Чемеровецький сервісний центр Головного управління
Пенсійного фонду України у Хмельницькій області
 
ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ РАЙОНУ!
 
 
    З червня 2018 року  Пенсійним фондом запроваджено нову послугу для населення “Смс-інформування” осіб через мобільні телефони та електронну пошту.  Для пенсіонерів будуть надходити дані про зміни, які відбуваються у їх пенсіях, для інших людей  про кількість стажу, який уже набутий  для призначення пенсії. Послуга безкоштовна.
   Для підключення даної послуги необхідно з паспортом звернутися в громаду або у Чемеровецький відділ обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, написати заяву вказавши номер телефону.
     За більш детальними роз”ясненнями можна звернутися на “гарячу” телефонну лінію за номером 9-10-37 або за адресою смт.Чемерівці вул.Центральна, 40.
 
 
_____________________________________________________________________________________________________________________________________
       
  
ПЕНСІЇ ЗА ОСОБЛИВІ ЗАСЛУГИ
 
       Пенсійна реформа, яка почалась у жовтні 2017 року, змінила порядок встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною.
     Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 року № 2148 (далі - Закон) внесено зміни до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною". Зокрема, спрощено порядок встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною.
    Передбачено, що починаючи з 11 жовтня 2017 року пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюють
територіальні органи Пенсійного фонду України. Для встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною особа подає до територіального управління Пенсійного фонду України заяву про встановленняя пенсії за особливі заслуги перед Україною з належними документами.
    Рішення про встановлення (перерахунок, відмову) пенсії за особливі заслуги перед Україною, за заявами, які надходять після 11 жовтня 2017 року, приймають територіальні управління Пенсійного фонду України, зокрема щодо осіб, зазначених у пунктах 2, 6-8 ст. 1 Закону.
    Законом також змінено термін встановлення пенсії за особливі заслуги, яка встановлюється з дня звернення за встановленням пенсії або з дня набуття права на неї, якщо звернення за її встановленням відбулось не пізніше 12 місяців із дня набуття права. Днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважають день прийому заяви про встановлення пенсії за особливі заслуги з усіма належними документами. Якщо заява про встановлення пенсії за особливі заслуги надсилається поштою і до неї додаються всі необхідні документи, днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважають дату, зазначену на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
У разі якщо до заяви додано не всі необхідні документи, територіальний орган Пенсійного фонду України повідомляє заявникові, які документи він має подати додатково. Якщо такі документи буде подано не пізніше як через три місяці з дня повідомлення про необхідність їх подання, днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважають день прийому або відправлення заяви про встановлення такої пенсії.
    Територіальний орган Пенсійного фонду України розглядає заяву про встановлення (перерахунок) пенсії за особливі заслуги перед Україною та в 10-денний термін з дня її подання з усіма належними документами ухвалює рішення про встановлення (перерахунок) пенсії за особливі заслуги.
УВАГА!
    Пенсії за особливі заслуги встановлюють громадянам, зазначеним у статті 1 Закону, які мають право на пенсію за віком, у зв'язку з інвалідністю, у разі втрати годувальника та за вислугу років.
    Пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку особа має право згідно із Законом. Така пенсія встановлюється залежно від заслуг особи в розмірі 20 - 40% від прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність. У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, територіальний орган Пенсійного фонду України здійснює перерахунок пенсії за особливі заслуги з дати, з якої встановлено новий розмір прожиткового мінімуму.
    Якщо особа одночасно має право на надбавку з кількох підстав, встановлюється надбавка, що є більшою в максимальному розмірі.
 
_____________________________________________________________________________________________________________________________________
 
   ДО УВАГИ!
 
ДЕРЖАВНИМ НОТАРІАЛЬНИМ КОНТОРАМ 
ТА ПРИВАТНИМ НОТАРІУСАМ
 
 
        Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області  повідомляє, що відповідно до пункту 9 частини першої статті 1 Закону України від 26.06.1997 року № 400 «Про збір на обов'язкове державне пенсійне  страхування» (із змінами) нотаріуси, щокварталу, до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом, подають до органів Пенсійного фонду України за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса звіт про укладені договори купівлі - продажу нерухомого майна та сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
            З урахуванням набрання з 4 квітня 2018 року чинності постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 212 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 3 листопада 1998 року № 1740 і від 25 серпня 1999 року   № 1549» (далі - Постанова № 212), якою затверджено форму звіту про укладені   договори   купівлі  - продажу нерухомого майна та сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, порядок їх подання, в термін до 20 квітня 2018 року усім нотаріусам вперше необхідно подати звіт про укладені договори купівлі - продажу нерухомого майна та сплату збору на  обов'язкове державне пенсійне  страхування за формою згідно з Додатком 4 до Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне  страхування з окремих видів господарських операцій за І квартал 2018 року.
Упродовж року такі звіти необхідно подавати до 20 квітня, 20 липня, 20 жовтня та 20 січня.
При цьому слід пам'ятати, що звіт подається особисто на паперових носіях, або ж надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.
Адреса головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області - 29013, м. Хмельницький, вул. Герцена, 10 (
для поштового направлення) та місцезнаходження сервісних центрів обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, де можна здати звіт: смт. Білогір'я,  вул. Шевченка, 70, смт. Віньківці, вул. Л.Українки, 1 А, м. Волочиськ, вул. Лисенка, 8, м. Городок, вул. Грушевського, 90, м. Деражня, вул. Миру, 35, м.Дунаївці, вул. Шевченка, 67, м. Ізяслав, вул. Шевченка, 14, м.Красилів, вул. Центральна, 38 а, смт. Летичів, вул. Савіцького Юрія, 16, смт. Нова Ушиця, пров. Український, 6, м. Полонне, вул. Л.Українки,  97, смт. Стара Синява,  вул. І.Франка, 8,   м.Теофіполь,  вул. Щорса, 25, смт.Чемерівці, вул. Центральна, 40, смт. Ярмолинці, вул. 600-річчя Ярмолинець, 3, м.Кам”янець-Подільський,  вул. Огієнко, 10, м. Нетішин, вул. Незалежності, 12, Славута, вул. Козацька, 2, м.Старокостянтинів, вул. Миру, 17/1, м.Шепетівка, вул. Островського, 6, м.Хмельницький, вул. Кам'янецька, 122/2, м. Хмельницький, вул. Володимирська, 49.
 
 
_____________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Результати роботи головного управління Пенсійного фонду України в області
 за січень-квітень 2018 року
 
На виконання пріоритетів діяльності Пенсійного фонду України протягом січня - квітня 2018 року за рахунок законодавчо встановлених джерел надходження коштів в області вчасно і в повному обсязі профінансовані видатки для 405,4  тис. пенсіонерів, в т. ч. 23,0 тис. пенсіонерів силових структур міністерств та відомств. На пенсійні виплати направлено 3,5 млрд. грн., що на 749,4 млн. грн. більше, ніж в аналогічному періоді минулого року, з них на виплату пенсій військовослужбовцям - 360,1 млн. грн.
За 4 місяці 2018 року призначено
5406 пенсій, проведено 52,0 тис. поточних перерахунків.
За звітний період проведено перерахунки з 1 січня 2018 року для  85,4 тис. (20,9%) пенсіонерів, зокрема 65-річним особам при наявності стажу у чоловіків 35 років, у жінок 30 років та в зв'язку із збільшенням максимального розміру пенсії  до 13730 грн.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» проведено перерахунок пенсій для
22,6 тис. пенсіонерів силових структур та відомств, середній розмір підвищення склав 1330,35 грн.
З 1 квітня 2018 року на виконання ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» проведено перерахунок пенсій для
97,2 тис. цивільних пенсіонерів (25,4% від загальної кількості), за результатами отримали підвищення 67,3 тис. осіб (69,3%). Додаткова потреба склала майже 2 млн.грн., середній розмір підвищення 20,22 грн.
З початку року середній розмір пенсії в області зріс на
69,51 грн. (на 1,3%) та склав 2132,93 грн., що на 55,3% перевищує прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (1373 грн.), та на 347,53 грн. менше (на 14,0%) від середнього розміру пенсії по Україні (2480,46 грн.).
До бюджету головного управління ПФУ області за січень - квітень 2018 року надійшло
1298,4 млн. грн., з яких 1264,1 млн. грн. - частина єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та 34,3 млн. грн. - інші кошти. Загальне доведене завдання із надходження коштів виконано на 111,1%.
Відділ з питань організаційно-інформаційної роботи
 
_____________________________________________________________________________________________________________________________________
 
                         Про перерахунок пенсій з 1 квітня 2018 року
 
         Частиною 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що діє з 1 січня 2004 року, передбачено проведення перерахунків пенсій для пенсіонерів, які після призначення (проведення попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати і набули не менш як 24 місяці страхового стажу. Згідно зазначеної статті можна дорахувати стаж і меншої  тривалості при умові, якщо після призначення чи попереднього перерахунку пенсії пройшло не менше 2 календарних років. 
         З 1 жовтня 2017 року Законом України №2148 від 03.10.2017 р. внесено зміни в частину 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» , відповідно до яких органи Пенсійного фонду України
щороку з 1 квітня мають проводити зазначені перерахунки пенсій автоматично без додаткового звернення тих пенсіонерів, які на 1 березня відповідного року набули право на проведення перерахунку пенсії з дорахуванням страхового стажу або страхового стажу і заробітку. Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється за даними системи персоніфікованого обліку після останньої дати зарахованого страхового стажу при  призначенні (попередньому перерахунку) пенсії.
           Зважаючи на ці зміни, вперше з 1 квітня 2018 року органами Пенсійного фонду проведено такий перерахунок пенсій в автоматичному режимі без особистого звернення для тих пенсіонерів, яким вперше призначено пенсію до 01.04.2016 року, та в яких від останньої дати зарахування страхового стажу до 01.03.2018 року пройшло не менше 24 календарних місяців. При цьому такий перерахунок торкнувся пенсій за віком, по інвалідності, в тому числі пенсій, які обчислені в розмірі пенсії за віком та пенсій за вислугу років при умові, що станом на 01.04.2018 року їх одержувачі досягли пенсійного віку, передбаченого чинним законодавством.
         Перерахунку з 1 квітня не підлягають пенсії, розмір яких в період з 01.04.2016 року перераховувався з урахуванням  стажу, стажу і заробітної плати після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, або проводився перехід з одного виду пенсії на інший.
    Головне управління Пенсійного фонду області здійснило перерахунок пенсій з 01.04.2018 року для 97,2 тис. пенсіонерів (або для 25,4% від загальної кількості пенсіонерів), середній розмір підвищення склав 19,33 грн., а додатково до місячної потреби необхідно майже 2 млн. грн.        
       
         
 
Інформацію підготовлено управлінням
застосування пенсійного законодавства
головного управління Пенсійного фонду України
в Хмельницькій області
 
 
 
 
Порядок надання адміністративних послуг,
    роз'яснень та консультацій з питань пенсійного законодавства
    Городоцьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України
 
 
 
    
І. Загальні положення
 
Органи Пенсійного фонду України в Хмельницькій області відповідно до законів України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" надають адміністративні послуги з оформлення і видачі свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування та пенсійного посвідчення.
Адміністративна послуга з оформлення та видачі пенсійного посвідчення надається фахівцями в приміщеннях Фонду безоплатно в період призначення пенсії.
Адміністративна послуга з оформлення та видачі свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування здійснюється безоплатно застрахованим особам на підставі анкети згідно із зразком, наведеним у додатку до Порядку видачі свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою КМУ від 22.08.2000р. № 1306.
Послуги надаються безпосередньо в управліннях Пенсійного фонду України в районах та містах області, адреси яких розміщені на
веб-сайті головного управління в Хмельницькій області (www.pfu-km.gov.ua).
Одержувачі адміністративної послуги можуть отримати консультаційну допомогу з питань, пов'язаних з наданням адміністративної послуги, за контактними телефонами відповідних органів Фонду, розміщеними в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Пенсійного фонду України (www.pfu.gov.ua), веб-сайті головного управління в Хмельницькій області та через електронну пошту (post@km.pfu.gov.ua ).
Управліннями Пенсійного фонду України в районах та містах області здійснюється надання адміністративних послуг згідно розпорядку роботи з 9 год. до 18 год. 15 хв. (у п'ятницю до 17 год.) перерва з 13 год. до 14 год.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області надаються адміністративні послуги лише з оформлення та видачі пенсійних посвідчень військовослужбовцям та іншим категоріям громадян.
 
ІІ. Надання адміністративних послуг особам з особливими потребами
 
Надання адміністративної послуги зі здійснення видачі пенсійного посвідчення відповідно до Порядку обліку, зберігання, оформлення та видачі пенсійних посвідчень в Пенсійному фонді України та його органах, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.03.2004р. № 4-1 здійснюється шляхом оформлення та видачі особисто пенсіонеру або іншій особі, яка представляє інтереси пенсіонера, на підставі нотаріально засвідченого доручення, а у разі, якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа - опікуну, піклувальнику, батькам при пред'явленні паспорта та відповідних підтверджуючих особу документів під підпис у журналі обліку пенсійних посвідчень.
Надання адміністративної послуги зі здійснення видачі свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування застрахованим особам здійснюється особисто через роботодавців та безпосередньо в органах Пенсійного фонду (для осіб, що забезпечують себе роботою самостійно) або іншими особами, які представляють інтереси одержувача свідоцтва, на підставі нотаріально засвідченого доручення.
Одержувачі адміністративної послуги можуть отримати консультаційну допомогу з питань, пов'язаних з наданням адміністративної послуги, за контактними телефонами органів Фонду в області, розміщеними на веб-сайті головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (www.pfu-km.gov.ua).
 
    ІІІ. Надання роз'яснень та консультацій громадянам
 
Роз'яснення норм пенсійного законодавства та консультації громадян щодо питань його застосування здійснюються шляхом:
 
1.    Особистого прийому в управліннях ПФУ за місцем проживання згідно розпорядку роботи з 9 години до 18 години 15 хвилин (у п'ятницю до 17 години) перерва з 13 години до 14 години.
 
2.    Особистого прийому керівництва головного управління (згідно з графіком розміщеним на веб-сайті) та управлінь ПФУ в районах та містах області (згідно з графіками).
 
3.    Особистого (виїзного) прийому керівництва головного управління та управлінь ПФУ в районах та містах (згідно з графіком).
 
4.    Виїзного прийому у складі мобільних груп органів виконавчої влади міст або районів (за розкладом).
 
5.    Телефонування за номером “гарячої” телефонної лінії відповідного управління (номери телефонів розміщені на         веб-сайті головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області - www.pfu-km.gov.ua).
 
6.    Звернення з питанням через мережу Інтернет (веб-портал Пенсійного фонду України http://portal.pfu.gov.ua).
 
7.    Письмового звернення.
 
    ІV. Надання роз'яснень та консультацій громадянам з особливими потребами
 
Для надання роз'яснень та консультацій громадянам з особливими потребами (Укази Президента України "Про першочергові заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями" та "Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями" тощо) органами ПФУ області передбачено надання послуг шляхом індивідуального обслуговування громадян даної категорії з питань:
 
1.    роз'яснення пенсійного законодавства шляхом телефонних консультацій (номери телефонів розміщені на  веб-сайті головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області);
 
2.    роз'яснення пенсійного законодавства, отримання зразків документів, бланків тощо через веб-сайт головного управління ПФУ в Хмельницькій області;
 
3.    отримання послуг в електронному вигляді через можливості веб-порталу (http://portal.pfu.gov.ua), де після реєстрації можливо отримати зразки документів, бланків тощо.
 
В разі необхідності для консультації з питань пенсійного законодавства персонального характеру або стосовно конкретних даних пенсійної справи:
 
1.    через уповноважену особу на підставі нотаріально засвідченого доручення;
 
2.    листа - звернення, оформленого відповідно до Закону України "Про звернення громадян";
 
3.    з виїздом за місцем проживання особи з обмеженими можливостями (за попереднім узгодженням за телефоном "гарячої" лінії в управлінні Пенсійного фонду України області за місцем проживання).
______________________________________________________________________________________________
                                       „Про погашення заборгованості за рішеннями судів”
     
                    Постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 року № 440
затверджено "Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду”, виконання яких гарантується державою".      
               Порядок поширюється на рішення судів, прийняті за період:
для "Дітей війни" по 22.07.2011 року;
для "Чорнобильців" по 31.12.2011 року  і винесені до 01січня  2013 року.
      Тільки тим пенсіонерам, на користь яких ухвалено рішення суду (або видано виконавчий документ), але не виплачено передбачені рішення суду суми, необхідно подати до виконавчої служби Головного управління юстиції Хмельницької області
:
м. Хмельницький, вул. Тернопільська, 13/2
, наступні документи:
    - Заява про виконання рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунку, на який слід перераховувати кошти (довідку банку про відкриття або наявність рахунку);
    - Оригінал (дублікат) виконавчого документа або рішення суду (завірену судом його копію);
    - Ідентифікаційний номер і копію паспорта громадянина України.
         Виплата проводитиметься Державним казначейством при наявності відповідного фінансування з Державного бюджету.
         Погашення заборгованості буде здійснюватися Казначействомв межах бюджетних асигнувань, визначених Законом про Державний бюджетУкраїни на відповіднийрік (не раніше 2015 року), за бюджетноюпрограмою для забезпеченнявиконання рішень судуна підставі рішень, поданихорганом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 року № 845 та в порядку черговості подання документів.
            Якщо оригінал рішення суду (виконавчого документу) знаходяться у пенсійній справі заявника, то отримати його можна в приймальні для громадян управління Пенсійного фонду України в
Городоцькому районі за адресою:  м. Городок, вул.Грушевського ,90 ,1 поверх ,  кабінет№ 8.
 
 
 
  
                                       „Про погашення заборгованості за рішеннями судів”
     
                    Постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 року № 440
затверджено "Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду”, виконання яких гарантується державою".
                   Порядок поширюється на рішення судів, прийняті за період:
для "Дітей війни" по 22.07.2011 року;
для "Чорнобильців" по 31.12.2011 року  і винесені до 01січня  2013 року.
           Тільки тим пенсіонерам, на користь яких ухвалено рішення суду (або видано виконавчий документ), але не виплачено передбачені рішення суду суми, необхідно подати до виконавчої служби Головного управління юстиції Хмельницької області
: м. Хмельницький, вул. Тернопільська, 13/2, наступні документи:
   - Заява про виконання рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунку, на який слід перераховувати кошти (довідку банку про відкриття або наявність рахунку);
    - Оригінал (дублікат) виконавчого документа або рішення суду (завірену судом його копію);
    - Ідентифікаційний номер і копію паспорта громадянина України.
         Виплата проводитиметься Державним казначейством при наявності відповідного фінансування з Державного бюджету.
         Погашення заборгованості буде здійснюватися Казначействомв межах бюджетних асигнувань, визначених Законом про Державний бюджетУкраїни на відповіднийрік (не раніше 2015 року), за бюджетноюпрограмою для забезпеченнявиконання рішень судуна підставі рішень, поданихорганом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 року № 845 та в порядку черговості подання документів
    Якщо оригінал рішення суду (виконавчого документу) знаходяться у пенсійній справі заявника, то отримати його можна в приймальні для громадян управління Пенсійного фонду України в
Горо доцькому районі за адресою:  м. Городок, вул.Грушевського ,90 ,1 поверх ,  кабінет№8.
______________________________________________________________________________________________
     
Доступ до публічної інформації
 
Президент України впроваджує європейські стандарти відкритості і прозорості в роботі органів державної влади. Важливим кроком на цьому шляху стало підписання Главою держави Закону України «Про доступ до публічної інформації».
На виконання цього закону Президент України підписав Укази «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» та «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в допоміжних органах, створених Президентом України». Ці укази покликані забезпечити реалізацію конституційного права громадян вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.
Надання публічної інформації головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснюється шляхом відповіді на
інформаційний запит.
Згідно з законом, публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень.
 
 
Запит від особи на отримання інформації складається у
довільній формі. При цьому необхідно вказати:
 
1)
ім'я та прізвище запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону;
2) опис інформації, яку запитувач хотів би отримати (вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит);
3) підпис і дату.
Запит може бути поданий:
письмово: адреса м. Городок, ву. Грушнвського ,90,  управління Пенсійного фонду України в Городоцькому районі
(Форми для подання інформаційного запиту у письмовому вигляді (від фізичної особи; від юридичної особи; від об'єднань громадян) запитувати в приймальні      для громадян управління Пенсійного фонду України в Городоцькому районі, каб. № 8 та на конверті вказувати "Публічна інформація");
усно: телефон (03851) 3 21 28;
електроною поштою: r04@pfu.hm.ukrtel.net
 
 
 
 
 
 
Доступ до публічної інформації
 
Відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України
«Про організацію виконання норм Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 15.08.2011 № 22-1 публічна інформація про діяльність Пенсійного фонду надається:
ь    В усній формі та у вигляді документованої інформації, в тому числі у вигляді електронного документа.
ь    У формі, визначеній у запиті на інформацію, а у разі неможливості її надання у запитуваній формі інформація надається в тому вигляді, в якому вона зберігається у Пенсійному фонді.
ь    В усній формі фізичним, юридичним особам, об'єднанням громадян без статусу юридичної особи під час особистого прийому.
Якщо з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит особисто, його може оформити відповідальна особа відділу по роботі із зверненнями громадян головного або підвідомчого управління Пенсійного фонду України в області, обов'язково зазначивши в запиті своє ім'я, контактний телефон, та надати копію запиту особі, яка його подала.
Відповідь на запит на інформацію надається
не пізніше п'яти робочих днів із дня отримання органами Пенсійного фонду області запиту.
 
Якщо запит на інформацію стосується відомостей, необхідних для захисту життя чи свободи особи, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь надається
не пізніше 48 годин із дня отримання запиту. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує її пошуку серед значної кількості даних, можливе продовження строку розгляду запиту до 20 робочих днів. Про продовження строку запитувачу письмово повідомляється не пізніше п'яти робочих днів із дня отримання запиту.
Відповідь на запит надається
безоплатно, але якщо запитувана інформація містить документи обсягом більше  10 сторінок, керівник структурного підрозділу, відповідальний за надання інформації, не пізніше п'яти робочих днів із дня надходження запиту до органів Пенсійного фонду області повідомляє про це заявника із зазначенням вартості фактичних витрат, пов'язаних із копіюванням або друком документів, та реквізитів і порядку сплати цих витрат. За таких обставин надання інформації здійснюється протягом трьох робочих днів після підтвердження оплати вартості фактичних витрат. Якщо у запиті разом із проханням надати публічну інформацію міститься прохання надати також інформацію, що не належить до публічної, то відповідь на запит може бути направлено заявнику окремо у терміни, передбачені чинним законодавством України, про що запитувач повідомляється у такій відповіді.
 
 
 
Доступ до публічної інформації
 
Пенсійний фонд  має право відмовити в задоволенні запиту, якщо:
 
ь    Пенсійний фонд не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит.
ь    Інформація, що запитується, належать до категорії інформації з обмеженим доступом.
ь    Не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, відповідно до якої запит на інформацію має містити:
-    ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної  пошти, а також номер засобу зв'язку за його наявності;
-    загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
-    підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
Особі, яка не оплатила передбачені законодавством фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком документів, запитувана інформація надається після сплати цих витрат.
 
 
Порядок оскарження рішень розпорядника інформації або бездіяльності.
Відповідно до статті 23 Закону України "Про доступ до публічної інформації", рішення дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.
Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.
Робота із запитувачами інформації проводиться щоденно у робочий час.
Відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України «Про організацію виконання норм Закону України           «Про доступ до публічної інформації» від 15.08.2011 №22-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06.10.2011 №1150/19888 з метою ефективної реалізації органами Пенсійного фонду України Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 №2939-VI, Указу Президента України від 05.05.2011 № 547 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» затверджено форми для подання запиту на отримання публічної інформації (Форми для подання інформаційного запиту у письмовому вигляді або електронною поштою запитувати в приймальні для громадян управління Пенсійного фонду України в Городоцькому районі, каб. № 8, або роздрукувати на офіційному веб-сайті головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області
www.pfu-km.gov.ua)
 
________________________________________________________________________________________________________
Про основні напрями пенсійної реформи
 
         Кабінет міністрів Українисхвалив у травні поточного року законопроект, який дозволить провести якісну реформу пенсійної системи в Україні. Пенсійна реформа маєзапрацювати після ухвалення українським парламентом з 1 жовтня 2017 року.
В проекті пенсійної реформи передбачено:
      -  осучаснення пенсій. Має бути запроваджена нова формула нарахування пенсій за єдиним підходом для "старих" і "нових" пенсіонерів із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3764,40 грн. (раніше - в залежності від року призначенні пенсії від 1197,91 грн до 3764,40 грн), тобто показник, за яким розраховуються пенсії, буде підвищено майже втричі;
      - з 1 жовтня 2017 року заплановане друге підвищення соціальних стандартів на 5%, а не з 1 грудня, як було заплановане Державним бюджетом;
      - пенсійний вік залишиться на рівні 60 років для людей, які мають страховий стаж 25 років;
    - пенсійна реформа передбачає поетапне збільшення трудового стажу для виходу на пенсію з 25 до 35 років.Пенсія за віком 60 років призначатиметься при наявності страхового стажу 25 років. Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу буде збільшуватися на 1 рік. І в 2028 році, щоб отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу. Щепенсійна реформа дозволить купувати до 5 років страхового стажу;
      -з 1 січня 2018 року скасовується право на призначення пенсій за вислугу років для
працівників освіти, охорони здоров'я, соціального захисту та інших, "яким було вигідніше вийти на пенсію через низьку заробітну плату";
       -Кабінет міністрів пропонує скасувати обмеження розміру пенсій працюючим пенсіонерам (85% від розміру пенсії, але не менш 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили непрацездатність);
    -у законопроекті прописано автоматичну норму щодо щорічної індексації (перерахунку) пенсій для захисту від інфляції: з урахуванням фінансових можливостей солідарної системи, але не менш ніж на 50% росту середньомісячних зарплат за три роки та на 50% індексу споживчих цін.
 
                                                                                                                                                                            Городоцьке об'єднане управління                                                                                                                                                                                    Пенсійного фонду України
Хмельницької області
______________________________________________________________________________________________
    Про перерахунок пенсій з 1 травня 2017 року в зв'язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність
 
    Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з травня 2017 року збільшено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, до 1312,00 грн. До цього ця величина становила 1247,00 грн.
       Перераховано мінімальні розміри пенсій, призначені відповідно до статті 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Мінімальний розмір пенсії за віком при наявності у чоловіків 25, у жінок - 20 років страхового стажу (якщо пенсія призначена до 01.10.2011 р.), та мінімальний розмір пенсії при наявності у чоловіків 35, у жінок - 30 років страхового стажу (якщо пенсія призначена після 01.10.2011 р.) встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
      Перераховано доплату за понаднормативний стаж (за кожний повний рік, понад25 (35) років для чоловіків та понад 20 (30) років для жінок розмір пенсії збільшується на 1% від розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, але не більше 1% від прожиткового мінімуму.
      Перераховано мінімальні пенсії у зв'язку з втратою годувальника особам, які отримують пенсії за “військовим” Законом, “Про підвищення престижності шахтарської праці, інвалідам війни та учасникам бойових дій.
        Крім цього, з 1 травня 2017 року перераховано розмір надбавок та підвищень до пенсій, які визначаються від розміру прожиткового мінімуму.
Перерахуванню не підлягають розміри надбавок та підвищень:
·    дітям війни (розмір підвищення як до 1 травня 2017 року, так і після цієї дати складає 66,43 грн.);
·    членам сімей загиблих військовослужбовців та померлих інвалідів війни (розмір підвищення до пенсії складає 398,58 грн.);
·    щомісячна компенсація сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи (113,88 грн.);
·    додаткова пенсія чорнобильцям 1-4 категорій.
      Право на перерахунок, згідно із діючим законодавством, мають не всі пенсіонери. У деяких категорій пенсіонерів розмір пенсії залишиться на рівні 949 грн.; у деяких він буде більший за 949 грн., але менший за 1312 грн. Це одержувачі соціальних пенсій (без стажу та заробітку), а також ті, хто не має повного стажу роботи. У деяких пенсіонерів, розмір пенсії яких був більший за мінімальний, пенсії з 1 травня не збільшаться у зв'язку з тим, що у складі їхньої пенсійної виплати є фіксована індексація.
     Звертаємо увагу, що право на перерахунок у зв'язку із збільшенням прожиткового мінімуму мають лише непрацюючі пенсіонери.
         Працюючі пенсіонери отримають право на перерахунок пенсії у зв'язку із збільшенням прожиткового мінімуму тільки після звільнення з роботи та за умови звернення до органів Пенсійного фонду України з відповідною заявою.
          Нагадуємо  пенсіонерам, про необхідність своєчасного (протягом 10 днів з дня працевлаштування, звільнення ) повідомлення органів Пенсійного фонду України.
 
Виплата пенсій працюючим пенсіонерам
              З 1 січня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким продовжено до 31 грудня 2017 року особливий порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам, розмір пенсії яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Таким особам пенсія виплачується в розмірі 85 відсотків від призначеного розміру пенсії, але не менше ніж 1870,50 грн. (1247,00 грн.*150 %). Даний порядок не поширюється на інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, осіб на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», тобто таким пенсіонерам пенсія виплачується в повному розмірі.
       Тимчасово, по 31 грудня 2017 року особам (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист»), які займають посади державної служби, визначені Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, а також працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачується.
         Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється.
При цьому пенсії, призначені відповідно до законів України «Про державну службу», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» ветеранам військової служби виплачується в повному обсязі. Належність до ветеранів війни підтверджується відповідним посвідченням.
       Обмеження щодо виплати пенсії, щомісячного довічного грошового утримання не застосовуються протягом дії особливого періоду до пенсій, щомісячного грошового утримання, що призначенні особам, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Міністерстві оборони України, Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, Міністерстві внутрішніх справ України, Національній поліції України, Апараті Ради національної безпеки і оборони України, Державній спеціальній службі транспорту, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Управлінні державної охорони України, Державній пенітенціарній службі України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національній гвардії України, органах військової прокуратури або беруть участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об'єктів у разі захоплення, відбитті спроб насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою; до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, що призначені відповідно до, законів України «Про прокуратуру» «Про судоустрій і статус суддів», на період виконання особами, яким вони призначені, повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.
 
В яких випадках може бути зупинена або зменшена виплата пенсії
Розмір пенсії загалом залежить від страхового стажу, заробітної плати, часу виходу на пенсію. Впливає на розмір пенсії і факт працевлаштування. Наприклад, якщо людина влаштувалась на роботу, вона може отримати пенсію в меншому розмірі або взагалі залишитися без неї. Про що в зв'язку з цим необхідно знати пенсіонеру?
Виплата пенсії зупиняється,якщо пенсіонер працевлаштувався, в деяких випадках йому можуть призупинити виплату пенсії. Так, при працевлаштуванні пенсія не виплачується:
·    жінкам, які вийшли на пенсію до 01.01.2015 року достроково до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Відповідно до п. 7-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», після реформи, тобто з 1 жовтня 2011 року до 1 січня 2015 року, жінки могли вийти достроково на пенсію в 55 років. Умови виходу на пенсію - 30 років стажу та звільнення з роботи;
·    особам, яким призначена пенсія за вислугу років (якщо пенсіонер починає працювати за спеціальністю, яка дає право на призначення такої пенсії).
Пенсія виплачується в меншому розмірів той же час, інші пенсіонери мають право працювати та отримувати пенсію, але і тут бувають випадки, коли розмір пенсії стає меншим. Чому? Це пов'язано з тим, що при працевлаштуванні пенсіонера йому припиняють виплачувати деякі надбавки.
Зокрема, при працевлаштуванні:
·    інвалідам ІІ-ї та ІІІ-ї групи інвалідності припиняють платити пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком. У разі працевлаштування пенсія виплачується в наступних відсотках від пенсії за віком: інвалідам ІІ групи - 90%, інвалідам ІІІ групи - 50%.
·    працюючим пенсіонерам за віком не проводять перерахунок надбавки за понаднормативний стаж у зв'язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму. Такий перерахунок проводять після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму на дату звільнення;
·    знімаються надбавки на неповнолітніх дітей (до 18 років). Дані надбавки призначаються тільки непрацюючим пенсіонерам та виплачуються на кожну дитину в таких розмірах:
·    для тих, хто отримує пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - 150,00 грн. (постанова Кабінету Міністрів України від 16 липня 2008 року № 654);
·    для тих, хто отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (50% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідно до ст. 16 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»).
На замітку пенсіонеру
Відповідно до п. 2.21 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у разі звільнення (припинення діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) особа повідомляє орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії про дату звільнення шляхом подання заяви.
 
Про стан пенсійного забезпечення в Чемеровецькому районі за 2016 рік
 Згідно чинного законодавства призначено 392 нових пенсійних справ, проведено 17,4 тис. поточних перерахунків пенсій.
 Проведено перерахунки пенсій в зв'язку із зміною соціальних стандартів відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 травня та з1 грудня 2016 року. В середньому підвищення склали
59,82 грн. і 121,22 грн., додаткова потреба в коштах 1,1 млн. грн. і 2,1 млн. грн.
 Середньомісячний розмір пенсії в районі за 2016 рік зріс на
150,92 грн. (11,1%) і станом на 01.01.2017 року склав 1505,46 грн., що на 20,7% перевищує прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (1247 грн.) (середньомісячна пенсія по області - 1657,18 грн., по Україні- 1828,33грн.).
 В районі станом на 01.01.2017 року із зареєстрованих
126 внутрішньо переміщених осіб з АРК, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей виплата здійснюється 115 особам (91,3% від зареєстрованих).
 За звітний період до бюджету Пенсійного фонду України надійшло
35328,6 тис. грн. коштів зібраних в районі від єдиного соціального внеску, що на 16564,2тис.грн. менше у порівнянні до 2015 року.
 Управлінням проводилась робота щодо зменшення та відшкодування боргу. В результаті вжитих заходів збільшено загальну заборгованість в районі  на
31,3тис. грн. (на 5,8%), в рахунок погашення боргу надійшло 26,6 тис.грн., в тому числі 19,6 тис.грн. - від органів Державної виконавчої служби. Загальна сума боргів до бюджету ПФУ в районі складає 567,7 тис.грн.
 
______________________________________________________________________________________________
Пенсійний фонд  інформує
 
    Щодо підтвердження документів про заробітну плату первинними документами
   
      
Городоцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє, що згідно із ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв». 
     Довідка про заробітну плату надається згідно додатку №1 до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. №22-1, із зазначенням у ній первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
 
      Згідно п.2.10 Порядку довідка про заробітну плату (дохід) надається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою або організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату надаються правонаступниками цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.  
      У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.
      Встановлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об'єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток  для обчислення розміру пенсії. 
     Документи про заробітну плату для призначення пенсії подаються лише в оригіналах, належним чином оформлених та завірених підписами уповноважених осіб.                 
     
У разі звернення громадян для призначення (перерахунку) пенсій з довідками про заробітну плату за 60 календарних місяців до 01.07.2000 року,  обов'язковим  є надання копій первинних документів, завірених в установленому законодавством порядку.
 
                                                                                               
                  
Городоцьке об'єднане управління           
Пенсійного фонду України
      
_____________________________________________________________________________________
 
На виконання постанови Кабінету Міністрів України “Деякі питання  виплати пенсії”, прийнятої 21.12.2016 року, та відповідно до листа Пенсійного фонду України від 22.12.2016 року №41843/04-20  26-29 грудня поточного року буде проведено фінансування коштів для виплати пенсії січня 2017 року за датами виплати з 4 по 15 число в межах наявних коштів Фонду, через рахунки одержувачів у банках - за датами виплати по 15 січня 2017 року включно, через національного оператора поштового зв'язку - за датами виплати по 10 січня 2017 року включно.
По цивільних пенсіонерах виплата пенсій розподіляється на два виплатних періоди:
·    одержувачі пенсій через установи банків  -
o    I період із датами виплати з 4 по 15 число
o    II  період - з датами виплати з 16 по 25 число;
·    одержувачі пенсій через відділення поштового зв'язку
o    I період із датами виплати з 4 по 10 число
o    II  період - з датами виплати з 11 по 25 число
Нарахування пенсій на січень 2017 року буде проведено в діючих умовах нарахування пенсій на грудень 2016 року. Справляння ПДФО буде здійснено з пенсійних виплат, що перевищують 12470 грн. у порядку, визначеному Податковим кодексом України.
З метою забезпечення своєчасної виплати пенсій січня 2017 в грудні 2016 року необхідно забезпечити передачу виплатних документів по двох виплатних періодах підприємствам поштового зв'язку та банківським установам
26 грудня поточного року (не пізніше початку робочого дня).
Для забезпечення чіткої взаємодії, в частині забезпечення готівковими коштами підрозділів УДППЗ “Укрпошта”, необхідно поінформувати підрозділи УДППЗ “Укрпошта” та ПАТ “Державний ощадний банк України” про суми очікуваних виплат.
Виплату і доставку пенсій за І період необхідно здійснити в термін до 31.12.2016 року. Після завершення виплати першого періоду залишки коштів на рахунках УДППЗ “Укрпошта” до органів Пенсійного фонду України не повертаються.
Перерахування коштів за іншими способами виплати (відрахування з пенсій) по цивільних пенсіонерах необхідно проводити в січні 2017 року за загальним порядком.
За результатами проведеної виплати у грудні 2016 року підрозділи УДППЗ “Укрпошта” до 03.01.2017 року подають відповідну звітність (ф. 57а та відривні талони) до органів Пенсійного фонду України. Виплатні документи по невиплачених пенсіях в грудні 2016 року (пенсії за грудень 2016 року та І період січня 2017 року - III виплатний період через відділення поштового зв'язку)
не пізніше 5 січня 2017 року необхідно передати  до підприємств поштового зв'язку
При формуванні відомостей по невиплачених пенсіях у грудні 2016 року (ІІІ виплатний період) буде враховано встановлені дати виплати пенсій по особових рахунках. 
Зобов'язуємо Вас до 9.30 год. 26.12.2016 року подати потребу в коштах на січень 2017 року (в розрізі дат форма S35) по виплаті через  підприємства поштового зв'язку з 04 по 10 число включно та через банки з 04 по 15 число включно  і нарахування на них ПДФО та військового збору. Крім того, до 12.00 год. того ж дня  подати форму S27 «Календарний графік виплати пенсій через установи банків» з 04 по 15 число включно.
_____________________________________________________________________________________
 ГРАФІК
особистого прийому громадян
в приймальнях для громадян керівництвом
         Городоцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України
та керівниками структурних підрозділів
Дні
прийому
 Прізвище, ім”я,
 по-батькові
 Посада
 Години та місце прийому
 1
 2
 3
 4
 Понеділок
ПОВАР
ЖАННА
ВОЛОДИМИРІВНА
Начальник  Городоцького відділу з питань призначення та перерахунку пенсій
       9.00-13.00
м.. Городок
вул.Грушевського,90
 ОЛІЙНИК
АЛЛА
ВІТАЛІЇВНА
Начальник  Чемеровецького відділу з питань призначення та перерахунку пенсій
9.00-13.00
смт.Чемерівці
вул. Центральна,40
 Вівторок
 
ВІНЯРСЬКИЙ
ВАЛЕНТИН
МИХАЙЛОВИЧ
Начальник   об'єднаного управління
9.00-13.00
Перший , третій вівторок
м.. Городок
вул. Грушевського,90
 
9.00-13.00
Другий, четвертий
вівторок
смт.Чемерівці
вул. Центральна,40
 Середа
 
САФАНДУЛА ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА
Перший заступник
начальника  об'єднаного
управління
Перша  середа
09.00-13.00
м.. Городок
вул. Грушевського,90
Третя    середа
09.00-13.00
смт.Чемерівці
вул. Центральна,40
 ПРИЙМАК
ВІТАЛІЙ
ЯРОСЛАВОВИЧ
Заступник  начальника об'єднаного управління
Друга середа
9.00-13.00
смт.Чемерівці
вул. Центральна,40
Четверта  середа
09.00-13.00
м.. Городок
вул. Грушевського,90
 Четвер
ЦВІГУН НАДІЯ
ВОЛОДИМИРІВНА
Начальник відділу платежів до пенсійної системи та контрольно- перевірочної роботи
 
9.00-13.00
м.. Городок
вул. Грушевського,90
МАШТАЛЕР ЛЮДМИЛА АПОЛОНІВНА
Завідувач  бюджетно  фінансового сектору
14.00-17.00
м.. Городок
вул. Грушевського,90
 П'ятниця
МУТИКА ОЛЕГ
ОЛЕКСАНДРОВИЧ
Завідувач сектору ведення електронних реєстрів, підтримки, адміністрування і захисту інформаційно аналітичних систем
        9.00-13.00
м. Городок
вул. Грушевського,90
МАЦЮРА МАРІЯ
ТАДЕУШІВНА
Завідувач юридичного сектору
        14.00-17.00
м. Городок
вул. Грушевського,90
 Субота
 Згідно окремого графіка
9.00-14.00
 
           Інваліди та учасники Великої Вітчизняної Війни приймаються
                                                                  ПОЗАЧЕРГОВО
 
Порядок
прийому та обслуговування осіб, які звертаються до
Городоцького  об'єднаного управління Пенсійного фонду України
Хмельницької області
    1.Цей  Порядок визначає основні вимоги щодо організації прийому та обслуговування громадян в об'єднаному управлінні.
  2.Прийом осіб здійснюється стаціонарно, на виїзних прийомах та дистанційно, шляхом надання електронних послуг.
 2.1.Стаціонарно прийом проводиться в приміщеннях за адресами
м.Городок, вул. Грушевського 90 (перший поверх, кабінет №8) та смт Чемерівці, вул. Центральна 40, (перший поверх,  кабінет №3) щодня, крім вихідних і святкових днів, з 9.00 год. до 13.00 год. та з 14.00 год. до 18.15 год., у п'ятницю і передсвяткові дні - до 17.00 год.
      Прийом та обслуговування здійснюється незалежно від взяття на облік ( місця проживання, перебування на обліку)  на території Городоцького, Чемеровецького районів та Сатанівської селищної об'єднаної  територіальної громади з питань:
 - надання загальної інформації про умови, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов”язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов”язковому державному соціальному страхуванню;
   -    одержання інформації з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування ( далі  реєстр застрахованих осіб Державного реєстру).
       В приймальні для громадян за адресою м.Городок, вул. Грушевського 90 прийом та обслуговування проводять спеціалісти Городоцького сектору обслуговування громадян, за адресою смт Чемерівці, вул. Центральна 40 -  спеціалісти Чемеровецького сектору обслуговування громадян.
   2.2.Особистий прийом громадян в об'єднаному управлінні проводиться начальником об'єднаного управління, заступниками начальника об'єднаного управління, начальниками структурних підрозділів згідно із затвердженим графіком прийому громадян з питань, які належать до компетенції Пенсійного фонду України.
     Прийом Героїв Радянського Союзу, Героїв України, Героїв соціалістичної праці, інвалідів Великої Вітчизняної війни, жінок, яким присвоїно почесне звання України “Мати-героїня”, проводиться першочергово.
   Облік особистого прийому громадян керівним складом  та спеціалістами Городоцького та Чемеровецького секторів обслуговування громадян
управління ведетьс
я у веб-орієнтованій системі ”Облік звернень громадян”.
      Вхід громадян до приймалень об'єднаного управління вільний і не потребує оформлення перепустки та пред”явлення документів, що посвідчують особу.
    Інформація про порядок і графік особистого прийому громадян керівництвом об'єднаного управління розміщується на сайтах Городоцької, Чемеровецької РДА та на інформаційних стендах об'єднаного управління.
       2.3.Облік та реєстрація письмових звернень
здійснюється Городоцьким та Чемеровецьким секторами обслуговування громадян.
     2.4.Виїзні прийоми громадян проводяться за місцем їх проживання, місцем роботи на території Городоцького, Чемеровецького районів та Сатанівської об'єднаної громади згідно окремо узгодженого та затвердженого графіка проведення виїзних прийомів з відповідними територіальними органами.
   Інформація про дні та години виїзного прийому розміщується на інформаційних стендах об'єднаного управління та органів місцевого самоврядування за місцем проведення прийому не пізніше ніж за 5 днів до дати прийому.
      Дистанційно послуги надаються з використанням технологій віддаленого доступу (веб-технологій).
      
Реєстрація користувачів електронних послуг на веб-порталі здійснюється на підставі заяв (за встановленою формою), поданих до Городоцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України  особисто або через уповноваженого представника.
  Реєстрацію  запитів на отримання публічної інформації, аналіз та узагальнення результатів надання відповідей на них здійснюють Городоцький та Чемеровецький сектори обслуговування громадян.
    3. З метою проведення моніторингу обслуговування громадян, які звертаються до Городоцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в ході прийому громадян пропонується до заповнення “Анкета відвідувача”.
     4. Під час здійснення прийому та обслуговування особи користуються правами, передбаченими Законами України “Про звернення громадян”, “Про захист персональних даних”, “Про доступ до публічної інформації”, законодавством про пенсійне забезпечення, законодавчими та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють відповідні відносини.
  Особи, що звертаються до Городоцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України , мають право:
 -звертатися особисто або через свого представника, повноваження якого оформлено у встановленому законом порядку;
 -одержати відповідь про результати розгляду звернення в обраний ними спосіб ( усно, в письмовій та/або в електронній формі);
 - безоплатно отримувати інформацію про особу, що обробляється Пенсійним фондом;
   - отримувати консультації та роз”яснення щодо застосування законодавства про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування, пенсійне забезпечення, у тому числі щодо прав та обов”язків платника єдиного внеску та застрахованої особи;
 -у разі потреби та бажання залишати відгуки щодо прийому та обслуговування в журналі  Скарг та пропозицій”;
   - інші права, визначенні чинним  законодавством.
   5. Під час здійснення прийому та обслуговування особа, що звернулась до Городоцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України , надає інформацію про себе ( прізвище, ім”я та по батькові, дата народження, місце проживання).
  У разі звернення про надання  персональних даних, які обробляються Пенсійним фондом України, або подання заяв особа, що звертається до Городоцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України, надає документи, що посвідчують особу, а у разі звернення за отриманням такої інформації про інших осіб чи подання заяв від імені інших осіб  додатково надає відповідні документи, що підтверджують її повноваження.
   6. Городоцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України зобов”язане:
  - об”єктивно, всебічно і вчасно розглядати звернення;
 - забезпечувати реалізацію передбачених законодавством прав осіб, які звертаються;
 - повідомляти осіб, які звертаються до Городоцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України, про результати перевірки звернення і суть прийнятого рішення;
     - у разі визнання заяви чи скарги необгрунтованою роз”яснювати порядок оскарження прийнятого рішення;
     - не допускати безпідтавної передачі звернень іншим органам.
   7. Городоцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України має право перевіряти документи, що посвідчують особу та її повноваження.
   
 
 
Городоцьке об'єднане управління
Пенсійного фонду України
_____________________________________________________________________________________
Електронні послуги, які надає
Городоцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України 
 
       З метою покращення якості та оперативності обслуговування громадян, впровадження технологій електронного урядування в соціальній сфері Пенсійний фонд України розробив веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України. Мешканцям Чемеровецького району не обов'язково з кожним питанням йти до управління Пенсійного фонду. Завдяки електронному порталу можна здійснювати постійний контроль за своїми даними, що впливають на пенсійні права, отримувати необхідну інформацію і попередньо записуватись на прийом до фахівців. Адреса веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України: portal.pfu.gov.ua.
   Веб-портал portal.pfu.gov.ua надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України, дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення в управління Фонду.
      Принциповою відмінністю від попередніх форм інформування Пенсійним фондом через Інтернет є той факт, що Веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально. Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних.
     У відкритому доступі (без реєстрації) на порталі надається багато корисної інформації з питань пенсійного страхування, бланки документів, інструкції щодо їх заповнення тощо.
    Електронні послуги, які може отримати користувач на порталі після відповідної реєстрації:
- отримання інформації з персоніфікованого обліку (для працюючих громадян);
- отримання пенсійної інформації (для пенсіонерів);
- формування запитів на попередню підготовку документів;
- можливість подачі скарг;
запис на прийом до фахівців Фонду;
отримання інформації про стан розрахунків платників з ПФУ (для юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців).
     Станом на 01.09.2016 року в об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України  зареєстровано 74 користувачів порталу веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.
 
Городоцьке об'єднане управління
Пенсійного фонду України
 
    
До уваги бухгалтерів - правильно формуємо місячну звітність!
    З метою достовірності відображення персональних даних в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру, ведення та формування якого покладено на Пенсійний фонд України, звертаємо увагу платників єдиного внеску на особливості заповнення реквізиту 24 «Ознака неповного робочого часу (1 - так, 0  ні)» таблиці 6 додатку 4 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» для осіб, які працюють неповний робочий час або тиждень, в т.ч. на неповну ставку.
       Згідно Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (далі - Порядок) таблиця 6 додатку 4 призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці, що подається до органів Державної фіскальної служби як місячна звітність разом з іншими таблицями.
      Аналіз звітності страхувальників свідчить про неправильне заповнення реквізиту 24 «Ознака неповного робочого часу (1 - так, 0  ні)», що призводить до помилкового відображення даних в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру, які використовуються під час проведення контрольних заходів уповноваженими органами. Звертаємо увагу страхувальників, що відповідно до Порядку ознака «неповний робочий час» проставляється в таблиці 6 додатку 4 у разі, якщо особа працює:
·    неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на зумовлену кількість годин);
·    неповний робочий тиждень (при якому зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів на тиждень);
·    поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).
   Зазначену ознаку необхідно проставляти, якщо працівник працює на неповну ставку (0,25-0,75).
    Крім цього, при формуванні щомісячної звітності звертаємо увагу на обов'язковість заповнення графи 22 «Ознака наявності трудової книжки (1 - так, 0  ні)» в таблиці 6 додатку 4. Якщо наймана особа протягом завітного періоду працювала у роботодавця по трудовому договору за основним місцем роботи тоді, в графі 22 зазначається 1 («так»), а у випадку праці за сумісництвом - 0 («ні»).
Городоцьке об'єднане управління
Пенсійного фонду України
    
Добровільна участь
Як набути страхового стажу членам фермерських і особистих селянських господарств
             Наповнення бюджету Пенсійного фонду дасть змогу повністю і своєчасно виплачувати пенсії, підвищувати їх розміри, забезпечувати дотримання соціальних гарантій держави.
            Городоцьке об'єднане управління  Пенсійного фонду України постійно і наполегливо шукають джерела наповнення бюджету, ведуть роз'яснювальну роботу серед працездатного незайнятого населення щодо залучення до загальнообов'язкового державного соціального страхування з метою набуття страхового стажу.
                Так,члени фермерських та особистих селянських господарств, які мають бажання набути необхідний страховий стаж для призначення пенсії, надають до органу ДФСУ такі документи:
- заяву про добровільну участь;
- документ , що підтверджує членство в такому господарстві;
- копії документів:
 -довідки про присвоєння ідентифікаційного номера,
 -трудової книжки (за наявністю)
 - документа, що посвідчує особу.
         З особою, що подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, після перевірки викладених у заяві відомостей,  не пізніше як через 30 календарних днів укладає договір про добровільну участь .
Єдиний внесок необхідно сплачувати щомісяця до 20 числа місяця, наступного за місяцем, за який його сплачують у розмірі, який визначено у договорі. Сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
 
 
Пам'ятка
для осіб, що працюють
за кордоном та виявили бажання взяти добровільну участь у пенсійній системі
 
Мають право на добровільну участь у пенсійній системі:
-особи, які досягли 16-річного віку та не підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та не є пенсіонерами;
- громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України;
- іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України;
- студенти.
Переваги добровільної участі:
-страхові внески сплачуються - періоди роботи зараховуються;
- відповідний період буде враховано при призначенні пенсії, що напряму вплине на розмір пенсії такої особи
;
Необхідні документи:
- заява про добровільну участь;
-документ, що посвідчує особу;
- договір про добровільну участь
.
Договір набуває чинності з моменту його підписання.
Страхові внески сплачуються в „діапазоні” від мінімального до максимального . Страхові внески Ви можете сплатити одноразово за попередні періоди, але не раніше 01.01.2004.
 
Добровільна участь у пенсійній системі дозволить Вам зберегти повний страховий стаж та збільшити майбутній розмір пенсії!
 
 
Городоцьке об'єднане управління
Пенсійного фонду України
_____________________________________________________________________________________
Легалізація заробітної плати - захист прав найманих працівників для призначення пенсії.
 
    Одним із завдань, що стоять на порядку денному перед органами Пенсійного фонду України, є легалізація заробітної плати.
    Заробітна плата, яка виплачується у “конвертах” - це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Перш за все, це ризик залишитися без права на отримання пенсії, та здійснення перерахунків пенсій у подальшому.
    
Городоцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України щомісячно здійснює моніторинг рівня заробітної плати. Аналіз звітності за травень виявив, що 85платників району нарахували та 477 найманих осіб, а це 9,6% від загальної кількості працюючих, отримали  зарплату у розмірі на рівні або менше мінімальної,  в тому числі 218 осіб або 4,4% від загальної чисельності працюючих отримала заробітну плату менше за мінімальну.
    З 01 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 року № 77-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”.
    Зміни внесено в Кодекс законів про працю України, відповідно до якого юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків 
у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення з 01.05.2016 року  43500,00 грн.).
    За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці 
у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.05.2016 року  14500,00 грн.).
    За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі 
у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (з 01.05.2016 року  43500,00 грн.)
    Явище тіньової зарплати несе значний недолік для розвитку економіки в цілому, а, значить, негативно впливає на рівень життя кожного з нас. Тому, отримуючи заробітну плату в “конвертах”, не позбавляйте себе повноцінного й спокійного життя.
_____________________________________________________________________________________
До уваги пенсіонерів з числа внутрішньо переміщених осіб
 
З 01.07.2016 року змінюється порядок виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам
 
    Постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2016 року за №167 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено, що призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509.
    
Починаючи з 1 липня 2016 року, виплата пенсій та щомісячного довічного грошового утримання за рахунок коштів Державного бюджету, коштів Пенсійного фонду України пенсіонерам із числа внутрішньо переміщених осіб здійснюється виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України».
Для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати їм пенсій здійснюється емісія платіжних карток, яка одночасно є пенсійним посвідченням, із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису.
Що необхідно зробити внутрішньо переміщеній особі?
Для внутрішньо переміщених осіб, які одержують пенсію через ПАТ «Державний ощадний банк України»
 Для внутрішньо переміщених осіб, які одержують пенсію через підприємства поштового зв'язку та інші банківські установи
 Для виплати пенсії
 
 
 До 24 червня 2016 року:
 
Пенсія буде зараховуватися на уже раніше відкритий рахунок в Ощадному банку.
 
 
 
 
 
 
1.    Відкрити банківський рахунок в ПАТ «Державний ощадний банк» для зарахування пенсії
ь    звернутися до відділення ощадного банку за місцем отримання  пенсії для відкриття рахунку;
ь    отримати заяву про виплату пенсії через ощадний банк, в якій зазначено поточний рахунок, при цьому повідомити представника банку про те, щоб заяву передали органу Пенсійного фонду, де пенсіонер перебуває на обліку, або ж особисто передати заяву про виплату пенсії до органу Пенсійного фонду, де пенсіонер перебуває на обліку.
 
 ь    в ощадному банку отримати звичайну платіжну картку.
 
 2. У разі неподання таких даних з 1 липня 2016 року виплата пенсій буде призупинена.
 Для оформлення пенсійного посвідчення, яке одночасно є платіжною карткою.
 
 З 01 червня 2016 року
 
 ь    Для оформлення електронного пенсійного посвідчення, яке одночасно є платіжною карткою, усі пенсіонери із числа внутрішньо переміщених осіб (які раніше отримували пенсію через Ощадний банк, та які вперше відкрили рахунок в Ощадному банку) повинні звернутися до органу Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку, та надати наступні документи:
-    заяву про виготовлення пенсійного посвідчення (платіжної картки);
-    паспорт;
-    довідку про реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи;
-    довідку тимчасово переміщеної особи;
-    фотокартку.
 
 
З 01 серпня 2016 року
 
 ь    Звернутися до відділення Ощадного банку, в якому відкрито рахунок для зарахування пенсії, для обміну існуючої платіжної картки на платіжну картку, яка одночасно є пенсійним посвідченням.
 
 
Усю інформацію можна отримати, звернувшись на телефон «гарячої» лінійї Чемеровецького сектору з обслуговування громадян Городоцького об»єднаного управління Пенсійного фонду України  Хмельницької області 03859 9-1037
Список «гарячих» телефонних ліній територіальних управлінь
Пенсійного фонду України Хмельницької області
 
 
 
 
______________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Інтерв'ю заступника начальника Городоцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України В.Я. Приймака
 
Віталію Ярославовичу відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» змінено розміри соціальних стандартів. Які види виплат збільшено?
       З 1 травня 2016 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» змінено величину прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1074 грн. до 1130 грн. та прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу в місяць з 1330 грн. до 1399 грн.
Враховуючи зміни величин прожиткового мінімуму збільшено:
· мінімальні пенсії за віком непрацюючим пенсіонерам, шахтарям та «військовим» пенсіонерам;
· мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни, учасникам бойових дій та інвалідам ЧАЕС;
· пенсії за особливі заслуги перед Україною;
· підвищення ветеранам війни, членам їх сімей та жертвам нацистських переслідувань;
· розміри державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни;
· надбавки донорам.
Як зміни вплинули на розміри пенсій пенсіонерів району?
 З 1 травня 2016 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зріс на 56 грн. (або на 5,2%), з 1074 грн. до 1130 грн. В залежності від складових пенсійної виплати підвищення у кожного пенсіонера індивідуальне.
 З урахуванням цього та законодавчих змін проведено перерахунки пенсій для 13.4 тис. пенсіонерів, або для 92.2 %., середній розмір підвищення якого становить
61,40 грн.
Віталіє Ярославовичу, як змінився розмір пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій?
 Постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року №656 (зі змінами) мінімальні розміри пенсійних виплат для інвалідів війни та учасників бойових дій встановлені в залежності від розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
 У зв'язку із зміною з 1 травня 2016 року прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з
1074 грн. до 1130 грн., зазначеній категорії ветеранів також проведено перерахунок, виходячи з нового розміру прожиткового мінімуму.
 Розміри їх пенсій з урахуванням надбавок, підвищень, доплат та без врахування пенсії за особливі заслуги перед Україною зросли на
5,2% (від 92 грн. до 160 грн.) і не можуть бути нижчими :
- інвалідам війни
І групи - 285%, або це 3220,50 грн. (ріст на 159,60 грн.) ;
- інвалідам війни
ІІ групи - 255%, або це 2881,50 грн. (на 142,80 грн.);
- інвалідам війни
ІІІ групи - 225%, або це 2542,50 грн. (на 126,00 грн.);
- учасникам бойових дій -
165%, або це 1864,50 грн. (на 92,40 грн.).
 
 Чи вплинуло збільшення величини прожиткового мінімуму на розміри пенсій учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи?
 
 Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011р. №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (із змінами) для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, встановлені гарантовані пенсійні виплати, розмір яких обчислюється у відсотках від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.
Отож, з 1 травня 2016 року пенсії ліквідаторів, обчислені в розмірі відшкодування фактичних збитків, з урахуванням всіх підвищень і доплат, не повинні бути нижчими:
- для інвалідів
І групи - 285% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (3220,50 грн.);
- ІІ групи - 255%(2881,50 грн.);
-  ІІІ групи- 225%(2542,50 грн.)
   До розміру пенсії, обчисленого згідно чинного законодавства, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС призначається додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 р. № 112. В залежності від категорії ліквідатора розмір додаткової пенсії встановлюється в твердих розмірах від
56,94 грн. до 474,50 грн. і при зміні прожиткового мінімуму не перераховується.
Чи відбулось збільшення розмірів пенсій у зв'язку з втратою годувальника у вдів загиблих (померлих) військовослужбовців?
Ще з 1 січня 2015 року набрали чинності зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до яких мінімальний розмір пенсії в разі втрати годувальника не може бути нижче двох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на кожного непрацездатного члена сім'ї.
З 1 травня 2016 року з врахуванням нового прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб зазначена мінімальна виплата становить -
1130 х 2 = 2260,0 грн.
Городоцьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України з 1 травня 2016 року проведено перерахунки пенсій для 105 осіб, які отримують пенсії в разі втрати годувальника згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», середній розмір підвищення -
112 грн. (5,2%).
 
Розміри яких надбавок та підвищень для ветеранів війни перераховано з 1 травня?
 
 Хочу зауважити, що перерахунку підлягали ті надбавки і підвищення, розмір яких визначається у відсотках від величини прожиткового мінімуму.
 Виходячи з нової величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (
1130 грн.), перераховано розміри надбавок та підвищень ветеранам війни, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (25 - 50% прожиткового мінімуму), жертвам нацистських переслідувань (25 - 50% прожиткового мінімуму), пенсії за особливі заслуги перед Україною (30 - 40% прожиткового мінімуму), державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни (15 - 100% прожиткового мінімуму), надбавок на утриманців відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (50% прожиткового мінімуму на кожного утриманця).
 Зокрема, збільшено розміри підвищень та надбавок для:
- 78  інвалідів війни, середній розмір підвищення -
22,40 грн.;
-40 учасників бойових дій, середній розмір підвищення -
14,0 грн.;
-29 осіб з числа жертв нацистських переслідувань, середній розмір підвищення -
20,30 грн.
 Крім того, для __
тис. пенсіонерів з числа інвалідів війни проведено перерахунок державної соціальної допомоги на догляд, що встановлюється відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам». Середній розмір підвищення склав 26,60 грн.
  
А які надбавки не підлягали перерахунку з 1 травня 2016 року?
 В зв'язку з тим, що деякі надбавки та підвищення не залежать від величини прожиткового мінімуму, а визначаються окремими постановами, з 1 травня залишились незмінними підвищення дітям війни (66,43 грн.), реабілітованим (54,40 грн.) та членам їх сімей (43,52 грн.), надбавки на догляд (50 грн.), на утриманців (150 грн.) згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Віталіє Ярославовичу, а коли пенсіонери району отримають пенсії в перерахованих розмірах?
 
 Перерахунок пенсії проведено в автоматичному режимі і не потребує додаткових звернень громадян до об'єднаного управління. Пенсії у нових розмірах пенсіонери району уже отримують, починаючи з 4 травня.
Ще роз'ясніть, будь ласка, чому при проведенні перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму розмір пенсії у деяких пенсіонерів залишається на рівні прожиткового мінімуму 949 грн.?
 
 Дійсно, для окремих категорій пенсіонерів розмір їх пенсій не перераховано до величини прожиткового мінімуму
1130 грн., а залишено на рівні 949 грн.
 Зазначене питання регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008р. № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» (зі змінами, в редакції від 01.12.2015 року).
 Відповідно до п.1 зазначеної постанови у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат
у інвалідів (у тому числі дітей - інвалідів) з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
 Така ж допомога до розміру прожиткового мінімуму встановлюється і
одержувачам пенсій у зв'язку з втратою годувальника, якщо розмір їх пенсійної виплати з урахуванням всіх доплат та підвищень не досягає на одного непрацездатного члена сім'ї 100%, на двох - 120%, на трьох і більше - 150% прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність.
Згідно п.2 вищезазначеної постанови, коли щомісячний розмір пенсійних виплат особам, крім зазначених у п.1 цієї постанови (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством),
не досягає 949 гривень, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. До таких осіб, можуть відноситись, зокрема, жінки, яким призначено дострокову пенсію у 55 років (у зв'язку із зменшенням розміру пенсії за достроковий вихід), пенсіонери з неповним страховим стажем, пенсіонери, яким призначені дострокові пенсії, у складі яких є державна адресна допомога.
 
А які ще зміни відбулись у пенсійному забезпеченні?
 
 З 15 квітня 2016 року набув чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Відповідно до частини 1 статті 40 Закону для обчислення пенсії враховується заробітна плата за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. З урахуванням внесених змін за бажанням пенсіонера для обчислення пенсії може враховуватись заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року. При цьому довідка про заробітну плату має бути підтверджена первинними документами про нараховану та виплачену заробітну плату.
Тобто, з
15 квітня 2016 року запрацювала норма, що діяла до 1 січня 2016 року. Хочу звернутись до пенсіонерів, яким пенсії призначені у період з 1 січня 2016 року по 14 квітня 2016 року. У разі доцільності та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, обчислення пенсії може бути проведено з врахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року та за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. Для проведення такого перерахунку необхідно звернутись з заявою та відповідною довідкою про заробітну плату в «Приймальню для громадян» Чемеровецького сектору  обслуговування громадян Городоцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області. В разі доцільності перерахунок буде проведено з урахуванням термінів, визначених статтею 45 Закону, але не раніше дати набрання чинності Законом (з 15.04.2016 року).
 
_____________________________________________________________________________________________________________________
 
     Щодо поряку обчислення страхового стажу для призначення грошової допомоги
 
 
      Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1191 затверджено Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати.
      Порядком визначено умови обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та механізм  її  виплати.
        Грошова допомога надається особам, яким починаючи з 1 жовтня 2011 р. призначається пенсія за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію.
      До трудової книжки записи про прийняття/звільнення з роботи (посади), переведення на іншу постійну роботу мають вноситись з дотриманням вимог Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 №58, після видання наказуі повинні точно відповідати тексту наказу.
У разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, тобто невідповідності запису в трудовій книжці тексту наказу, виправлення виконується власником або уповноваженим ним органом, де було зроблено відповідний запис.
Якщо підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робиться правонаступником і засвідчується печаткою, а в разі його відсутності - вищестоящою організацією, якій було підпорядковане підприємство, а в разі його відсутності -облархівом,держархівомм. Києва.
 
Зміни щодо обчислення заробітної плати при обчисленні пенсії
з 01.01.2016 року
 
    Визначення розміру пенсії здійснюється згідно зі статтями 27, 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. При цьому, страховий стаж та коефіцієнт страхового стажу обчислюються відповідно до статей 24, 25 Закону, заробітна плата враховується за період страхового стажу, визначений статтею 40 Закону.
Так, згідно зі статтею 24 Закону страховий стаж, набутий з 01.01.2004 обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до 01.01.2004 року - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності Законом, тобто на підставі записів, проведених у трудовій книжці, або на підставі інших документів, передбачених Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637.
Чинним законодавством не передбачено можливості зарахування чи не зарахування до страхового стажу відповідних періодів за бажанням особи.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року враховується за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (абзац 5 частини 1 статті 40 Закону).
З огляду на зазначене та враховуючи положення абзацу 1 частини 1 статті 40 Закону:
- у випадку,коли за даними системи персоніфікованого обліку з 01.07.2000 року у Вас відсутній страховий стаж (Ви не працювали з 01.07.2000 року), то для обчислення пенсії буде враховано заробітну плату лише за будь-яких 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000 року;
- у випадку,коли за даними системи персоніфікованого обліку тривалість страхового стажу починаючи з 01.07.2000 року у Вас не менше 60 місяців - підстав для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати (доходу) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, немає. Пенсія повинна обчислюватись із заробітної плати (доходу) за весь період страхового стажу з 01.07.2000 року на підставі даних системи персоніфікованого обліку;
- у випадку,коли за даними системи персоніфікованого обліку тривалість страхового стажу починаючи з 01.07.2000 року у Вас менше60 місяців - для обчислення пенсії враховується заробітна плата (доход) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року на підставі довідки про заробітну плату та за весь період страхового стажу з 01.07.2000 року на підставі даних системи персоніфікованого обліку.
Водночас повідомляємо, що положення статті 43 Закону застосовувались при здійсненні перерахунків пенсій, призначених до 01.01.2004 року відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення”.
 
 
  Зміни в пенсійному законодавстві з 1 січня 2016 року
 
З 1 січня 2016 року набрали чинності закони України «ПроДержавний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 № 928, «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 № 909, «Провнесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 №911, якими врегульовано  питання пенсійного забезпечення  у 2016 році.
1.    Законом 928 з 01.05.2016 року встановлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність у розмірі 1 130грн, з 01.12.2016 - 1 208грн (з 1.01.2016р. прожитковий мінімум становить 1 074 грн.) отже, мінімальний розмір пенсії за віком не може бути меншим відповідних показників.
 
2. Відповідно до Закону 909:
- збільшено розмір заробітної плати на яку нараховується єдиний внесок з сімнадцяти до двадцяти п'яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок; що становить з 01.01.2016 -  34 450 грн.     (1 378грн х 25), з 1травня - 36 250 грн. (1 450грн. х 25), з 1грудня 38750 грн. (1 550грн. х 25).
- продовжено справляння податку на доходи фізичних осіб та військового збору з пенсій або щомісячного довічного грошового утримання.
Оподатковується частина суми пенсій абощомісячного довічного грошового утримання, що перевищує у 2016 році суму 4134,00 грн., застосовується ставка податку 15 відсотків, військового збору  - 1,5 відсотки.
 
3. Відповідно до Закону 911:
-    встановлено пенсійний вік особам, які звертаються за призначенням пенсії за вислугу років згідно із п. «а» ст. 54, п. «е», «ж» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», а саме працівникам освіти, медицини та соціального забезпечення.
При цьому передбачено право напризначення пенсії за вислугу років незалежно від віку особам, які мали вислугу років відповідної тривалості станом на  1 квітня 2015 року чи на 1 січня 2016 року.
Продовжено особливий порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам у 2016 році в розмірі 85% але не менше з 1.01.2016р. - 1611грн., з 01.05.2016р. - 1695грн., з 01.12.2016р. - 1812грн..
При цьому пенсії, призначені відповідно до законів України «Продержавну службу», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених звійськової служби та деяких інших осіб» ветеранам військової служби виплачуються в повному обсязі. Належність до ветеранів військової служби підтверджується  відповідним посвідченням.
_____________________________________________________________________________________
З 1 грудня 2015 року підвищено мінімальну пенсію інвалідам  III групи
та інвалідам з дитинства
 
 Статтею 46 Конституції України гарантовано, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
    Зважаючи на підвищення розмірів прожиткових мінімумів для основних соціальних і демографічних груп населення з 1 вересня 2015 року, розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становить 1 074 гривні.
    
З 1 грудня 2015 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18.11.2015 № 954 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008р.№265».
    Постановою передбачено,
що з 01.12.2015 мінімальна пенсійна виплата у інвалідів ІІІ групи з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною, не може бути менше прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб, - 1074,00 грн.
    До прийняття зазначеної постанови мінімальна пенсійна виплата інвалідаІІІгрупи становила 949 грн.
    Управлінням Пенсійного фонду України в Чемеровецькому районі вже проведено відповідні перерахунки пенсій, якими охоплено 899 осіб зазначених категорій. Починаючи з 1 грудня розмір їхніх виплат збільшується, в середньому, на 125 грн., як і передбачено вищезазначеною урядовою постановою.
_____________________________________________________________________________________
Перерахунок пенсій з 01.09.2015 року у зв'язку із зміною розміру прожиткового мінімуму
    
    Законом України від 17 вересня 2015 року № 704 “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” з 1 вересня 2015 року збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (із  949грн. до 1074 грн.).
    Управлінням Пенсійного фонду України в Чемеровецькому районі проведено перерахунок пенсій з урахуванням нового розміру прожиткового мінімуму. Перерахунок проведено для майже  90 % пенсіонерів нашого району
    Мінімальний розмір пенсії за віком при наявності у чоловіків 25, у жінок -20 років страхового стажу (якщо пенсія призначена до 01.10.2011 р.), та мінімальний розмір пенсії при наявності у чоловіків 35, у жінок - 30 років страхового стажу (якщо пенсія призначена після 01.10.2011 р.) встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - 1074 грн.
    Перерахунок проведено незалежно від факту роботи, тобто як працюючим, так і непрацюючим пенсіонерам.
    Перераховано доплату за понаднормативний стаж (за кожний повний рік понад25 (35) років для чоловіків та понад 20 (30) років для жінок розмір пенсії збільшується на 1% від розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, але не більше 1% від прожиткового мінімуму.
    Перераховано мінімальні пенсії пенсіонерам силових структур.
    Перераховано мінімальні пенсії у зв'язку з втратою годувальника особам, які отримують пенсії за “військовим” Законом (мінімальний розмір пенсії у зв'язку із втратою годувальника за “військовим” Законом з 01.09.2015 р. не може бути меншим за 2148 грн. (1074 грн. х 2) на одного утриманця).
    Перераховано мінімальні пенсії шахтарям, на яких поширюються норми Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” (з 01.09.2015 р. мінімальний розмір пенсії шахтаря при наявності у нього стажу підземної роботи не менше 15 років для чоловіків та не менше 7,5 років для жінок не може бути менше за 3222 грн. (1074 грн. х 3)).
    Перераховано мінімальні пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій. З 01.09.2015 р. їхні пенсійні виплати не можуть бути меншими:
 для інвалідів війни І групи - 3060,90 грн. (1074 грн. х 285%);
 для інвалідів війни ІІ групи - 2738,70 грн. (1074 грн. х 255%);
 для інвалідів війни ІІІ групи - 2416,50 грн. (1074 грн. х 225%);
 для учасників бойових дій - 1772,10 грн. (1074 грн. х 165%).
 Перераховано мінімальні пенсії інвалідам-чорнобильцям. З 01.09.2015 р. мінімальний розмір пенсії для них встановлено на рівні:
 у інвалідів І групи - 3060,90 грн. (1074 грн. х 285%);
 у інвалідів ІІ групи - 2738,70 грн. (1074 грн. х 255%);
 у інвалідів ІІІ групи - 2416,50 грн. (1074 грн. х 225%).
    Перераховано пенсії у зв'язку із втратою годувальника відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. З 01.09.2015 р. мінімальний розмір пенсії на одного утриманця не може бути менший за 1074 грн.; на двох утриманців - 1288,80 грн. (1074 грн. х 120%); на трьох і більше утриманців - 1611,00 грн. (1074 грн. х 150%).
    Крім цього, з 1 вересня 2015 року перераховано розмір надбавок та підвищень до пенсій, які визначаються від розміру прожиткового мінімуму, а саме:
пенсії за особливі заслуги перед Україною, підвищення ветеранам війни, підвищення жертвам нацистських переслідувань, надбавка донорам, надбавка на утриманців відповідно до “військового” Закону, підвищення особам, яким виповнилося 100 років, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни.
    
Не проводиться перерахунок з 01.09.2015 р.:-підвищень дітям війни, підвищень членам сімей загиблих військовослужбовців та померлих інвалідів війни, додаткової пенсії чорнобильцям 1-ї, 2-ї, 3-ї та 4-ї категорій та компенсації за втрату годувальника вдовам чорнобильців.
Крім цього, у деяких категорій пенсіонерів розмір пенсії не збільшиться. До цієї категорії належать інваліди ІІІ групи, одержувачі соціальних пенсій, одержувачів пенсій при неповному стажі, розмір пенсії яких з 01.09.2015 р. не зміниться і складатиме 949 грн.
    Пенсіонери нашого району в жовтні місяці 2015 року одержать доплати до пенсії за вересень та жовтень. Тому громадянам, які одержували в вересні місяці допомогу на поховання необхідно звернутись в управління для одержання доплати за вересень місяць.
______________________________________________________________________________________________
 
Пенсія за новими правилами
 
2 березня поточного року Верховна Рада України розглянула та прийняла проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» (реєстр. № 2212), поданий Кабінетом Міністрів України, а 10 березня  даний закон підписаний Президентом України П.О.Порошенком.
 
Про зміни в порядку призначення пенсії за віком на пільгових умовах і за вислугою років, а також виплати пенсій працюючим пенсіонерам розповів начальник УПФУ в Чемеровецькому районі Віталій Приймак.
- Законом встановлено зміни для призначення пенсії на пільгових умовах, а саме: збільшення страхового стажу, необхідного для призначення таких пенсій і для чоловіків, і для жінок на 5 років. Крім того, для окремих категорій на 5 років збільшуються вимоги щодо необхідного стажу вислуги років.
Для прикладу: - трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, на інших підприємствах сільського господарства, набудуть право на пенсію   чоловіки після досягнення 55 років  і при загальному стажі роботи не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі;
- жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, на інших підприємствах сільського господарства, набудуть право на пенсію після досягнення 55 років і при стажі зазначеної роботи не менше 25 років за умови виконання встановлених норм обслуговування.
Також відбудуться зміни в призначенні пенсії за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення. Незалежно від віку при наявності спеціального стажу роботи:
- з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;
- з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;
- з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;
- з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;
- з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;
- з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;
- з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;
- з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;
- з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;
- з 1 квітня 2024 року або після цієї дати - не менше 30 років.
Торкнуться зміни і працюючих пенсіонерів. У період роботи пенсіонера виплачуватиметься пенсія у розмірі 85%, але не менше 1,5 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. ( На сьогоднішній день 1423, 50 грн.).  Норма діятиме з 1 квітня 2015 року до 1 січня 2016 року.
Законом не обмежено пенсії для працюючих чорнобильців, працівників металургійної і хімічної промисловості, державних органів, органів місцевого самоврядування тощо), які є:інвалідами I та II групи; інвалідами війни III групи; учасниками бойових дій, у тому числі учасниками АТО; членами сімей загиблих(померлих) учасників бойових дій.
Особливий порядок виплати спеціальних пенсій  громадянам, яким призначено пенсії відповідно до «спеціальних» законів (закони України «Про прокуратуру», «Про державну службу», «Про статус народного депутата України» та інших Законів України) і які працюють на посадах, які дають право на призначення пенсії відповідно «спеціальних» законів, не виплачуються взагалі, а  у період роботи на інших посадах пенсії, призначені відповідно до цих законів (крім військовослужбовців), виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам, поширюватиметься на пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсії.
При цьому, обмеження щодо виплати пенсій, не застосовується на особливий період до осіб, які займають посади державних службовців в Міністерстві оборони України, Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах та безпосередньо виконують функції із забезпечення обороноздатності держави та пенсії яким призначено відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
У першому проекті закону була норма щодо «замороження» середньомісячної заробітної плати (2012, 2013, 2014 р.р.) для нарахування трудових пенсій. В результаті обговорення депутатами  прийнято рішення вилучити цю норму із законопроекту, що дасть можливість призначати трудові пенсії відповідно до чинного законодавства.
Також важливою зміною пенсійного забезпечення буде внесення  на розгляд Верховної Ради України до 1 червня 2015 року законопроекту щодо відміни спеціальної формули для нарахування «спеціальних» пенсій. У разі неподання в зазначений термін відповідного проекту закону з 1 червня 2015  року скасовуються  норми  щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до законів України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”, «Про судоустрій та статус суддів»,  “Про статус народного депутата України”, “Про Кабінет Міністрів України”, “Про судову експертизу”, “Про Національний банк України”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про дипломатичну службу”, Податкового та Митного  кодексів України. Це означає, що державним чиновникам, суддям, прокурорам, народним депутатам, іншим «спецка-тегоріям» та всім іншим громадянам України будуть призначати пенсію за одним пенсійним законом.
________________________________________________________________________________________________________
 
ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГРОМАДЯН У 2015 РОЦІ
 
 У зв'язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» управління Пенсійного фонду України в Чемеровецькому районі повідомляє про наступні зміни в пенсійному законодавстві, які набрали чинності з 1 січня 2015 року.
1. Пенсії (щомісячне довічне грошове утримання) відповідно до законів України «Про державну службу» (стаття 37), «Про прокуратуру» (стаття 50-1), «Про статус народного депутата України» (стаття 20), «Про судоустрій і статус суддів» (стаття 138) за заявами про їх призначення або перерахунок, що надійшли починаючи з 1 січня 2015 року, обчислюються в розмірі 60 відсотків заробітної плати (грошового утримання).
Відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» (стаття 24):
- пенсія за віком обчислюється в розмірі 60 відсотків заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника;
- пенсія по інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання інвалідам I групи - 60 відсотків заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, інвалідам II групи - 50 відсотків, інвалідам III групи - 40 відсотків;
- пенсія у зв'язку з  втратою годувальника призначається у розмірі 60 відсотків пенсії наукового (науково-педагогічного) працівника - на трьох і більше непрацездатних членів сім'ї; 50 відсотків - на двох непрацездатних членів сім'ї; 40 відсотків - на одного непрацездатного члена сім'ї.
2. З 1 січня 2015 року не призначаються дострокові пенсії відповідно до пункту «в» частини другої статті 12 Закону України «Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему», статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», статті 49 Закону України «Про зайнятість населення».
3. У Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» вилучено статтю 39. Доплата непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, за заявами, поданими після 1 січня 2015 року, не встановлюється.
Водночас, враховуючи положення пункту 7 Прикінцевих положень Закону «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», яким передбачено, що у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії, відповідно до цього Закону, її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі, виплата встановленої до 1 січня 2015 року доплати непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, здійснюється у зафіксованих станом на 31.12.2014 року розмірах до виникнення підстав, що спричиняють припинення їх виплати - втрата статусу непрацюючого пенсіонера, виїзд за межі території радіоактивного забруднення або території, проживання на якій давало право на встановлення доплати у зафіксованому розмірі. Після припинення виплати доплата за проживання на територіях радіоактивного забруднення не поновлюється. При проведенні перерахунків пенсій та збільшенні їх розмірів розмір доплати поглинається (зменшується).
4. На виконання положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»( № 71-VІІІ від 28.12.2014) у зв'язку із набранням чинності змінами до Податкового кодексу України з 01.01.2015 року податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) справляється з суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення.
Базою оподаткування у 2015 році є суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання у частині, що перевищує 3654,00 грн. на місяць.
З 01.01.2015 змінено ставку податку на доходи фізичний осіб: 15 відсотків, якщо база оподаткування місячного оподаткованого доходу не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на          1 січня звітного податкового року, та 20 відсотків, якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати.
Таким чином, ставка податку становить 15 відсотків
бази оподаткування, що не досягає  десяти мінімальних заробітних плат на 1 січня звітного року (у 2015 році 1218,00 грн.*10=12180,00 грн.), для суми, що перевищує 10 мінімальних зарплат, застосовується ставка 20 відсотків.
Наприклад, для пенсії, яка складає на місяць 5000,00 грн., базою оподаткування є 1346,00 грн.(5000,00-3654,00), до якої застосовується ставка 15%. Розмір податку - 201,90 грн., до виплати пенсіонеру 4798,10 грн.
Для пенсії, яка складає 18000,00 грн. на місяць, базою оподаткування є 14346,00 грн., де податок для суми 12180,00 грн. розраховується в розмірі 15% (1827,00 грн.), для суми 2166,00 грн. - 20% (433,20 грн.). Розмір податку - 2260,20грн., пенсія до виплати - 15739,80 грн.
Враховуючи зазначене, нарахування ПДФО за січень 2015 року та перерахунок вже нарахованого податку для пенсій, розмір яких перевищує 10000,00 грн. на місяць, буде проведено перед нарахуванням на лютий 2015 року.
Розмір пенсії до виплати у лютому визначатиметься з урахуванням суми утриманого податку за січень і лютий поточного року. Одночасно буде проведено перерахунок утриманих сум із пенсій та, у разі необхідності, відповідне зменшення сум відрахувань. Виплату відрахованих сум у лютому буде здійснено з урахуванням відрахованих у січні розмірів (від'ємна доплата за січень).
________________________________________________________________________________________________________
 
Пенсії сім'ям загиблих військовослужбовців
 
 Управління Пенсійного фонду України в Чемеровецькому районі повідомляє, що з 1 січня 2015 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до ст. 37 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 20.06.2014 року №1542Л/ІІ мінімальний розмір пенсії в разі втрати годувальника членам сімей військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлено на рівні не нижче двох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1898 грн.).
Пенсії обчислюються непрацездатним членам сімей (ст. 30 Закону), які перебували на утриманні:
1.    Загиблих (померлих) військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, або виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з'єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час.
Причину загибелі (смерті) військовослужбовця підтверджує:
-    документ, одержаний від військової частини або районного (міського) військового комісаріату чи іншої військової установи, що засвідчує причину смерті військовослужбовця. Якщо смерть настала після звільнення з військової служби, подається висновок МСЕК про те, що смерть військовослужбовця пов'язана з проходженням військової служби;
2.    висновок про обставини загибелі чи смерті внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час проходження служби при виконанні службових обов'язків (обов'язків військової служби).
-    Померлих інвалідів війни, які мали право на пенсію згідно Закону, незалежно від причини смерті годувальника.
-    Військовослужбовців, незалежно від причини їх смерті, якщо до складу сім'ї входять діти (віком до 18 років), які втратили обох батьків.
Пенсії у зв'язку з втратою годувальника- військовослужбовця (крім військовослужбовців строкової служби) призначаються головними управліннями Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, а членам сімей військовослужбовців строкової служби - управлінням Пенсійного фонду України в Чемеровецькому районі.
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2013