Привітання голови Чемеровецької райдержадміністрації
 
                                  
 
                          
Шановні відвідувачі!
 
    Щиро дякуємо Вам за те, що завітали на Web-сайт Чемеровецької районної державної адміністрації. Надіємось, що вся інформація розміщена на веб - сторінці стане вам у пригоді та допоможе глибше осягнути неперевершені багатства, якими такий багатий наш край.
    Чемеровеччину недаремно називають «Перлиною Поділля». Природа тут багата і неповторна своєю красою. З півночі на південь через усю територію району неширокою смугою, з відносною висотою 40-60 метрів, простягнувся Товтровий кряж, який містить практично невичерпні поклади вапняків високої природної чистоти - цінної технологічної сировини для цукрової промисловості.
    Товтри, за багатством рослинного і тваринного світу, за густі ліси - бори, за уквітчані сонячні галявини, за напоєні медом і росами трави названі Медоборами.
   Вся територія краю входить до Національного природного парку «Подільські товтри», який створено згідно з Указом Президента України у 1996 році. У меридіальному напрямі Чемеровеччиною протікають річки Збруч, Смотрич, Жванчик. Поблизу сіл Сокиринці та Вільхівці розвідано запаси лікувальної води типу трускавецької «Нафтусі».
Теплий клімат та родючі чорноземи з давніх - давен сприяли розвитку рільництва та скотарства. Аграрним район залишається і в наш час. Славиться Чемеровеччина роботящими, закоханими у рідну землю людьми. Із Летави вийшли двічі Герой Соціалістичної праці Давид Васильович Бойко, Герої Соціалістичної праці Ганна Степанівна Горячок, Тетяна Йосипівна Горячок, Володимир Давидович Ліщук та інші. Цю почесну традицію продовжив іще один наш земляк - сучасник директор СГК «Летава» Михайло Васильович Шаповал, якому у 2010 році присвоєно почесне звання «Герой України».
    Органи виконавчої влади і місцевого самоврядування сповнені надії і творчої наснаги для розбудови рідного краю. Саме на цій багатій землі побудований і діє з 2008 року один найбільших у Європі та світі солодовий завод ПАТ «Оболонь». Все що робиться у районі, направлене на покращення життя жителів Чемеровеччини.
   Ми пишаємося своїми надбаннями у царині освіти, культури, медицини, спорту… Ми прагнемо щороку дописувати у книгу здобутків нові, добрі справи, а тому сповнені надії на плідну співпрацю із усіма бажаючими: вітчизняними та зарубіжними підприємцями, інвесторами, виробниками і споживачами, дослідниками і історіографами, просто щирими людьми, які можуть завітати до нас з усіх - усюд та знайти тут душевний спокій і неповторні враження від тихих вод і ясних зір, щедрих пісень і витонченого гумору простих мешканців «Перлини Поділля».
    Тут, на благодатній землі, подарованій людям Богом, багато тисячоліть тому поселились і жили наші предки. Тут вони ходили за плугом, любили ближніх, ростили дітей, а в години лихоліття мужньо боронили рідний край від нападників!
Наш священний обов'язок - як зіницю ока берегти ці безцінні скарби та згодом передати їх дітям, онукам, правнукам і праправнукам. Гадаємо, що й кожен, хто завітає на Web- сторінку райдержадміністрації певною мірою допоможе нам втілити задумане у життя.
   А ми завжди раді зустрічати гостей у своєму воістину казковому домі, ім'я якому - Чемеровеччина.
                                                     
   Голова Чемеровецької райдержадміністрації  Юрій Завальнюк
 © Чемеровецька районна державна адміністрація, 2007-2020