Новини
 
                                                  
 
                      
06.01.2021 року                                                              
100 днів плідної роботи
    Минуло сто днів як Чемеровецьку райдержадміністрацію очолив Юрій Завальнюк. Про те, над чим він працює, які намітив кроки, аби змінити ситуацію на краще, що треба зробити, аби місцеві жителі відчули реальну турботу влади йде розмова із головою райдержадміністрації.
 
    - Юріє Анатолійовичу, минуло вже три місяці, як Ви стоїте біля керма виконавчої влади Чемеровеччини. Як би Ви особисто охарактеризували цей період і для себе, і для всіх жителів краю?
 
     Період був не зовсім простим, адже я прийшов на посаду у той час, коли наша держава переживає період змін, які тривають і зараз. Від мене, як представника виконавчої гілки влади, вимагалося надати жителям відповідну підтримку, аби вони відчули, що влада не залишається осторонь їхніх проблем та потреб. Доклавши максимум зусиль, вдалося налагодити конструктивний діалог із місцевими радами. Адже без розуміння та підтримки територіальних громад не вдалося б досягти позитивних зрушень.
   Якщо охарактеризувати коротко період перебування на посаді, то не помилюся, коли скажу, що це був час інтенсивної роботи. Я постійно відчував і відчуваю відповідальність перед людьми, довіру яких повинен виправдати, відповідальність перед ними за їхні проблеми і труднощі, відповідальність за наслідки своєї роботи. Головне для мене - працювати на результат та на розвиток нашого краю.
    На сьогоднішній день ми маємо чималі здобутки - у сільському господарстві, медицині, освіті, інфраструктурі, спорті, культурі, інших галузях економіки Чемеровеччини, які ми змогли досягти завдяки  наполегливій праці усіх нас.
   Висловлюю щиру подяку керівникам структурних підрозділів, організацій і установ, головам сільських/селищних рад, ОТГ, депутатам усіх рівнів, аграріям, підприємцям та іншим, котрі завжди йшли назустріч і разом зі мною намагались вирішувати проблеми.
 
    
- Пане голово, що у Вашому робочому щоденнику можна виділити як найважливіше?
 
    Найважливіше - не кидатися словами на вітер, робити реальні зміни, корисні справи, які будуть помітними для всіх. Важливо правильно налагодити систему управління. Бути відкритим, спілкуватися з людьми, бачити їхні проблеми, намагатися швидко їх вирішувати. Я, як і всі, хочу змін на краще, а їх можливо здійснити тільки у злагодженій співпраці. Важливо, щоб люди довіряли владі і підтримували її. Тоді багато питань вирішуватимуться швидше.
    Думаю, що краяни відчули за цей період підтримку влади, і не зважаючи на період пандемії коронавірусу, яку переживає увесь світ можу із впевненістю сказати, що було зроблено досить багато корисних справ.
 
     - Ми пишаємося результатами важкої праці хліборобів краю. Розкажіть, який стан справ у сільському господарстві?
 
     Аграрний сектор  - одна із домінуючих ланок господарювання. Під урожай 2020 року площа до збирання ранніх зернових становила 12 тис. 41 га. З неї зібрано 57 тис. 749 тонн зерна, урожайність при цьому склала 48 ц/га. Зібрано озимого ячменю на площі 306 га, його урожайність - 46,4 ц/га, озимої пшениці на площі 9 тис.671 га, урожайність - 48 ц/га, ярового ячменю на площі 1807,49 га.
     Окрім того озимого ріпаку із зібраної площі 7 тис.818 га було намолочено 24 тис. 250,5 тонн, урожайність склала 31 ц/га. Зібрано пізніх зернових культур 13 тис. 095 га. Намолочено зерна 151 тис. 236 тонн, урожайність - 115,5 ц/га. Кукурудзи на зерно зібрано 150 тис. 767 тонн, середня урожайність по району становить 117,3 ц/га, по області - 91 ц/га. Соняшнику зібрано 7 тис. 633 га, урожайність - 37,2 ц/га, середньообласний показник - 31 га. Зібрано сої 6 тис. 921 га, урожайність - 26,4 ц/га, середньообласний показник - 24 ц/га. Цукрового буряку зібрано 6 тис. 74 тонн, урожайність 506,2 ц/га.
     Під урожай 2021 року  проведено посів озимих культур на площі 6 тис. 618 га, озимої пшениці - на площі 6 тис. 468 га, озимого ячменю - на площі 80 га, озимого жита - на площі 70 га, озимого ріпаку - на площі 4 тис.90 га.
     Середня зарплата в аграрних підприємствах по колу звітуючих станом на 01.12.2020 року становить 10 тис.912 грн.
    В оренді знаходиться 59 тис.893,4 га землі. З них виплачено 223 млн. 480 тис. грн. або 99,8%. Середній показник становить 11,06% від вартості грошової оцінки землі.
     Також з метою державної підтримки бджолярства пасічникам Чемеровеччини, які є власниками 2474 бджолосімей було виплачено субвенцію на суму 494 тис. 800 грн.
 
   - Вагомим аспектом життєдіяльності краян є повноцінне функціонування медичної галузі. Охарактеризуйте, будь ласка, стан охорони здоров'я
 
     Питанням розвитку, підтримці галузі охорони здоров'я, надання багатопрофільної медичної допомоги має приділятися першочергова увага на сьогоднішній день. Головним випробовуванням стала протидія COVID-19. Впродовж другої хвилі пандемії, на Чемеровеччині реалізовувалися завдання, спрямовані на боротьбу та запобігання гострій респіраторній хворобі COVID-19. Восени на території нашого краю хоч і спостерігалася динаміка збільшення кількості  захворювань на коронавірус, але ситуація в цілому залишається стабільною. Наразі рівень захворюваності серед населення знизився, багато людей, дякувати Богу одужало. Сьогодні дуже важливо не послаблювати вектор відповідальності за своє здоров'я та здоров'я оточуючих, адже небезпека інфікуватися цією підступною хворобою  залишається й досі.
     У Чемеровецькій ЦРЛ налічується 128 кисневих точок. Пацієнти, які хворіють на ковід на 100% забезпечені киснем. Лікарня забезпечена 14 апаратами ШВЛ (4 було придбано у 2020 році). За підтримки місцевої влади у грудні придбано 2 потужних кисневих концентратори вартістю 714 тисяч гривень за одиницю.  Загалом їх у лікарні налічується 24, 17 з них придбано  у 2020 році за різні кошти. Зекономлені кошти по оплаті комунальних послуг в грудні 2020 року  спрямовано для забезпечення наборів реактивів для придбаного лабораторного обладнання, зокрема  реактиви для визначення рівня Д-димеру, прокальцетоміну, тест-системи для визначення антитіл до короновірусу.
     На території ЦРЛ облаштовано та введено в експлуатацію сучасний комп'ютерний томограф та мамограф. Вищевказане обладнання дасть можливість КНП «Чемеровецька ЦРЛ» підписати договора з Національною службою охорони здоров'я по пріоритетних пакетах медичних гарантій:  «Медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах» і «Мамографія» та забезпечити належні умови надання медичної допомоги потребуючим пацієнтам.
     За підтримки депутатів Верховної Ради України Володимира Ватраса, Юрія Заславського та депутата обласної ради Володимира Присяжного буде виділено 16,5 млн. грн. для проведення реконструкції терапевтичного відділення.
     У листопаді 2020 року відбулося відкриття та введено в експлуатацію амбулаторію загальної практики сімейної медицини у с.Сокиринці. На завершальному етапі перебуває здійснення робіт по амбулаторії у с.Вільхівці. Також наприкінці грудня, відповідно до програм Президента України Володимира Зеленського та Уряду відбулася передача 2 легкових  автомобілів Renault DUSTER для КНП «Чемеровецький
центр первинної медико-санітарної допомоги» та Черчецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини. 
 
     - Як виконується у нас бюджет?
 
     Зведений бюджет Чемеровецького району за 12 місяців 2020 року було виконано на 101,06%. Доходи зведеного бюджету без врахування міжбюджетних трансфертів склали 50 млн. 810,1 тис. грн.
 
    - Чимало зусиль потребує інфраструктура, покращення водопостачання. Які результати маємо у цій сфері?
     На виконання  національної програми Президента України «Велике будівництво», за поданням Чемеровецької райдержадміністрації та сприяння Хмельницької облдержадміністрації  були проведені роботи по будівництву нової автомобільної дороги «Бережанка-Пукляки». Підрядною організацією - ПАТ Хмельницьке ШБУ №56 проводилися роботи у кількох напрямках - Бережанка-Андріївка (1,5 км), Андріївка-Чагарівка (2,5 км) та Пукляки (1 км).
    Також за нашого сприяння, при підтримці депутата Хмельницької обласної ради ради Володимира Присяжного, керівника Чемеровецької філії «Райавтодор» Олександра Каньовського напрацьовані завдання по ремонту доріг у 2021 році. Зокрема, у січні відбудеться тендер щодо здійснення капітального ремонту дороги Р-48 від Оринінського повороту до с.Бережанка. Укладання нового асфальту на зазначеній ділянці дороги планується у березні місяці.
    На виконання програми «Велике будівництво» у 2020 році проводилася реконструкції стадіону «Товтри» в смт Чемерівці. На спортивну арену у 2020 році
було виділено 16 млн. грн. Стадіон розрахований на 1900 місць.
    Питанню забезпечення населення водою також приділяється значна увага. Зокрема, у с.Романівка було реалізовано проєкт  «Будівництво розвідувально-експлуатаційної свердловини для здійснення господарсько-питного постачання населення». Загальна сума робіт становить - 1 млн. 500 тис. грн. Також у cмт Чемерівці було проведено будівництво водозабірної свердловини вартістю 1 млн. 304,4 тис.грн. Загалом у 2020 році спільно з депутатами обласної ради Олегом Скринчуком, Володимиром Присяжним на Програму «Питна вода Хмельниччини» з обласного бюджету було виділено більше 10 млн. грн.
 
    -  Які перспективи розвитку галузі освіти?
     Підростаюче покоління  - це наше майбутнє та надія нашої країни. Обов'язок органів влади - забезпечити їм належні умови для якісного навчального процесу та всебічного розвитку.  На виконання програми «Велике будівництво»  у 2020 році проходили роботи щодо реконструкції та модернізації приміщення Закупненської ЗОШ І-ІІІ ступенів в рамках концепції «Нова українська школа». На будівельні роботи було виділено 21 млн. 222 тис. грн. (16 млн. 551 тис. грн. - кошти ДФРР, 4 млн. 671 тис. грн. - співфінансування з місцевого бюджету).  Потужність школи складає 600 учнів. Підвіз дітей до навчального закладу здійснюється із сіл Кутківці, Романівка, Голенищево, Вівся та Лисогірка.
   Також у рамках програми «Велике будівництво»  проходила  реалізація проєкту «Реконструкція та модернізація приміщень Жердянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів». У 2020 році було передбачено з ДФРР - 6 млн. 812 тис. грн., з місцевого бюджету - 1 млн. 62,792 тис. грн.       
      Окрім того за рахунок залишків освітньої субвенції у сумі 380 тис. грн. були здійсненні роботи із облаштування внутрішніх туалетів у Вишнівчицькій та Гусятинській ЗОШ.
      Також у рамках зекономлених коштів державної субвенції у жовтні та грудні 2020 року було виплачено педагогам краю щорічну винагороду в межах посадового окладу.
 
 
     - Важливим  питанням є соціальний захист населення. Які завдання виконано у цьому напрямку?
      За статистичними  даними станом на 1 грудня 2020 року заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах кола статистичного спостереження відсутня.   
       Рівень середньої заробітної плати на підприємствах у жовтні 2020 року становив 9560,5 грн., що на 626,1 грн. більше у порівняні із вереснем 2020 року.
      Субсидією на оплату житлово-комунальних послуг скористалося 5218 сімей, субсидією на придбання твердого палива та скрапленого газу - 670 сімей, пільгами - 2100 пільговиків. По усіх інших соціальних виплатах на обліку в управлінні перебуває 2484 сімей.
      На період карантину першої хвилі, отримали від держави підтримку у вигляді допомоги на дітей до 10 років  фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку 46 сімей.
      В 2020 році придбано за державні кошти житло для 3
дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.
 
     -Юріє Анатолійовичу, розкажіть про Ваше ставлення до реформи  децентралізації?
  Реформа з децентралізації, є однією з найважливіших. Сусідню Польщу з похмурої посткомуністичної країни вона перетворила у квітучу і сучасну. Подібний шлях проходить і наша держава. І цей шлях - зміни до кращого життя. Тому я переконаний, що за децентралізацією майбутнє України. 
     Наразі карта нашого краю повністю покрита ОТГ - це Чемеровецька селищна рада, Гуківська сільська рада та новоутворена Закупненська селищна. Відповідно до постанови Верховної Ради України від
17 липня 2020 року
№ 807-IX Чемеровецький район був ліквідований, і він у складі Чемеровецької, Закупненської та Гуківської сільської ради увійшов до складу новоутвореного Кам'янець-Подільського району. 25 жовтня 2020 року відбулися місцеві вибори на новій територіальній основі (утворилися нові ОТГ, розширили межі існуючі ОТГ, утворилися нові райони), що ознаменувало завершення процесу децентралізації.
   
     - Які плани на майбутнє?
 
    Планів у кожного керівника є завжди багато. Але життя іде вперед, диктуючи свої умови, а ми, представники влади, повинні йти не за плином часу, а робити упереджувальні кроки. Добре розуміючи які проблеми ми маємо, усіма силами намагаємося їх розв'язати, однак це робота не одних сто днів.  Тому, важливим для себе вважаю спільну працю усіх гілок влади, керівників установ і організацій, жителів краю. Адже лише спільною, злагодженою роботою ми зможемо досягти успіху.  У нас є перспективи і реальний потенціал для втілення у життя важливих завдань сьогодення. Наша спільна мета - створити для цього міцне економічне підгрунття. У Новому 2021 році ми далі повинні працювати над тим, аби своєю роботою утверджувати славу краю. А це залежить від стабільної роботи усіх галузей господарювання. І резерви наші відомі: відповідальність за  кінцевий результат будь - якої розпочатої справи, вболівання за малу Батьківщину, впровадження інтенсивних технологій, і найголовніше, формування свідомості господаря.
 
     - Які побажання будуть краянам у Новому 2021 році?
            
    Вітаючи краян із новорічними та різдвяними святами  бажаю всім, щоб у 2021 році здійснилися ваші гарні задуми та сподівання. Нехай все добре та щасливе, що було у минулому році, примножиться і увійде у Новий рік. Зичу, щоб 2021 рік тішив вас та ваші родини лише хорошими новинами. І що найголовніше для кожного з нас - це миру на українській землі і щоб ми нарешті подолали епідемію коронавірусу. Хай в кожного буде розуміння того, що лише разом, спільними зусиллями та щоденною працею ми зможемо зробити наш край, зокрема та Україну загалом заможнішими, та кращими.
    Вірмо у свої сили, будьмо єдиними у найкращих прагненнях та сміливих діях - і прийдешній рік справдить наші сподівання та принесе тільки гарні події та радісні переживання.
    Щиро зичу кожному жителю душевного тепла та міцного здоров'я, злагоди та достатку! Хай Боже благословення і світло Різдвяної зірки зігрівають своїм життєдайним теплом ваші серця та бережуть вас і ваших близьких.
    З Новим роком! З пресвітлим Різдвом Христовим!
 
   
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2020