Новини
 
                                                  
 
                      
30.12.2020 року                                                       
Реструктуризація кредиту
Через пандемію коронавірусу COVID-19 багато громадян опинилися на порозі фінансової кризи, запроваджений в країні карантин - захід вимушений, але через нього люди змушені працювати дистанційно, що у свою чергу призводить до зменшення заробітної плати, а також частина громадян втрачають роботу. У багатьох були кредити, виплачувати які їм тепер буде набагато складніше, а то і взагалі не під силу.
До відділу «Чемеровецьке бюро правової допомоги» зателефонувала жінка, для отримання роз'яснення, щодо реструктуризації боргу. Під час розмови жінка розповіла, що неоднозначно зверталася до установи банку, але відповіді на своє запитання таки не отримала, від знайомих дізналася про мережу правової допомоги, де безкоштовно можна отримати роз'яснення або консультацію юристів.  
Жінка розповіла, що у грудні 2018 року скориставшись кредитною карткою розрахувалась у магазині побутової техніки, оплату на картку вносила частинами,  але на даний момент ситуація склалася так, що вона не може в повному обсязі сплачувати борг.
Один з варіантів в такій ситуації - реструктуризація боргу, більш детальніше можна обговорити з банком. Це зміна умов кредитного договору з метою зменшити щомісячний платіж. Найпопулярніший спосіб реструктуризації - пролонгація. Це, звичайно, полегшить навантаження на бюджет. Банк може зменшити регулярний платіж за рахунок тільки тіла кредиту. Загалом продовжує строк кредитування, клієнт буде довше платити відсотки.
Але якщо обирати між «не платити взагалі» і реструктуризацією, то краще обрати другий варіант. Це дозволить зберегти позитивну кредитну історію, що вкрай важливо для тих, хто планує кредитуватися в майбутньому.
У сучасному світі, коли позичальник звертається до кредитора, той відразу ж звертається до кредитної історії. Якщо вона «погана», то можлива відмова в кредиті. Навпаки, якщо історія хороша, то умови видачі, швидше за все, будуть кращими. Тому зараз хороша кредитна історія - це важливо.
Зменшити регулярний платіж можна і за рахунок скорочення процентної ставки. Але на такий спосіб реструктуризації банки йдуть вкрай неохоче.
 
Перелік документів, який потрібно подати до банківської установи для реструктуризації боргу:
Паспорт.
ІПН (ідентифікаційний код).
Заява на реструктуризацію боргу
Юристка під час телефонної розмови  наголосила, що відповідно до Закону України «Про звернення громадян»  вищевказані документи потрібно надіслати поштою рекомендованим листом.
Відповідно статті 16 Цивільного Кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого немайнового або майнового права та інтересу, отже Ви маєте право звернутися за кваліфікованою допомогою адвоката чи юриста за кошти держави для здійснення захисту своїх прав та інтересів у судді звернувшись до відділу «Чемеровецьке бюро правової допомоги”, що знаходиться за адресою вул. Центральна, 28 смт. Чемерівці, контактний телефон (038 59) 2-01-27.
 
 
 
Начальник відділу
«Чемеровецьке бюро
правової допомоги»
Помазова Катерина Володимирівна
 
 
 
 
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2020