою. Завідувала нею Віра Іванівна Лаврова.
    В 1965 році дитяча бібліотека займає кімнати приміщення старої школи.
   Створення централізованої бібліотечної системи в районі розпочалось з 1 січня 1978 року. Районна ЦБС об'єднала 2 районні, 1 міську та 53 сільських бібліотеки. Очолила районну ЦБС Валентина Василівна Барицька.
   Центральна районна бібліотека ввійшла в ЦБС з розрізненими приміщеннями. Відділ обслуговування знаходився в приміщенні кінотеатру. Всі інші - в старому приміщенні школи. Восени 1979 року розпочато будівництво нового приміщення районної бібліотеки.
3 травня 1985 року районна бібліотека для дорослих, Ії відділи та центральна дитяча бібліотека перейшли в новозбудоване приміщення.
Сьогодні центральна районна бібліотека - це інформаційний , просвітницький, культурний заклад району, а також методичний центр для публічних бібліотек району.
 
   Чемеровецька  районна бібліотека надає вільний доступ до джерел інформації, забезпечує обслуговування користувачів книгою, періодичними виданнями, організовує презентації книг письменників України, місцевих поетів, проводить різноманітні заходи
відзначенню знаменних та пам”ятних дат, ювілеїв письменникі. Обслуговування дорослих користувачів здійснюють відділи бібліотеки: абонемент і читальний зал, юнацька кафедра; бібліотечний сервіс забезпечують відділи упорядкування та формування бібліотечних фондів, методично - бібліографічний відділ. Бібліотека постійно піклується про те, щоб найновіші видання в найкоротший час потрапили до користувача.   
 Щорічно послугами бібліотеки користуються  понад 2500 чоловік.. Книжковий фонд налічує понад 58 тисяч примірників. При бібліотеці працюють клуб правових знань  „Правознавець” та  клуб цікавих зустрічей „Словом. Звуком. Пензлем” .
  З 2001 року при читальному залі діє Центр регіональної інформації «Влада. Бібліотека. Інформація», який забезпечує прозорість рішень органів виконавчої влади та місцевого самоврядування і здійснює інформаційне обслуговування населення та представників влади .
         В Центрі регіональної інформації читачі можуть ознайомитись з матеріалами, що зібрані в інформаційних теках-накопичувачах,  в сільських бібліотеках створені куточки регіональної інформації.
   З 2013 року в бібліотеці відкрито безкоштовний пункт вільного доступу до мережі Інтернет, в рамках програми "Бібліоміст". Такі ж пункти відкрито в Закупненській міській, Завадівській та Гусятинській сільських бібліотеках
__________________________________________________________________________________________________________________
 
 
Чемеровецька районна бібліотека для дітей
 
   Завжди раді працівники дитячої бібліотеки своїм юним відвідувачам. Тут в тиші просторих залів вони можуть зустрітись з улюбленими героями, одержати необхідну інформацію, реферат, зустрітися з цікавими людьми або просто відпочити з книгою чи з журналом в руках.  До їх послуг абонементи та читальні зали, книжковий фонд - 22 тис. екземплярів та 26 назв періодичних видань .   Читачів 1-4 класів запрошує гурток „Пізнайко”, учнів 5-9 класів обґєднує клуб „Панночка”.
 
    КОРИСТУВАЧІ БІБЛІОТЕКИ ЗМОЖУТЬ :
 
- Користуватись бібліотечними фондами ( понад 75 тис. прим. книг)
- Підвищувати освітній рівень за допомогою періодичних видань ( понад 70 назв щорічно)
- Отримати бібліографічні та тематичні довідки
- Якісно підготуватись до навчання ( повідомлення, реферати, курсові)
- Користуватися послугами Інтернету
- Здобути навики роботи з компґютером
- Взяти участь у творчих акціях, масових заходах та конкурсах , які проводить бібліотека
- Стати членами клубів за інтересами
- Організувати виставку власних творчих робіт
 
Запрошуємо завітати до Чемеровецької районної бібліотеки за адресою:
 
31600
смт.Чемерівці
вул..Центральна, 42
Тел.9-13-79, 2-01-22
 
Понеділок - пґятниця з 8.00 до 18.15
Неділя з 9.00 до 16.00
Вихідний день субота
Останній понеділок місяця - санітарний день
__________________________________________________________________________________________________________________
 
Чемеровецька дитяча художня школа - початковий спеціалізований мистецький заклад, програма якого розрахована на отримання учнями початкової художньої освіти протягом 4 років і містить наступні дисципліни:  рисунок, живопис, композицію, історію мистецтв, скульптуру, декоративно-прикладне мистецтво .
У 2014 році заклад відзначатиме свій 10-ти річний ювілей. Школу було засновано у     2004-ому році.  Засновником школи та першим директором був - Панасюк Василь Іванович, далі  Панасюк Любов Семенівна.
На даний час школу очолює - Чорна Оксана Олександрівна
Контингент школи складає - 195 учнів. Навчально-виховну роботу у Чемеровецькій дитячій  дитячій художній школі здійснюють 11 викладачів, серед яких 6- мають вищу освіту, 2- н/вища,  3 - м/спеціаліста.
При школі створені два  відділи:
-образотворче-мистецтво;                                                                                                           
-декоративно-прикладне мистецтво.                                                                                         
На заняттях використовуються методичні розробки викладачів школи.
За роки існування Чемеровецька ДХШ дала путівку в мистецьке життя близько 120 випускникам, серед яких є і наші викладачі школи.
Крім освітянської роботи, педагогічний та учнівський колективи  ДХШ приймають активну участь у культурно-мистецькому житті району. Це - організація тематичних   виставок учнів, випускників та викладачів школи , участь у художніх конкурсах, фестивалях та проектах на міжнародному, всеукраїнському, обласному рівнях та участь у загальнорайоних святах і заходах.
Чемероветччина - край, овіяний літописними легендами і ратною славою, край надзвичайної казкової природи. Велично і поважно несуть його просторами свої води тихоплинний Збруч.
Мальовничі краєвиди з лісами та озерами, безкраї лани, смарагдові луки з духмяними травами - все це наша Чемероветчина, невід'ємна складова частина держави з могутнім духовним і ресурсним потенціалом, ім'я якої Україна!
Хоча наші пращури завжди дбали про розвиток усіх сфер життєдіяльності області, культурі приділяли особливу увагу. При цьому варто підкреслити, що район був утворений у1963 році, а вже у 1978 побудований Будинок культури, який після цілої низки реорганізацій нині має назву Чемеровецький районний центр культури, дозвілля і мистецтв.
       З 1978 року директорами районного будинку культури працювали :
1979-1981 роки - Ханик Майя Георгіївна
1982-1983 роки - Олійник Анатолій Іванович
1983-1987 роки - Кравець Віктор Володимирович
1987-1988 роки - Басистий Олександр Петрович
1988-1991 роки - Свято Василь Григорович                                         
1991-1992 роки - Хмельницький Леонід Аркадійович
1992-1996 роки - Ємець Володимир Павлович
1996-2005 роки - Ковальчук Анжеліка Анатоліївна
2005- 2006 роки   -  Поплавська Любов Василівна
2006-2007 роки - Ромах Світлана Адамівна
З 2007 року Лісова Олена Михайлівна
У царині професійної, культурно-мистецької діяльності Центру знаходиться  63 села.А це - близько 42 тисяч громадян України, яким небайдужий стан національної культури. Тож методичне забезпечення, організацію дозвілля населення та залучення його до аматорської творчості здійснює 58 клубних закладів району. І наше завдання - надати всім їм необхідну методичну та практичну допомогу.
Нові часи вимагають і нового підходу до організаційно-методичної та творчої роботи закладу, головними функціональними завданнями якого сьогодні є:
- методична і науково-практична робота у сфері культурно-дозвіллєвої і просвітницької діяльності, самодіяльної художньої та технічної творчості;
- аналітично-прогнозуючі, науково-прикладні та соціологічні дослідження в галузі культури і мистецтва;
- пошуково-дослідницька робота у сфері нематеріальної культурної спадщини;
- вивчення, узагальнення та впровадження кращого досвіду роботи культурно-дозвіллєвих установ, аматорських клубних формувань;
- всебічне сприяння розвиткові самодіяльної художньої творчості;
- організація роботи по забезпеченню заходів з підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів галузі;
- організація та здійснення гастрольно-концертної діяльності колективів самодіяльної художньої творчості і аматорів народного мистецтва;
- редакційно-видавнича, інформаційно-довідкова та консультативна діяльність у сфері культури і самодіяльної художньої творчості;
- створення при закладі творчих гуртів, любительських об'єднань, студій та організація їх роботі як творчих лабораторій і культурно - просвітницьких колективів.
      В закладах культури району працює 245 клубних формувань, в яких нараховується 2322 учасників, з них 72 формуваня для дітей та підлітків,  з 742 учасниками.
Оркестрів та інструментальних колективів - 28, в них - 250 учасників, з них для дітей - 2, учасників 35;
вокально-хорових колективів 106, в них 1000 учасників, фольклорних колективів 10- 112 учасників;  
хореографічних колективів 10, в них 166 учасників;
театральних колективів  16, в них учасників 148;
28 любительських об'єднань та клубів за інтересами, де беруть участь 202 учасників.
 В районі працює 83 майстрів художньої творчості.
Звання аматорський «народний» та дитячий «зразковий» мають 16 колективів району:
с.Біла    -   народний     аматорський     фольклорно-етнографічний
ансамбль
“ Берегиня ” (кер. С. Сіньков);
с.П'ятничани- народний  аматорський ансамбль пісні
“ Бабине літо ” (кер. Н. Фаліон);
с.Жердя  -   народний      аматорський      ансамбль      народних   
музик
“ Родина  ” (кер. І. Скрипник);
с.Жердя- народний аматорський ансамбль «
Мальви»     (кер.С.Гнатишен)
с.Демківці - народний фольклорний ансамбль
«Джерело» (кер. Л.Сватюк)
с.Гуків    - зразковий танцювальний  ансамбль
“ Едельвейс ” (кер. І. Ділай)
с.Зарічанка- народний   аматорський   духовий   оркестр   (кер. І. Мищишин );
с.Завадівка- народний аматорський духовий оркестр (кер. М. Роздайгора );
с.Летава- народна аматорська хор-ланка (кер. Л. Підгорна),
с.Летава- зразковий танцювальний ансамбль
“ Летавчанка ” (кер. Р.Алексюк),
- народний  аматорський   хор  ветеранів   війни  і  праці  ЦКДМ (кер. М. Вінярська),
- народна   аматорська   чоловіча   вокальна   група  ЦКДМ   (кер. Й. Вишневський),
- народна аматорська  жіноча  вокальна група  ЦКДМ (кер. Л. Харкавлюк),
       -  зразковий духовий оркестр (кер. В. Ніколюк)
       -  народний аматорський мішаний ансамбль пісні  ЦКДМ (кер. В. Свято)
-  народний ансамбль народних інструментів
«Товтри»  ЦКДМ (кер.А.Крижанівський)
Сьогодні, аби мати змогу ефективно сприяти розвиткові народного мистецтва в районі, у закладі суттєво поліпшено матеріально-технічну базу. В Центрі створено й сучасну комп'ютерну мережу, придбано музичну апаратуру та звукопідсилюючу техніку.
Упорядковано та введено необхідні мистецькі посади, завданням яких є надання необхідної допомоги з будь-яких питань працівникам усіх клубних закладів району. А це потреба у сценарному і репертуарному матеріалі, у виготовленні фільмів і різноманітних буклетів, у забезпеченні підготовки та проведення заходів.
Вже цього року, за сучасними методологічними вимогами, реорганізовано в лабораторію основних форм і методів роботи клубних закладів методичний кабінет. Тут, окрім зберігання та накопичення основних методичних фондів, необхідних для надання як методичної, так і практичної допомоги клубним працівникам, запроваджено вивчення та популяризацію досвіду інноваційних і перспективних форм роботи клубних закладів, систематизовано інформаційно-довідкові матеріали, нормативно-правові документи, сформовано базу сценарних фондів, що містить близько  тисячі сценарних розробок за всіма темами і напрямами культурно-дозвіллєвої роботи,а саме: «Дозвілля», «До календарних дат»,«Клубні вітальні», «Майстри ДПМ», «Художники-аматори», «Любительські об'єднання та клуби за інтересами», « Банк фольклору», «Матеріально-технічна база клубних закладів», «Паспорти  клубних закладів», «Українська символіка», «Організація та методика клубної роботи», «Керівники гуртків худ. самодіяльності», «Кадровий склад керівників клубних   закладів», «Відеоматеріали», «Сценарії та репертуар», «Гурткам ДПМ», «Збирачі  та носії фольклору».
Аудіозаписів, мультимедійні презентації, відеозаписів на СD дисках , за змістом: фольклорні, обрядові, народні, патріотичні; танцювальна та класична музика.   
Заклад здійснює власну видавничу діяльність. Щорічно збільшуються обсяги видань методичних, сценарно-репертуарних матеріалів, що користуються попитом серед фахівців культурно-дозвіллєвої роботи галузей культури і освіти.
-    «На допомогу збирачам української усної народнопоетичної творчості»;
-    Репертуарний збірник (українські народні пісні для хорів народного співу);
-    «Система формувань вокально-хорових навиків»;
-    Каталог культурної спадщиниЧемероветчини.
-    «Особливості організації і проведення індивідуальних занять щодо навчання дітей грі на музичних інструментах» (по музичному жанру);
-    « Рекомендації щодо порядку використання державної символіки України» (по клубній роботі);
-    Репертуарний збірник для хорів народного співу ( по вокально-хоровому жанру).
 
_    «Стежками легенди» легендиЧемеровеччини
-    «Народні традиційні страви із старовинних рецептів Чемеровецького району»
-    Репертуарний збірник для вокально - хорового  співу ( по вокально-хоровому жанру).
Фахівці закладу, для яких якісне навчання кадрів є одним із першочергових завдань, дбайливо опікуються рівнем професійної підготовки клубних працівників та їх здатністю суттєво вплинути на стан розвитку культури регіону. На базі лабораторії основних форм і методів роботи клубних закладів працює методико-консультаційний пункт, де упродовж року отримують методичну і практичну допомогу клубні працівникі.
Зберігаються традиційні навчальні форми, як: семінари-практикуми, майстер-класи, творчі лабораторії, активно запроваджуються тренінг-практикуми, школи професійної майстерності тощо.
Пріоритетним напрямом діяльності закладу є вивчення фольклорно-етнографічних особливостей Чемеровеччини шляхом проведення пошуково-дослідницької роботи та систематизації й упорядкування отриманих результатів. Важливу роботу щодо збереження фольклорних, уже існуючих у загальному фонді Центру, матеріалів останнім часом - з аудіокасет на електронні носії перенесено зразки усної народної творчості загальною тривалістю звучання близько 20 годин.
__________________________________________________________________________________________________________________
 
Чемеровецький  районний народний історико -  краєзнавчий музей
 
В районі  діє 21 недержавний музеїв, з них 1 районний народний історико - краєзнавчий музей, 11 музеїв історії сіл - це музеї історії сіл Кормильче, Біла, Летава, Кугаївці, Юрківці, Свіршківці, Закупне, Сокиренці, Гусятин, Жердя, Цикова, 1 - музей народознавства при районній центральній бібліотеці, відкритий з нагоди 20-ї річниці незалежності України,  2 музеї Героїв Радянського Союзу А.П Брянського та О. К. Коробчука, 1 - музей Збройних сил Свіршковецької ЗОШ, 3 кімнати Бойової Слави Вишнівчицької, Чемеровецької та Чернецької ЗОШ.
 
 У 2013 році відкрито Завадівський краєзнавчий музей, експозиція музею відтворює давнє минуле села та його мешканців, тут представлені оригінальні зразки одягу, багата колекція хатнього посуду, історичні документи, зібрані знаряддя праці, фото.
 Також відкрито  музей-кімнату утворення і становлення народного аматорського театру-пісні «Бабине літо» де зберігаються  матеріали, які розповідають про створення театру-пісні, їх творчий шлях.
З 21 недержавних музеїв 3 носять звання «народний» - це Летавський, Більський та районний історико-краєзнавчий  музей історії села, які підтвердили свої звання в 2012 році згідно постанови управління культури туризму і курортів № 10 від 7.09. 2012  та згідно підготовлених та  поданих документів, які характеризують дані заклади  відповідно до норм чинного законодавства.
     Загальна кількість експонатів районного музею становить 1511 одиниць. Експонати розміщені в 4 залах, загальною площею 168 м. кв. В музеї діє 12 експозицій, які дозволяють проводити екскурсії для всіх вікових категорій населення та розкривати екскурсійну тему більш як на 15 тем .
     Основні експозиції районного музею:
   -   «Знати Біблію, означає знати своє історичне минуле»;
   -  «Моя країна Україна»;                
   - «Чемеровеччина оповита легендами»;
   - «Знай, бережи, пам'ятай»;
   - «Життя С. Ароновича - це вічний спогад Божої Матері»;
   -  «Ними пишається наш край»;
   -  «Репресії 30-40 років на Чемеровеччині»;
   -    «Голодомор 1932-1933 років»;
   - «Ми їм завдячуємо життям»;
   - експозиція «Нумізматики»;
   - «Афганістан болить в моїй душі»;
   - «Дзвони Чорнобиля».
 В музеях району зібрані унікальні фото та документальні матеріали, речі побуту, які розповідають нам про минулу історію, пропагують серед дітей та молоді історію культури українського народу та його традиції. Це дозволяє керівникам музеїв проводити різноманітні форми роботи, такі як музейні уроки, бесіди, хвилини пам'яті, уроки мужності, скорботи тощо. Приємно відмітити, що експозиції музеїв постійно поповнюються. Було проведено ряд екскурсій присвячені 90-річчю району, та до Дня Перемоги, а саме «Історія виникнення Чемеровеччини», «Дай Бог, нам, ніколи війни не знати», проведено зустріч із сім'є з Житомира, які на 9 травня приїхали до меморіалу, щоб вшанувати свого батька, дідуся Сороку Павла Йосиповича, який помер при визволені Чемеровеччині. Написана стаття в районну газету «Нове життя», до Дня Перемоги, під назвою «Пам'ятаймо тих, хто пережив страшну війну, І тих, хто залишивсь в обіймах смерті.».
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2014