Європейська інтеграція
 
 
 
 
 
  
  
Участь України у діяльності Ради Європи
 
______________________________________________________________________________________________
 
                                                                
Шановні жителі Чемеровеччини!
    Щиро вітаю вас із Днем Європи, який ми щорічно відзначаємо у третю суботу травня. Цей день, безперечно є символом єднання географічної Європи, а для України - це важливий крок у зміцненні її самоідентифікації як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.
   Підписавши угоду про асоціацію з ЄС, наша країна зробила вибір – свідомо обрала курс на утвердження демократичних принципів, інтеграцію до європейських інституцій. Це шлях, який обрав сам народ. Ми прагнемо досягти європейських стандартів в усіх сферах і запроваджувати європейські принципи, у тому числі й у питаннях співробітництва, щоб взяти все найкраще з досвіду наших сусідів, які є заможними й стабільними країнами. Саме в ці дні українці справді мають нагоду разом із іншими європейськими народами продемонструвати свою єдність в утвердженні спільних цінностей і побачити нові перспективи розвитку в ЄС. Європа починається з кожного із нас. Потрібно, щоб кожен почав будувати Європу в Україні, починаючи з власної вулиці, власного села, власного міста. Маємо пам’ятати, що ми живемо в центрі Європи і тільки від нас залежить, щоб він був не лише географічний.
   Україна, яка знаходиться практично в центрі Європейського континенту, останніми роками зробила значні кроки для вступу до європейського співтовариства. Прагнення до європейського рівня життя, європейський цінностей і стандартів визначило європейський вибір нашої країни. День Європи для України і її жителів – це особливе свято.
    Вітаю всіх мешканців району з Днем Європи та бажаю щастя, благополуччя та розквіту в нашій державі! Це свято в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України – вона починається у серці кожного українця.
 
Голова Чемеровецької райдержадміністрації Юлія Андрущенко
______________________________________________________________________________________________
                                                                  
День Європи
   З травня 2003 року в нашій державі започатковано традицію святкування Дня Європи, який безперечно став символом єднання географічної Європи. Цьогоріч заходи до Дня Європи, котрі припадають на 16 травня проходитимуть онлайн через мережу Інтернет, у зв’язку з запровадженим карантином у державі. День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників. На сьогодні одним з основних напрямків зовнішньої політики України, зокрема, є європейська інтеграція. З економічної точки зору європейський вибір підтверджує те, що ми прагнемо вільної торгівлі та ринкового розвитку народного господарства, з погляду науки – бажання інтегруватися в загальноєвропейську і світову науково-дослідницьку мережу, де ми, без сумніву, зможемо співробітничати на рівних. З підписанням та ратифікацією у 2014 році Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відносини сторін почали розбудовуватися у якісно новому форматі політичної асоціації та економічної інтеграції.
   Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є: формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України; ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями; популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді; залучення населення України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.
______________________________________________________________________________________________
 
Новою ціллю Східного партнерства може стати входження до «чотирьох свобод» ЄС, - Вадим Пристайко
Україна пропонує зробити новою стратегічною ціллю Східного партнерства поступове входження зацікавлених партнерів до «чотирьох свобод» Європейського Союзу. Йдеться про створення умов для вільного переміщення товарів, послуг, робочої сили і капіталу. Про це заявив Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко під час онлайн-дискусії «Україна в Східному партнерстві: амбітний порядок денний після 2020 року», 14 травня.
Віцепрем'єр наголосив на незмінності стратегічного курсу України на інтеграцію до ЄС та НАТО. За його словами, Східне партнерство є важливою платформою для поглиблення співпраці України з Європейським Союзом на додаток до двостороннього діалогу.
«Східне партнерство принесло значні здобутки у сфері політичної асоціації, поглиблення економічних відносин, запровадження безвізового режиму. Однак майбутнє ініціативи буде непевним, якщо ігнорувати той рівень співпраці, якого вже досягли асоційовані партнери з ЄС. Політика ЄС щодо Східного партнерства має бути амбітною, орієнтованою на майбутнє та позитивною. Європейський Союз має запропонувати партнерам нові стратегічні цілі. Такою ціллю Україна бачить поступове входження зацікавлених партнерів до «чотирьох свобод» Європейського Союзу», -пояснив Віцепрем'єр-міністр.
Віцепрем'єр Вадим Пристайко зазначив, що Висновкам Ради Європейського Союзу щодо розвитку Східного партнерства бракує амбіційності та стратегічного бачення. Він висловив сподівання, що у Спільній декларації, яку мають ухвалити на саміті Східного партнерства, буде враховано очікування сторін та сформульовано новий позитивний порядок денний для поглиблення інтеграційних процесів.
«Ми очікуємо, що спільне бачення асоційованих країн - України, Грузії та Молдови - щодо майбутнього Східного партнерства, передане інституціям ЄС, буде враховане», -заявив Пристайко.
Окремо, Віцепрем'єр наголосив на важливості безпекового компоненту співпраці.
«Питання безпеки є ключовим для України. Досі ЄС зосереджував свою увагу на більш м'якому вимірі безпеки, зокрема розбудові спроможностей у секторі цивільної безпеки за підтримки консультативної місії EUAM. Зважаючи на рівень «жорстких» загроз, безпековий аспект має бути посилений. Наприклад, слід розширити регіональну присутність EUAM (принаймні у Маріуполі) та збільшити кількість мобільних груп. Україна зацікавлена у приєднанні до програми у сфері оборони PESCO, коли це буде можливим», - заявив Вадим Пристайко.
______________________________________________________________________________________________
 
Українські підприємці зможуть брати кредити ЄБРР в гривні
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) розширює можливості для нарощення обсягів кредитування в національній валюті для українських підприємств, які постраждали від пандемії коронавірусу.
Про це
повідомляє Міністерство фінансів України.
 
Це стало можливим завдяки підписанню договору між Національним банком України та ЄБРР про здійснення валютних операцій своп гривня/долар США в обсязі до 500 млн доларів США. Мінімальна сума одного траншу в межах договору становить 25 млн доларів США, а мінімальний строк траншу - до 3 місяців з можливістю роловеру.
Ресурс буде спрямовано на підтримку ліквідності, поповнення оборотних коштів та фінансування торговельних операцій українських підприємств, які постраждали від карантинних обмежень, спричинених пандемією коронавірусу Covid-19. Бізнес отримуватиме кредит від ЄБРР в гривні, таким чином не нестиме ризики, пов'язані з обміном валюти.
Водночас, купівля валюти Національним банком у ЄБРР на умовах своп сприятиме зростанню міжнародних резервів України, що дасть змогу посилити макрофінансову стабільність.
 
Сторони очікують здійснити першу транзакцію в рамках програми своп у найближчі кілька тижнів.
______________________________________________________________________________________________
 
Українець переміг у міжнародному хакатоні протидії коронавірусу від Єврокомісії
Українець переміг у міжнародному хакатоні протидії коронавірусу від Європейської комісії.
Про це
повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.
 
У хакатоні взяли участь 316 команд з України, які подали 50 ідей. Саме одна із таких команд стала переможцем за напрямком «Дистанційна робота та освіта». Проєкт «The Village - Where The World Is Your Classroom» (укр. «Село, де світ - твій навчальний клас») спільно розробили учасники зі Швейцарії, України, США та Індії. Мета проєкту - об'єднати батьків, однолітків та викладачів у «села», аби мати можливість спільно навчатися за принципами спільної економіки.
Проєктвже отримав 3 тисячі євро.
#EUvsVirus зібрав рішення для шести різних сфер: здоров'я та життя, збереження бізнесу, дистанційна робота та освіта, соціальна та політична згуртованість, цифрові фінанси, відкритий напрямок для конкретних проблем, визначених учасниками.
З 24 по 26 квітня Європейська комісія спільно з 30 європейськими організаторами хакатонів провели загальноєвропейський онлайн-хакатон #EUvsVirus, щоб створити інноваційні рішення, спрямовані на боротьбу зі спалахом коронавірусу. Хакатон зібрав понад 22000 учасників із 39 країн та 2100 рішень.
______________________________________________________________________________________________
 
ЄС виділяє додаткові 3 млн євро на медицину у прикордонних громадах України, Польщі та Білорусі
ЄС виділяє додаткові три мільйони євро на підтримку потреб у охороні здоров'я в прикордонних громадах України, Польщі та Білорусі в рамках програми транскордонного співробітництва "Польща - Білорусь - Україна 2014-2020". Ця допомога допоможе зменшити ризики, пов'язані зі спалахом COVID-19.
Про це
повідомляє прес-центр програми транскордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна 2014-2020".
Дванадцять поточних проєктів, включаючи ті, що реалізуються у лікарнях та центрах соціального обслуговування або установи, які співпрацюють з ними, зможуть придбати додаткове обладнання або запровадити нові види медичних послуг для кращого реагування на ситуацію.
ЄС вже виділив майже 24 млн євро у рамках 12 проєктів охорони здоров'я на підтримку лікарень, служб швидкої допомоги та інших підрозділів, розташованих у прикордонному регіоні. Кошти спрямовані на діяльність у сфері епідеміологічної безпеки, охорони здоров'я матері та дитини, боротьбу з онкологічними захворюваннями, інтенсивну терапію та багато інших потреб. Додаткові 3 млн євро допоможуть забезпечити необхідним медичний персонал, придбати нове обладнання, дадуть змогу провести більше тестів на коронавірус та створять можливість транскордонної співпраці на віддаленій основі.
Програма ТГС "Польща - Білорусь - Україна 2014-2020" вже понад 15 років підтримує безпеку польських, білоруських та українських мешканців та вирішує спільні проблеми з обох сторін кордону ЄС. Охорона здоров'я та громадська безпека - це головні цілі програми.
______________________________________________________________________________________________
 
Офіс Віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України продовжує cпівпрацю з ООН Жінки в Україні
30 квітня Віце прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко провів онлайн зустріч з Представництвом ООН Жінки в Українідляобговорення результатів співробітництва та пріоритетів подальшої співпраці в сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, зокрема з урахуванням пандемії COVID-19.
Також сторони визначилипріоритети співпраці щодо впровадження гендерних підходів у національні реформи в сфері державного управління, децентралізації, сектору безпеки та оборони тощо.
“Ми говоримо про гендерну рівність, а насправді - про право кожної людини реалізувати свій потенціал і отримати можливості, яких вона або він прагнуть. Особливо актуально це в драматичних умовах пандемії СOVID-19. Ми вдячні ООН Жінки за підтримку і взаємодію в цьому процесі”, - наголосив Вадим Пристайко.
Офіс Віцепрем'єр-міністра та ООН Жінки погодились продовжити та посилити співпрацю задля впровадження національних та міжнародних зобов'язань в сфері гендерної рівності та прав жінок.
"Україна представляє найкращі міжнародні практики, коли керівництво та координація гендерної політики ведеться в Уряді на найвищому національному рівні. Ваше лідерство стане сильним меседжем, що гендерна політика -це справа не тільки жінок, але й чоловіків для забезпечення рівних прав та можливостей", - зазначила виконуюча обов'язки Глави Офісу ООН Жінки в Україні Домініка Стояноська.
 
______________________________________________________________________________________________
 
Німеччина виділить Україні 25,5 млн євро на будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб
22 квітня на засіданні Кабінет Міністрів України схвалив угоду із Урядом Федеративної Республіки Німеччина щодо співробітництва в рамках реалізації проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб».
 
Згідно з Угодою 25,5 млн євро передбачено направити на реалізацію проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». Мета цього проєкту - забезпечити житловими приміщеннями громадян України, які були вимушені покинути свої домівки через збройну агресію Російської Федерації.
«Ми намагаємося робити все, аби в бюджеті України були передбачені кошти на підтримку наших громадян, які вимушені були покинути свої домівки в Донецькій та Луганській областях, в Криму через дії РФ. Незважаючи на «карантинні» скорочення бюджетних видатків по інших міністерствах, за результатами секвестру нам було збережено 20 млн грн для співфінансування на придбання житла для ВПО та 20 млн грн на компенсацію за зруйноване через збройну агресію Російської Федерації житло. Підтримка наших іноземних партнерів, особливо в питаннях, пов'язаних зі збройною агресією Росії, є дуже важливою для нас, ми високо це цінуємо», - наголосив Віцепрем'єр-міністр - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.
______________________________________________________________________________________________
 
ЄС виділить Україні 1,2 млрд євро для протидії коронавірусу
Європейська Комісія оголосила про рішення надати Україні 1,2 млрд євро підтримки під час пандемії COVID-19. Пропозицію Єврокомісії надалі мають схвалити Європейський парламент та Рада ЄС.
Про це
повідомляє Європейська Комісія.
Кошти допоможуть гарантувати макроекономічну стабільність України. Завдяки такій підтримці Уряд України зможе сформувати додаткові ресурси для захисту громадян та пом'якшення негативних наслідків пандемії для людей.
Європейська Комісія внесла пропозицію щодо пакету макрофінансової допомоги в розмірі 3 мільярдів євро для десяти країн-партнерів, щоб допомогти їм зменшити негативні економічні наслідки пандемії коронавірусу. Єврокомісія розраховує на швидке схвалення з огляду на нагальність проблеми. Щойно рішення ухвалять, перший транш може бути виділений якнайшвидше без додаткових умов. Другий транш буде наданий після виконання узгодженого з ЄС переліку індикаторів вже у четвертому кварталі 2020-го чи першій половині 2021 року.
Як і у випадку зі звичайною макрофінансовою допомогою ЄС, транші залежатимуть також від задовільного прогресу країни-партнера у виконанні програми МВФ та використанні коштів фонду.
Нагадаємо, раніше ЄС
ухвалив рішення про виділення Україні 190 млн євро на протидію коронавірусу, а також Європейська Комісія надає 13 млн євро на підтримку найбільш вразливих людей, які постраждали від бойових дій на Донбасі.
______________________________________________________________________________________________
 
Більшість українців підтримують економічну інтеграцію України з ЄС
52% громадянз 24 міст Українипідтримують економічну інтеграцію України з Європейським Союзом.
Такі дані шостого всеукраїнського муніципального опитування від імені Міжнародного республіканського інституту (МРІ)
оприлюднила соціологічна група "Рейтинг".
 
Довідково
Дані були зібрані у 24 містах України (Київ та усі обласні центри; у Донецькій області - Маріуполь, у Луганській - Сєвєродонецьк) з 25 січня по 17 лютого 2020 року за допомогою face-to-face інтерв'ю з респондентами. Вибірка складалася з 19,200 постійних мешканців 24 міст, віком від 18 років і старших і є репрезентативною для населення за віком та статтю. Статистична похибка для кожного міста не перевищує ± 3,5%.
______________________________________________________________________________________________
 
Президент України провів зустріч з Європейським комісаром з питань сусідства та розширення
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Європейським комісаром з питань сусідства та розширення Олівером Варгеї, який перебуває з візитом в Україні.
Під час зустрічі співрозмовники детально обговорили співпрацю України та Європейського Союзу й узгодили пріоритети взаємодії на поточний рік. Серед них - підписання Угоди про спільний авіаційний простір, початок переговорів про так званий промисловий безвіз, поглиблення співробітництва у цифровій сфері, взаємодія у рамках «Європейської зеленої угоди», початок системного оновлення додатків до Угоди про асоціацію.
«Дякую за постійну підтримку євроінтеграційного курсу України, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави», - зазначив Президент.
Сторони обговорили прогрес у реалізації системних реформ в Україні, зокрема в контексті імплементації Угоди про асоціацію, та домовилися про подальшу підтримку з боку ЄС для забезпечення економічного зростання країни.
Володимир Зеленський зауважив, що Україна чекає на інвестиційну підтримку Європейського Союзу та держав - членів ЄС. Він також поінформував Олівера Варгеї про співпрацю України з МВФ.
«У нас дуже хороші відносини з МВФ. Ми детально обговорюємо всі економічні ініціативи та законопроекти, які допоможуть пришвидшити економічне зростання України», - зазначив Глава держави.
 
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2020